Jump to content
men4e

Honda Accord 2.0i 1998г

Recommended Posts

Модераторите може да ми се карат, че пускам 2ра тема за едно и също, ама в другата тема никой не ми обръща внимание.http://www.car24.bg/11277980990502844Това е конкретната обява. Баща ми утре ще ходи да я огледа.Кажете ми прилики и разлики с англииски сивик, понеже досега карах такъв. Разход, слаби места, комфорт, поддръжка абе квото се сетите за тая кола.И къв е тоя двигател 2.0 115 коня щото гледах в двигателите на Хонда и неможах да намеря такъв.Много ще бъда благодарен на всеки, който напише по нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, не се обиждай ама очаквах или никой да не ми отговори (което почти така стана) или който и да е друг ама не и ти.Но все пак тая тема и още някой други ги четох вчера, ама друго освен, че англииското не е като японското неразбрах. И никъде не можах да намеря инфо за тоя куц двигател 2.0 115 коня. Има ли въобще такъв?Аре бе колеги никой ли не кара акорд тука да драсне 1 мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къв е тоя двигател 2.0 115 коня щото гледах в двигателите на Хонда и неможах да намеря такъв.Много ще бъда благодарен на всеки, който напише по нещо.

Този двигател е правен само 3 години - от 93-та до 96-та .. Т.е. ограничена серия....За това, моят съвет е : търси си Акорд с друг двигател (по масов), че за този като идеш в магазина за части, ще те гледат като индианец пишеща машина.. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да те гледат като индиянец ама и частите може да по-соленки защото всеки гледа да те прецака и да ти вземе парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, не се обиждай ама очаквах или никой да не ми отговори (което почти така стана) или който и да е друг ама не и ти.Но все пак тая тема и още някой други ги четох вчера, ама друго освен, че англииското не е като японското неразбрах. И никъде не можах да намеря инфо за тоя куц двигател 2.0 115 коня. Има ли въобще такъв?Аре бе колеги никой ли не кара акорд тука да драсне 1 мнение.

Първо като изчете всичко а то е мнооого по тая тема що ецаш въобще , второ като не очакваш отговори ич не питай ,ква е тая дискриминация не очаквах тоя или оня....когато със сигурност знам нещо винаги бих помогнал ,мога да ти дам препратка към личните ми :angry: и трето тоя мотор въобще не е куц и чааак толкова рядък, което не означава безбожно скъпи чаркове.....и последно ,макар ,че на теб не ти трябва мнение точно от мен, АНГЛИИСКИТЕ АКОРДИ ДО 1998 ГОДИНА НЕ СТАВАТ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Приятелю, малко конкретика от мен ...Аз карам 94 акорд, който е НЕфейслифта на този, който си харесал - F20Z1 е мотора купето е CC7 Единствения по-сериознен проблем, който съм имал е, че волана се тресеше като натисна спирачка - това се получава от кофти (не оригинални) накладки .. както и да е .. след доста перипети .. от дълго време нямам проблеми (като и спричаките не са ми най-добрите на света, но са прилични )Купих я със прецакан датчик на АБС-а .. досвидяха ми се парите за датчик ... и съм си е карал така (вече 5-та година)имам си ръждичка (от мюнхен я докарах - там вали повечко сняг, пък и в немско като цяло и хвърлят сярна киселина, явно, по пътищата та ,.... гният)Друг някакъв сериозен проблем не съм имал ... а колата е яла , яла , яла бой :angry: и то як :P (карам си я на бензин ... за съжеление :blink: )Погледни 1. като натиснеш рязко спирачките, дали тресе волана ... направи го това упражнение 2-3-и пъти .. че като позагреят спирачките е по осезаемо (нямам предвид да извирят гумите .. но по екстремно спри) (при твоя избор .. дисковете са по-големи (292мм) от мойте(262мм), което е по-добре и би трябвало да няма проблем... 2. дали като я покараш 5-10 мин ще ти светне лампата за абс (изгорял датчкик)3. огледай за ръждичка ( и помни ... ~150 лева на детайл - кърпене и боядисване - 2-а калника и 2ве врати = 600 лева и то без да правят праговете не знам дали струва толкова един ремонт на мотора .. ама със сигурност кърпиш ли един път .. след 3-и години пак .. :lol: ) 4. огледай и мотора дали дали смесва вода с изгорели газое (теста мисля е 5 лева) ... ако е добре ... и е 2.0 - 131 коня ... според мен няма да имаш никакви проблеми с него ... (имам 120 к км с него ... разхода не се е променил а е яла, яла бой ... :D (извънграда около 7-7,5 оптимално каране , в града (пловдив, че софия е друго градско) около 10)Друго не се сещам ... колата е прилична ... и като интериор и като автомобил въобще ... (само ще ти кажа че шенкела който държи всички карантии по предното окачване е тройно по-голям от колкото на някой немски которник ... )*ивинявам се ... явно 6-та година я имам ... че си погледнах профила :D

