Jump to content
venkYYY

Варна ТУ

Recommended Posts

Колеги днес излязоха резултате от Технически Университет Варна .. и да ви се похваля, че съм приет, но някой може ли да ми каже дали може да подам документи за Варна и същевременно да подам за София ПЖИ-то ... един вид искам Варна да си ми остане сигурно място за учене, защото резултатите ми в София излизат чак на 6 август :) а до тогава са свършили всички други университети с подаванията на документи :) Някой ще може ли да ми помогне по въпроса, защото утре с едни приятели мисля да ходя до Варна ТУ-то и да подавам документи в краен случай да уча там :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз за 6 астрономически години стигнах до ...... кандидатстудентски изпит пак хихихихих :( Та по темата.Записвай се и това е.Като ти илзезе класирането за София и си приет винаги може да си изтеглиш дипломата от Варна и да си се запишеш в София.Те няма как да знаят дали си записан някъде или не, при положение, че тяхното записване излиза след 42343298 години по късно.Оправи си 1-то място да си сигурен, че няма да останеш на пътя и ако искаш промяна в плана казах ти как е.Незнам само при записването плащаше ли се симестъра или не, не помня вече.Най - много да се набуташ някои лев, ако решиш да си в София.Тука в Шуменския за да си изтеглиш дипломата 20лв.Ако оше нещо те вълнува пиши на лично.Поздрави.

Редактирано от dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година искаха копие от дипломата, сега искат оригинал. Което означава, че ако искаш да се запишеш някъде трябва да дадеш дипломата си и няма как да се запишеш на друго място едновременно. И още по-лошото, ако си приет една специалност в даден университет и искаш да продължиш напред в класирането пак трябва да дадеш оригинал на дипломата и не можеш да се запишеш на друго място за резерва :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Братле,направо се записвай се и бягай от това ПЖИ като дявол от тамян. ;) Имам 2 и половина годинои стаж там-пълен ад е;) Ако ТС(транспортно строителство) СЪПРОМАТ и СТАТИКА нямат взимане никога:( Отделно по другите дисциплини пак има такива изкукуригалци.Фак ми номер беше 063055...Пълна казарма е там.Легловата база е под всякаква критика,като навсякаде ;) А 90% от даскалите са пернаментно пияни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мен не ме приеха от първото класиране .... ще чакам второто и дано да ме вземат, а колега на тебе честито и дано всички изпити от първия път да ги взимаш :(П.П Забравих да питам най-важното.С каква специалност те приеха ?

Редактирано от v1k7or

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За да се запишеш трябва да си платил първия семестър , също така да си оставиш оригиналната диплома.Поне при мен е така ( във военноморското ме приеха мен) ,но като гледам аверчетата ,който ги приеха в ТУ ,те също си плащат семестъра и тогава чак се записват.Само ще се прецакаш с 200 + лв.

Редактирано от vi4o0o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е нали като му кажат че е приет в София може да си изтегли дипломата и да се запише там.Вече казах, че ще се набута някой лев ако се е записал във Варна.Незнам колко години сте студенти ама малко на офф топик му обърнахте темата.Нищо по съществено и различно от чя пост.Поздрави и ти си прецени къде и как ще можеш и парите са фактор.

