Jump to content

Recommended Posts

Хидравлична рейка на сивик, 6-та, японски, има теч от дясната страна, маншона се пълни и следователно намалява течността в казанчето. Въпро са е подлежили на ремонт, какви пари ще излезне и колко време ще изкара след ремонта. Заслужава ли си ремонта или рейка втора ръка е по-добрия вариант? Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, нека сподели.Аз лично съм за смяна с друга рейка. Но нека някой по-наясно и вече сблъскал се с тоз проблем каже.

Редактирано от N_D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имам сащия проблем моята кола е англичанка.Подлежи на ремонт комплекта до колкото знам е кам 70 лв.колко 6те изкара сложен въпрос.Една рейка втора рака за моята е 150 кинта в добрич,но пак няма гаранция.Днес си купих една руска добавка за спиране на течове ако е от гумените уплътнения(10 лв. струва и много ми я похвалиха ама ще я видим)утре ще я сипя и ще ти пиша да ти кажа какво се е случило.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варянт е да си вземеш 2-ра ръка, но гаранцята,че няма да е по лоша от твоята я нямаш :) Това ще е въпрос на късмет. До колкото за ремонта едно рециклиране ще ти струва към 300 лева, като е относително ти ли ще я демнотираш/монтираш или въпросня сервиз или каквото там намериш + - някой лев. На места дават гаранця към 6 месеца ако не се лъжа, но някъде не. :) Успех и късмет, че това е много кофти случка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яяяя, каква е тази руска добавка? Мойта е прокапала, но губи течност много бавно (за 4 месеца не личи да липсва от казанчето, но самата рейка става все по мазна). Пиши има ли резултат като я сипеш :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук в Стара Загора за рейката искат 120 лв. заедно с накрайниците, в морга. То е ясно че накрайниците няма да са стока, ама все пак цената е приемлива. И май минаваме на тоз вариант. А за тази течност и на мен ми е интерестно, въпреки че съм скиптично настроен, едвали ще оправи нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.maslaigresi.com/index.php?productID=152 ето я добавката която ползвах.и аз сам скептично настроен,но ми остава само да се надявам проблема да се реши.засега нивото на маслото е добре ще изчакам още няколко дни и ще ви кажа със сигорност има ли ефект.От представителството на ХОНДА в Бургас ми предложиха това http://www.megamallbg.com/product/287/powe...hidravlika.html ,но ми се видяха много 36 кинта.С тази добавка нямало начин да не спре теча(ако е от гумени уплатнения)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги добавката на BARDAHL показана от колегата е за 4 литра течност, т.е. може да си използва за две коли. Аз мисля да си взема от нея като намеря още някой с такъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.maslaigresi.com/index.php?productID=152 ето я добавката която ползвах

И кое и е Руското на тази добавка ?.. :D

Или са я разработили Руснаците, докато имаха присъствие в източен Берлин.. :D

 

 

broker-, щом е за 4 л. масло, става за повече от 2 коли.. ;)

Поне за 3, а в някои случаи, където цялата течност в системата е 8-900 гр. става и за 4 коли.. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото съм запознат моето CR-V събира повече от 1,5л хидравлична течност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Autodata:ЦРВ 1ген. - 1.00л. - Honda Power Steering fluidЦРВ 2ген. - 0.98л. - Honda Power Steering fluid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпросът е дали има ефект които е ползвал по дълготраино да каже дали спира течовете не е в това дали става за 2-3-или 4 коли нали струва 10 лв дали е ефектна и дали нема да прецака по вече реиката да текне кат река,ако е ефектна и аз искам от де мога да си закупя такава добавка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да изкажа моето мнение по въпроса, текне ли рейката търси си друга, всичко друго е временно замазване на нещата, ако щеш налей олио все тая. Там къде е текло пак ще тече ... :D п.с. това е моето мнение всеки си решава сам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото съм запознат моето CR-V събира повече от 1,5л хидравлична течност

Ти го изкара като ЗИЛ самосвал бре.. :) На повечето леки автомобили, хидравликите са с 0.8-1.2 л. течност..За това ти казах че става най малко за 3 коли, а понякога и за 4 .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А смяната на маслото дали може да насере/оправи работата? Питам, защото мойто по-спомен е зелено на цвят, а май не трябва да е такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами пич и аз ми направи впечатление,че марката е немска ама по целото шише си пише на руски и пише,че е сделано в Русия според теб от каде е от Африка ли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами пич и аз ми направи впечатление,че марката е немска ама по целото шише си пише на руски и пише,че е сделано в Русия според теб от каде е от Африка ли.

колега надявам се скоро да пишеш какъв е ефекта от добавката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи какво се получи-след доливането на почти половината от шишенцето на добавката след два дни долях още малко(беше паднало нивото).До днес не е мраднало нивото.силно се надявам теча да е спрял ще изчакам още малко и ще ви кажа със сигорност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно спря ли теча или не колега. :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече седмица не е мраднало нивито да чукна на дърво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега надявам се да нямам повече ядове с тая рейка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя сивик 1995 хечбек също се прецака,рециклирахме я и всичко ни излезна около 210 с работа и двата накрайника ни смениха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече седмица не е мраднало нивито да чукна на дърво

Колега, работи ли още добавката да я пробвам и аз?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мина доста време и сега доливам на месец веднъж.протекла ли е рейката се убеждавам,че оправия няма.добавката значително намали теча,но не го спря:angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвате се да оправите механично износване на елементи с добавки, тц,тц,тц,тц????Що се отнася до рециклирането, нож с 2 остриета е. Може и да сполучите, ама може и да се нахакате още по-здраво. Зависи от майстора и м'атреала:)И на мен ми развиваха теории за рециклиране, един път платих здраво, вече си знам урока и не се пре-ебавам да плащам пари като за 3 рейки!!!Колко според вас струва направата на едни елементарни втулки?Демонтаж, монтаж на рейката също е фасулска работа, цените са изкуствено надути, както всичко в милата ни родина.Въпрос на гледна точка и избор!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам проблем с рейката,за моя радост не тече,но много тропа,а накраиниците за сменяни!Според мене е за смяна на втулка,но не знам да се захвана ли сам да я сменя,гледах един френски форум как се сменя,но се оказа,че става въпрос за механична рейка!Сега съм пред дилема да си платя цифра в някой сервиз или да се захвана аз да го правя.Колегата "misho" казва че е елементарна работа,може ли да ме насочите малко,какво точно се прави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато купувах добавката продавача ми каза ще ти свърши работа само ако има износено уплатнение,ако има механично износване или задиране нищо не помага,а аз не бях сигорен какво е износването и затова реших да пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моят случай използвах добавка на BARDHAL, за която платих 36лв. Теча ми спря. Добавката беше 300мл. аз налях около 100-120мл, останалата ми е излишна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а колко време е минало от както си налял добавката колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налях я преди месец. От тогава нивото не е мърдало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...