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едмундо преди да го напиша това казах да не се обиждаш. Не те познавам лично, а във форума повечето ти мнения който чета са супер заядливи и за това ти написах така.Благодаря ви колеги за отговорите. Ако колата е читава и се спазариме за цената, може и да е тя, ама с d15z3 мотор ми се случваше да ходя по няколко пъти в магазините да си сменям филтри, накладки и карета щото в каталозите им има само един модел 1.5 (сигурно d15b2) и неискам пак да взимам някакъв рядък вид.Едмундо - ако трябва да избираш между японска и американска хонда срещу англииска би избрал някоя от първите две. Ама ако трябва да избираш между англииска хонда срещу някое Mitsubishi, Toyota или Nissan кое мислиш, че е по-добро?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къв е тоя двигател 2.0 115 коня щото гледах в двигателите на Хонда и неможах да намеря такъв.

F20Z2 е двигателя, няма проблеми с резервните части, но за предпочитане е F20Z1, който е 131 кончета...А информация за него има колкото искаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ако трябва да избираш между англииска хонда срещу някое Mitsubishi, Toyota или Nissan кое мислиш, че е по-добро?

Мицубиши Галант VR4- 2.5 V6 twin turbo .... :punk:Посетете любимата ми страница

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:punk: Къде ме прати бе колега. Май трябваше да се уточня.Mitsubishi Carisma или Galant до 1.8 120-30к.с , Nissan Primera некъв бензинов, Toyota Corola пак бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тва ,че примерно някой след смяна на масло примерно си е въобразил ,че колата му гори литър по-малко и тва ми се струва меко казано странно прави постовете ми заядливи....а колкото до дилемата ти в тоя сегмент, тия години и тия пари бих взел това http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details

Редактирано от акад.Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана, гледахте ли я? Аз да ти кажа, че ходих в тая автокъща да гледам 2 мазди зимата, и тоя гъз по телефона ме излъга на абсолютно всичките ми въпроси, а маздите бяха пълни кочини. То в цяла Враца не намерих една добра Мазда тогава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Враца е така - на големи лисици се правят и балъците кълват яко, а после ревът... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще Враца и Монтана са така. Специално за Мазди в Монтана е по добре.Аз съм във Варна и само баща ми я е гледал и каза че много му харесва и тия дни ще ходя да видя, ако още седи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че Акорда е с F20Z1 нищо че е регистриран 115 к.с. и на обявата пише толкова. Също така се е оказало, че е бил много запазен и на баща ми много му е харесала та решил да я вземе без да я видя. Каза че тоя от автокъщата найстина е голям смотаняк. В момента е за обслужване и като ида да си я взема ще кача снимки, а вече нямам никакво търпение да я видя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами а добре дошъл при музикантите, тъй де акордеоните :lol:

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми мерси много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! И много безаварийни ти пожелавам! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси. Правите ли срещите в Козлодуй, че аз тъкмо в събота ще се прибирам да си я взема и да намина до jocker-a.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка събота от 16:00 ч сме там с брат ми,заповядай! :stupid:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...