Редактирано от dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега и аз кандидатствам. Цялата система е тотално сбъркана.. Кандидатствах в 2 университета, като идеята ми беше да се запиша в единия да си пазя мястото, а да чакам второ класиране в другия за по-добра специалност. Днес бях неприятно изненадан, че трябва да си оставя дипломата оригинал, независимо дали се записвам за специалноста или подавам декларация за второ класиране.. И каква стана тя? Пиша се само на едното място, не ме приемат примерно, и оставам за догодина.. :( Въпреки че в другия университет примерно съм бил приет, но не съм си оставил дипломата там.. Това е доста грозно конкуриране на самите университети. Не стига че изпитите им са коренно различни, ами сега и това..Нямам думи. А конкретния ми съвет към колегата е да се запише. Той поне е облагодетлстван да не трябва да решава кой университет по едно и също време да записва. Ако се откажеш от един университет (тоест ако си изтеглиш дипломата и се откажеш от него) ти връщат 80% от парите. Поне при мен е така. Колега, за по-сигурно удари един телефон и питай връщат ли се някакви пари и в твоя случай. Апропо - приет съм ВИНС Варна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младши модераторе а честито.Ок ти казваш за второ класиране.То малко всеки университет с номера си.Тука мисля че в София не му искат засега дипломата, което значи че може да си се запише във Варна.Има обаче университети къде умишлено бавят и правят мизерии и то не са 1 и два.Моето обкръжение работи в университета тука в Шумен и е сложна голямата машина.Най - правилното е това което всички са казали досега - записвай се и това е, а ако нямаш връзки не се притеснявай няма да почнеш работа по специалността си(зависи дали е тясно специализирана).На първокурсниците успех и винаги се почва със двойка. Ще попитате защо.Отговарям - защото ти става адски тъпо и занапред по учиш и по си в час, малко да се стресне човек това е идеята.Ох какво ми причини това учене на черния дроб - деградирах.Хубаво че взех колата та почти не пия .Поздрави на всички и смело напредп.п Разграничавайте вишиста от интелигентния човек ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвай МЕИ-то мани ги тез ПЖИ-та, не за друго ми ще изпуснеш мястото си. Пък като дойдеш тука и видиш какво е няма да ти се прибира ;) Каква специалност си приет в МЕИ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записваш се плащаш си семестъра при записването (миналата година беше 200 лв сега незнам как е) и ако си приет в София се отписваш , гориш с парите и така или пък оставаш тука. Кажи ква специалност си, ти май беше учил и в електрото в мнт а? Аз съм ТТТ задочно и да ти кажа от 8 изпита три тройки, една петица и четири двойки. Не е много лесно ама е интересно и все по-интересно ще става ако ти се занимава с такива работи. А пък може да си направиме тема ТУ Варна (гледам че има хора) и да си помагаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй в духа на темата преди малко разбрах, че имам 3.5 на теста по биология което значи, че възтановявам права и пак съм 4-ти курси и ще си ходя на изпитите отново.Голямото ми семейство трява да знае колко му разбирам на митохондриите и хлоропластите ;) Ей много съм щастлив ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега бори се за там за където искаш най-много, ако искаш софия действай за там, ако ти е все тая... си е все тая ;)за дипломата в ту-варна имаще една лека подигравка от тяхна страна, искаш си дипломата преди да си завършил... ок 1000лв, но това май го премахнаха, защото стана скандал.аз навремето бях в същата ситуация. бях приет във ВИНС Варна на 2ро, а исках в ТУ, там вече в някакво не официално класиране септември месец ме приеха, общо взето голям глад за студенти. То това беше и 2рия път като кандидатсвах. Първият до 20 септември не бях записал никъде, и като отидох до ТУ за да си взема оценката от изпита да кандидатсвам с нея в Свободния, те викат я да те запишем при нас, това 1 седмица след като бяха почнали заниятията, даже не сме ги питали... но това беше 2002-2003

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли пази мястото и на второ класиране. Не знам аз съм ТУ-София. Но тая година баловете за влизане са смешни. Така, че можеш да почакаш 2ро, ако се пази мястото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма пазене на място.Играта не го позволява ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са те приели на 1во класиране и не запишеш, неучастваш в томболата за второто класиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги вече съм студент на Технически Университет Варна :P Наистина няма вече такова нещо да подадеш документи във Варна да ти е сигурно пък да чакаш и резултатите от друг университет .. което според мен е лошо :fun: Но все пак след като влязох в града .. разгледах го и т.н. останах с много добро впечатление и директно реших там да бъде мястото :D Специалноста ми е "Електроенергетика" продължавам си я от старото ми училище. Водя се с предимство пред другите защото съм завършил Професионална Гимназия по Електротехника :D П.с.-Едно от първите хубави неща които видях след като слязох от гарата беше Honda Civic 5 gen hatch червена така хубавко наточена :D 2П.с.- Колегата който не е приет да чака резултатите от второ класиране и ако го вземат направо да действа и да влиза в системата :D

Редактирано от venkYYY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А честито :fun: ако имаш ядове с някой даскал драсни да ти кажа някоя и друга тактика, имам и някви останали учебници по Висша математика, ако ги искаш твои са :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А честито и от мене. Редовно или задочно си? Айде пиши като дойдеш вече за постоянно у Варна да се видиме на некоя среща. Атоме ти кфо си учил там бе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КМТ бях там. Миналата година завърших.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А честито :fun: ако имаш ядове с някой даскал драсни да ти кажа някоя и друга тактика, имам и някви останали учебници по Висша математика, ако ги искаш твои са :D

Благодаря :D Надявам се да нямам проблеми с даскалите, но все пак ако има нещо ще пиша :D а за учебниците може да измислим нещо по нататък :D

А честито и от мене. Редовно или задочно си? Айде пиши като дойдеш вече за постоянно у Варна да се видиме на некоя среща. Атоме ти кфо си учил там бе.

