Jump to content
georgivanov1

Сигурноста на децата в колата

Recommended Posts

Здравейте колеги,тази тема ме гризе от доста време и реших да споделя покупката която направих.Имам син на 7 години и доскоро се возеше на най обикновенна детска седалка без никакви “екстри“.Откакто купих новото коле реших да му купя и свястно столче,спрях се на столче на Хонда,предпочетох да носи същата марка като колата,но взех че получих списание от Защита на потребителя,които правят всеки месец тестове на даден продукт.Оказа се че най сигурното столче е това което Хонда продава но под друго име „Honda Kidfix",но при по ниска цена, реших да се попазаря с дилърите от Хонда да ми го продадат на цената на другото,но не успях и купих другото.Столчето е невероятно и го препоръчвам на всички Ето ги и негоСподелете и вие какво използвате за да предпазите своите наследници,да не дава господ катастрофи,но никога не се знае от какво ни очаква

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо но не мислиш ли че синът ти е вече голям за тези бебешки столчета???На 7 вече карах на бащата моторетката. . . .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям или не, виж кво пише в закона - до 10 години, а и за по големите деца си има така наречените бустер седалки, демек тия дето повдигат детето нагоре за да може колана да не му минава през врата. Столчето си има свойто предназначение и не е някаква изгъзица, ама по български, нали сме по велики от всички, и пренебрегваме нещо, което е важно за децата в колата.

Редактирано от frisko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tочно това столче е Група 2 - 3 и е до 36 кг и 12 години.На дълъг път като тръгна му е много удобно на човека и дори си поспива без да си криви вратът.Темата не се отнася само за моя син,а за всички които имат деца или возят такива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз след нова година ще почвам да возя :offtopic: ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

georgivanov1 би ли споделил колко струва столчето!Моята дъщеричка е още на година и 3 месеца,но столчето което ползвам сега вече и отесня,а и смятам да взема направо някакво по-голямо,за да не сменям след година две пак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sunny , ще трябва да поизчакаш още с това столче, ние взехме от този тип след 4-тата година, а и по всяка вероятност ще му е голямо на детето. :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко трябва да порастне за да се вози на столче?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко го обърнахме на бг-мама ама .... Столчетата са разделени на групи , според възраста и килограмите на детето. Аз лично до момента, малката е на 6 години, съм купил 4 столчета. Почваме с кошница ,която е за новородени. После минаваме на друг тип столче , вече в седнало положение и с три или пет точкови колани. Следващата група е тази която колегата е показал за деца до 36 кг и 12 години. Четвъртият вид е само седалка, която повдига детето нагоре , да не го души колана на колата. Всяка една група си е определена като кила и години. Предимството на истинските столчета е че ги купуваш веднъж и после ги ползваш няколко пъти. Аз започнах втора обиколка :beer:

Редактирано от frisko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Много полезна тема. По моя скромен опит с 2 деца на 6 и 1 година мога да ви уверя, че това е сигурен начин да предпазите децата от инцидент.Най-общо детските столчета могат да се разделят на 3 групи:1. За бебета от 0-9 кг. или за деца до около 1 г. и 2-3м. Приличат на кошница с дръжка и можете да "носите" детето заедно с кошницата.2. За деца от 9-18кг. или от 1 до 3,5-4 години. Закрепват се с колана на седалката или чрез т. нар. ISOFIX система (специални куки на самата седалка). Отделно имат 3-5 точкови колани за детето. Препоръчвам ви столчета които имат нещо като "платформа" или "пиедестал" , който позволява седалката да се накланя до почти хоризонтално положение (когато детето заспи). При различните произвидители тази функция е "решена" по различен начин.3. За "маляци" от 10-36 кг. или от 4 до 7,8,9 години. Детето се закопчава със стандартния колан, като нормален човек. Добре е да си намерите седалка на която може да се махне облегалката и да остане само седалката с подлакътниците. Като подмине 5-те години много бързо растът и стола им умалява. Като остане само седалката като прекарате колана, той не го "души" понеже е повдигнат.В общи линии е това. На пазара има много марки и модели, като избирате качвайте децата - те сами си казват дали им е удобно и не лъжат.Не забравяте, че сточетата са отличен допълнителен защитник за безценните ни наследници. Особено при резки спирания, тръгвания и заобикаляне на препятствия. А май и са задължителни по ЗДП вече.Накрая с риск да ви досадя - Слагайте ги да свикват на столчетата от бебета, станат ли на 1,5-2 г. ще ви много по-трудно. Мойте сладури пътуват в столчета от раждането си. Сега така са свикнали,че големия веднага сам си сяда без да го карам. Поздрави, Ники.

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно по темата,но друга подобна няма.Отскоро съм майка и ме интересува знаете ли дали е разрешено да се вози дете във столче на предна седалка?Притеснява ме сигурността,но за момента друга опция нямам,а може да се наложи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам за непълната информация от самото начало,но ако бях вмъкнал всичко щеше да има по малък интерес (според мен) на обсъждане.Благодаря на колегите които допълват темата,но все пак ще вкарам малко и картинки за да стане малко по ясно за какви групи столчета става въпрос

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...