Jump to content
the teacher

Въпрос приятели

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте на всички почитатели на марката! Имам такъв въпрос! На скоро преди 3 дни си купих Хонда Сивик 2.0 тди ,казаха ми че е 84 конски сили ,но тези от КАТ извадиха " техните дебели книги" и според тях тя е 105.И сега трябва да плащам големият данък.Знам ,че ако е 105 коня ,ще има интеркулер,но той не се вижда.Кара ли някой такава машина и може ли да ме посъветвате как да я обслужвам? До сега не съм карал дизел ,знам ,че мотора е на Роувър.Трябва да сменям и ремъци ,масла и тн.Помогнете приятели:)

Редактирано от the teacher

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако нямаш кулер със сигурност е 86 коня......обслужването му е към 400-500 лв ремъците и ролките и работата ..........и по добре да прочетеш за тея мотори в ровер форума там има доста неща за тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако нямаш кулер със сигурност е 86 коня......обслужването му е към 400-500 лв ремъците и ролките и работата ..........и по добре да прочетеш за тея мотори в ровер форума там има доста неща за тях

Аз всъщност незнам дали имам кулер,поне не се вижда на пръв поглед.Отправих запитване до Хонда да ми кажат. Благодаря за отговора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз доколкото знам сивик няма с дизел 86 коня,105 коня е като на акорда двигатела и на роувър 620сди същия е 105 коня.Кулера е точно като отвориш капака и се вижда едно малко алуминиево кулерче в дясно стои.,може би на сивика е на същото място .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик '95-'01 е и с двата двигателя - 20T2N -105к.с. и 20T2R-84к.с. За най-сигурно виж кода набит на двг. а не в документите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз всъщност незнам дали имам кулер,поне не се вижда на пръв поглед.Отправих запитване до Хонда да ми кажат.

Ако нямаш кулер, мотора трябва да изглежда така..http://www.mobile.bg/photos1/1/big/11268666339434555_12.picАко си с кулер (105к.с.) ето така..http://www.mobile.bg/photos1/1/big/11277664199200559_5.pic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за инфото.Това ми помогна и вече знам ,че нямам кулер.Сега пък трябва да убедя тези то КАТ или да оттида в Хонда да ми издадат документ за по малкият двигател ,щото данъка е доста по -различен .На мен ми го написаха в КАТ ,че е 105 :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това може да се докаже много лесно с VIN-a на колата. Само не знам какъв документ ти трябва за пред КАТ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъкът не е ли на двигателен обем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нащата родина кубиците са за гражданска отговорност, а конските сили за данъка :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изчислява само по обема, де да беше така :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изчислява само по обема, де да беше така :help:

[/qu

Данъкът се изчислява на базата на киловатите,съответно на конските сили. Там е работата че в моят случай аз съм с ном на двиг .20T2R a те ми писаха 20T2N а разликата е 20 коня.Моят е без кулер а N-а е скулер и е 105.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, приятели! Идилията с " мойте" киловати стана пословична.Свързах се с г-н Манолов -"Manager after sales care" в Хонда.Той отправи запитване до Хонда в Япония,откъдето му върнаха отговор ,че моят Сивик е 63 kw/86 hp.Днес тези в КАТ това въобще не го признаха ,като ми извадиха някакъв катапог на Champion-2004,в който пише ,че моят двигател е 77 kw/105 hp: и казаха ,че по този каталог работят в Цяла България. Пиша всичко това ,за да си изкажа възмущението към некомпетентноста на хората ,от които много неща зависят а това не е само в КАТ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, приятели! Идилията с " мойте" киловати стана пословична.Свързах се с г-н Манолов -"Manager after sales care" в Хонда.Той отправи запитване до Хонда в Япония,откъдето му върнаха отговор ,че моят Сивик е 63 kw/86 hp.Днес тези в КАТ това въобще не го признаха ,като ми извадиха някакъв катапог на Champion-2004,в който пише ,че моят двигател е 77 kw/105 hp: и казаха ,че по този каталог работят в Цяла България. Пиша всичко това ,за да си изкажа възмущението към некомпетентноста на хората ,от които много неща зависят а това не е само в КАТ.

пич,взимай един адвокат и ги направи диви и щастливи за това че използват някакъв бозав и неточен каталог , като по този начин ощетяват маса народ.ако нямаш адвокат веднага ти давам координатите на моя,страшен пич е.още повече след инфото от Хонда,което си им занесъл.тази държава ще се оправи чак когато почнем да ги съдим за такива неща,защото на тях това им е работата а не си я вършат доброволно. Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, приятели! Идилията с " мойте" киловати стана пословична.Свързах се с г-н Манолов -"Manager after sales care" в Хонда.Той отправи запитване до Хонда в Япония,откъдето му върнаха отговор ,че моят Сивик е 63 kw/86 hp.Днес тези в КАТ това въобще не го признаха ,като ми извадиха някакъв катапог на Champion-2004,в който пише ,че моят двигател е 77 kw/105 hp: и казаха ,че по този каталог работят в Цяла България. Пиша всичко това ,за да си изкажа възмущението към некомпетентноста на хората ,от които много неща зависят а това не е само в КАТ.

пич,взимай един адвокат и ги направи диви и щастливи за това че използват някакъв бозав и неточен каталог , като по този начин ощетяват маса народ.ако нямаш адвокат веднага ти давам координатите на моя,страшен пич е.още повече след инфото от Хонда,което си им занесъл.тази държава ще се оправи чак когато почнем да ги съдим за такива неща,защото на тях това им е работата а не си я вършат доброволно.
Аз мисля ,че проблемът е в каталога на Champion,понеже той е неточен.Полицаят ми каза ,че ако му отнеса друг каталог той ще ми направи ксерокопие ,ще го приложи и ще го уважи.Повдигам този въпрос понеже много хора ще пострадат а и вече сигурно са пострадали заради този каталог. Менаджерът на Хонда много се заинтересува от ситуацията .Просто е прецедент ,аз няма да оставя така и ще доведа нещта докрай в моя полза.Искам да си регистрирам колата и да си платя данъка ,който ми се полага като честен гражданин,но няма да плащам нещо ,което не трябва -НЕ Е СПАРАВЕДЛИВО;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...