Редовно съм записал, надявам се сега да си продам колата и да взимам Хонда и да ида и аз на някоя среща най-сетне :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ООо повярвай ми във Варна са стабилни, не е тука като в Шумен.Хората си се събират всяка седмица, а Шуменските чоплят семки на ОМВ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти и с мерцедеса може да дойдеш, само трябва да го спреш по-далече :fun: Пък ако не ти се ходи с него все ще има кой да те вози.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме приеха във Варна, в икономическия :D Може да се засечем някой път на някоя среща :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отначалото май ще ходя повече с "тудуф тудуф" :fun: Но после се започва с кола задължително .. :D Незнам обаче как ли ще е с по-малка кола на дълъг път .. защото с мерцедес не усещаш вообще така умората отколкото с някоя друга малка кола :D Но все пак аз си търся Civic 6 ген купе .. :P Имам 1 въпрос към колегата от Варна - Колега във Варна като бях не видях никъде ама абсолютно никъде автокъща ? :D Да не да се намират всичките в някой от краищата на Варна или просто са дефицит :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките са една до друга и така е много по-удобно. Дрънни като ше обикаляш да те заведа и да разгледам и аз. Миналата седмица гледах една 6та купе с д16 много ми хареса. Найстина с по-голяма кола не е толкова гадно ама и със сивика съм правил Козлодуй-Варна-Козлодуй за 1 ден и не е чак толкова уморително.Обаче за разлика от монтанските къщи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всичките са една до друга и така е много по-удобно. Дрънни като ше обикаляш да те заведа и да разгледам и аз. Миналата седмица гледах една 6та купе с д16 много ми хареса. Найстина с по-голяма кола не е толкова гадно ама и със сивика съм правил Козлодуй-Варна-Козлодуй за 1 ден и не е чак толкова уморително.Обаче за разлика от монтанските къщи тука не дават много да караш колите. Нямат транзити, имало локви и ще я накаляш и тем подобни, късмет е ако вобще ти дадат ключа да я запалиш, а и колите са по-скъпички. Аз от тука си взех кола от Враца.

Редактирано от men4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз със сивика постоянно въртя извънградско и няма никакъв проблем. Незнам какъв е проблема да си караш малката кола :fun: Автокъщите във Варна са концентрирани в района на Метро в началото на града. Публикувано изображение

 

Това ограденото са все авто къщи, но те съветвам да не разчиташ много на тях. Миналото лято като търсех Хонда, отидох там с много надежди и се върнах разочарован - само 2 сивика и то в окаяно състояние. Незнам сега как стоят нещата, но имай едно на ум. Поздравления за университета :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Айде, честито колeга ( по хондаджийски и по студентски ), ако ти трябва помощ за нещо аз скоро утъпках пътеката на 1ви курс ( сега съм 2ри TTT ). Имам много познати 2рокурсници от твоята специалност :D Ще се виждаме от септември :fun:

Редактирано от Maho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А стига бе и аз съм втори курс ТТТ, сега кажи че си задочно и сме заедно и ше се изкефа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа не, аз съм редовно :fun: Ама не ти прече да се изкефиш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря много за информацията :D От септември ще можем да се видим наистина :D Сега само се надявам да ме вземат и на общежитие ии ще бъде голям кеф :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвввай да тренираш с варненския, че аз като дойдох тука и се 1 ми говореха на друг език, а па я като почна да им прикаам и нищо ми не разбираа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На общежитие само, ако те приемат в 18ти блок. Иначе по добре на квартира :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвввай да тренираш с варненския, че аз като дойдох тука и се 1 ми говореха на друг език, а па я като почна да им прикаам и нищо ми не разбираа.

И аз съм така колега :fun: Миналата нощ във влака контролиорката неможе да ме разбере какво и казвам и само ми викаше "моля ? моля? моляяя?" ... аз се отказах и и рекох "за*би човек ти не си от наше село" :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй Венкоооооо да се отбиваш и в Шумен че да не дърпаме ушите после. :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирасе :D :D Само да почна да ходя в колата ще се виждаме често колеги :D Пък ако взема и хонда направо ще се родя :fun::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй Венкоооооо да се отбиваш и в Шумен че да не дърпаме ушите после. :cool:

И за кфо да се отбива като ти само плюеш по тия шуменлии. Ела ти на Варна само ни лъжеш мен и хондакио, а никъв те нема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че нищо не става от половината ясно е то, има и много свестни между тях но работят.Ам мен да види в Шумен, а относно идването Нали казах в края на август началато на септември и съм обещал.Не познавам Варна ще ме чакаш на спирката срещу автогарата :cool:само да мъ дойде времето :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги а ако не ме приемат на общежитие някой може ли да ми помогне по въпроса с квартира до 400-500 лева за 4 човека ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...