Jump to content

Recommended Posts

какво аз знам : трябва да е в границите на 0.45-0.5 волта и да отваря до 4.5-5 волта какво се получва при мен правя го на 0.5 и отваря до 4.35.....което ми се вижда малко . Някаде бях чел че колкото повече е втората цифра респонса е по голям. ?ако е на 0.55 примерно и отваря до 4.45 по добре ли ще е или ефекта ще .. .същия ? :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Throttle position sensor. Представи си го като потенциометър закачен за педала на газта. По-високото напрежение означава по-отворена клапа ако е в границите.А с какво го гледаш?

Редактирано от weswes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е затворен 0,5V а отворен 4,5V но си има ест. +- и такова отклонение както е при теб надали ще окаже някакво влияние но въпреки всичко не е нормално това.Виж си болченцето на клапата (малко болче с шестограмче и застопоряваща гайка) което посреща дроселовата клапа на празен ход.Да не би да е завъртяно и клапата ти да стои леко отворена и затова да нямаш толкова ход за да ти се получи 0,5-4,5V :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя че го прави на запален мотор а не на изгасен даден на контакт :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

там е работата че беше на максимално затворена клапа едва вечера я направих в границите.(от това болче)сега отивам пак да меря... ще го оставя на 0.5 и да видя пак до колко отваря ама тая стоиност 4.35... е под стоиносите по упътванекоято варира 4.5-5 волта.....................

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно хода на клапата е съвсем малко по-малък. По-важната стойност според мен е на затворена клапа, защото за ECU-то има значение кога е отворена/затворена клапата. Гледай нея да я настроиш правилно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

досега настроивах и двете коли ; (съответно и двете клапи и двата ТПС-а) резултат= 0.49-0.50 вариращ при затворена клапа и на двете. при отворена само на едната мерих отиде на 4.40-4.41 вариращо пак.това беше наи доброто до което се доближих и съответно оставаих засега така.Рестартирах и ецуто да приеме новите данни.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е важна долната граница,за да не ти мени оборотите.Аз ги глася на 0.49

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, виж това дали ще ти е полезно. Човека, който го е писал е дипломиран инженер. :)http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=22698&hl=

Редактирано от Accord F18A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

мерси колега за линкапак се насочвам към малкото болче явно от него ще е да се надявам че до няколко дни ще го локализирам на100% проблема.колегата от темата го е имал почти същия проблем :) :)ще видим при мен дали ще има разлика :huh: явно в момента според ецуо-то дросела ми отваря на 95-6% но не и на 100%

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

новите измервания и настроикипокзават при едновалката на 0.47-8 до 4.51-2 тоест нормално !а при моита двувалка при 0.5 отива едва до 4.40-4.41 ! и си "поиграх и с това болче никаква разлика.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болтчето е за долната граница. Пробвай да лашнеш болчетата на сензора и да го завъртиш малко като гледаш да е в граници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С болчето се регулира клапата така, че да не се заклинва или да не седи отворена. Чак след това се пипа TPS-а. Да не говорим, че болчетата на TPS-а са без главички фабрично и е трудно да се лашнат :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

младежи не се притесняваите всичко е направено както трябва.просто тпс-а ми неможе да доиде на стоиносите на които трябва да е : дали е от самия тпс незнам. болчета мърдах ...фаида 0 дории за долната граница 0.1 разлика .горната не мръдна(логично..) . самия тпс въртях повече от 4.41 при 0.5в неможе да вдигне.(моя е направн така че да може да се мърда с ответрка както си е на клапата.както казах на другата за сравнение е на 0.47-8 на 4.5ххх... в граници както се казва

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...