Jump to content

Recommended Posts

Въпроса ми е следния BOSCH или NGK...на бош по каталог ми излизат - Super 4 (FR78X)а на нгк 2 варианта (2756-BKR6E-11) другите са същите самоче V-line точно какво е незнам ама мисля дали не е евтина линия..та това са стандартните ама незнам дали има по-добри..ако има моля казвайте инфо не отказвам :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Денсо IK-20 мисля че бяха като за тебе. За мен Denso Iridium Power е най-доброто. Само с такива карам. Но една таква свещ струва колкото 4 обикновени.

 

ПП: ЗАБРАВИ за BOSCH !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за вниманието ,но може ли да уточниш малко защо да забравя за бош? и да попитам ik-20 стандарта ли е за моят мотор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отидеш в магазина, там ще ти кажат кой модел е за твоят мотор. А BOSCH оригинален в България няма(може и да намериш ама шанса ти е :lol: Пак няма да сбъркаш! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай! Има и NGK - Made in France. Сложиха ми ги в Бултрако и никак не съм доволна. А щом дори и жена не е доволна от дадени свещи, мисля, че положението им е трагично. Конкретно имам предвид, че винаги Хондата е палила от четвърт оборот - и с Бош (предните), и с Дензо (следващите). Е с френските пръчки не беше така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...За мен Denso Iridium Power е най-доброто. Само с такива карам. Но една таква свещ струва колкото 4 обикновени....

Моята дойде с обикновено DENSO, бяха сменени малко преди да я купя. Потъркалях ги до 50,000 км. и ги смених с IK16 и вече карам близо 50,000 с тях. Четох, че им дават 30,000 мили, т.е. моят пробег и мисля сега да ги сменя заедно с ангренажа. Твоите впечатления какви са, в смисъл на колко ги сменяш? Сега смятам да сложа Iridium Tough, дават ги, че карали по 100,000 км., колко е вярно не знам, но ще порверя. :D Между другото, каталог на DENSO има тук: Find Your Plug и свещите за колегата (ако не му бъркам двигателя - D14A4/A8) са (нормални/Iridium/Tough): K20PR-U11 / IK20 / VK20. Моите ги взех от Косер, но те Tough варианта не го предлагаха, даже и се чудеха какво е VK16 като питах, така че смятам да си ги поръчам от UK. Ще струва около 110 лв. за 4-те (в момента имат някакви лятни примоции). Магазинът е opieoils.co.uk.ПП Сега видях, че колежката от по-горе е също с 1.4 iS, но двигателя й е D14Z2/Z4. За него свещите (понеже горе срещу автора на темата пак видях 1.4 iS, но в каталога на DENSO срещу него стои D14A4/A8) са: KJ16CR-L11 / IK16 / VK16. Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Моето "проучване" по въпросаСтарите ми NGK ги карах 70000 км без проблеми. Смених ги просто защото един ден заблязах препоръките на Омбре дето съм си ги записал в тефтера (свещи - 30000 км) , не че е имало проблем. Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ви кажа честно работя в магазин за авточасти от известно време и доста свещи бош сме продали проблеми не е имало интересното околко моите обаче ,които са в момента е на хондата е ,че са много зле (ще постна снимки като ги сменям)..почти не се вижда електрода и разстоянието е доста по-голямо от нормалното,но въпреки това хондата си пали на четвърт оборот направо недава да барна ключа.. и като за начало мисля да сложа бош супер 4 гледах ,че на свещите си пише "made in germany" и мисля да се доверя на тях.Ако забележа ,че има проблем все пак винаги мога да ги сменя с денсо или нгк от колеги :D а относно нгк-то което гледах си пишеше франция и май колежката не е много доволна от тях а и да попитам какви по народност трябва да са нгк-то ?! щом френските не са стока...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NGK - JapanDenso - JapanНе знам колко км може да се карат дадени свещи?!....Независимо каква гаранция дават, аз си оглеждам свещите на колата периодично, и на око преценявам дали са за смяна или не.Впечатленията ми от Denso Iridium Power са, че наистина има разлика, и определено колата става по пъргава. Може да не палят от "четвърт оборот на ключа", но като запалят става страшно! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам, понеже гледам за Iridium (от тук):

 

Q. How long will Iridium Last?

A. ...

For example, many newer Lexus’ and Toyota models carry an ultra long-life Iridium plug variation (.7mm with platinum tipped ground) that is capable of up to 120,000 miles of service. DENSO Iridium Power plugs, with their .4mm center electrode, have been developed for performance applications. Because gradual wear will “round-off” firing points over time, the concentrated firing power and voltage requirement benefits will be reduced. For this reason, DENSO advises replacement after 30,000 miles.

А пък за Tough гледам това (от тук):

 

Публикувано изображение

 

Така или иначе ще ги сменя, пък да видим как ще изглеждат старите (IK16) и колко "корави" ще са новите (VK16). :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай NJK BKR6E11,това са свещите по каталог за Д14А4!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карах д14-ката с такива, даже бяха френски и се представяха дста добре. Не знам защо при колежката не се е получил добър ефект

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много за съветите и да попитам за нгк-то някой да каже каде в стз продават ngk japan :D защото повечето,които гледам са франция :D

Редактирано от blembo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ms auto (Мони) може да те сдобие с японски, в случай, че не намериш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за NGK , миналата година си купих за D14-ката по 4.50 лв. /парчето ,японски така ,че колеги не се изхвъргайте с парите за стандартни свещи дори и ngk :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ms auto (Мони) може да те сдобие с японски, в случай, че не намериш.

В момента няма "японки" - има френски, които също стават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V-line серията бяха японско произвдоство доскоро, но вече и те са френски.V-line са същите свещи но са в опаковки по 4 вместо по 10.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето аз с какви НГК съм и мисля че са по-добри от Японските!

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес ми обясниха за ngk-то ,че самата фирма имала 3 завода 1 в мексико 1 в франция и 1 в япония и в различните заводи правели за различни коли свещи..тоест ако за моя модел били френски нямало никаде да намеря да пише на тях made in japan и каза ,че от който и завод да са били качеството било едно и също..незнам дали е така ама малко глупаво ми се струва свещите примерно за определени мотори на японките да се произвеждат в европа и после да си ги внасят за техния пазар! Но нека пак някой по запознат да даде мнение..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са пълни глупости. Не е възможно в Европа да се произвеждат свещи за D14, в Япония - за F20, а в Америка - за K20?№!@$@%!!*€$%! Има японски NGK в България ! ! !Даже мисля има такива в ЕВРО-07 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естественно че има вчера си взех японски NGK от Симеон във първото магазинче в което влязох имаха, за 4 свещи ми взеха 25 лева т.е. по 6,25 бройката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...