Jump to content
patzko0

75-90кс 6ген сивик

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Прочетох всичко тук, но доста неща са ми неясни. Има ли проблем за двигателя след смяната на дроселовата гарнитура? Някой да знае какво става с разхода? Баща ми е авто монтьор но не знае/чулал за тази операция. Моля тези които са го направили да пишат! А и колата като е регистрина на 75 кс?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ще се покачва правопропорционално на тежестта на десният ти крак :lol: А за другото - ще се направя че не съм го прочел :D Хората слагат Б16ки и Б18ки и не регистрират. Като смениш гарнитурата няма как да разберат от КАТ. Няма от какво да се притесняваш - по-вероятно е да ти спрат колата от движение за спортен волан, отколкото да имаш проблем с това, че си я поотпушил малко с тая гарнитура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си отварях и щях да я сменям ама ... беше сменена още в Германия.Няма проблем, не мога да ти кажа как е въряла с по тясната гарнитура , но колегата ти е казал , че няма проблеми и е прав.Най - добрия вариант според мене да си разшириш собствената гарнитура, ма винаги можеш и от друг материал да си я направиш, той баща ти ще знае.Моя разхода пада под 6 извънградско, незнам колко е бил преди, но ме задоволява тоя факт.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - добрия вариант според мене да си разшириш собствената гарнитура

Не си заслужава да ти кажа при положение че нова ти е 10 лв : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айдее кажете дали ще има проблеми с мотора след смяната! А и дали 15 коня ще дойдат отгоре?? Кажете да знам дали да я сменям..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще доидат бре.. :/ Ако искъш сложи лепенка "ТУРБО" , тя вдига още 15 коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това да не ти е Голф че с лепенки да дигаш коне! :/

Редактирано от jorko82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айдее кажете дали ще има проблеми с мотора след смяната! А и дали 15 коня ще дойдат отгоре?? Кажете да знам дали да я сменям..

Сменяй бе, човек. Хората кви неща правят по трошките си...ти за една гарнитура питаш по 5 пъти дали да я сменяш :/ Някой беше замервал мощността с Infoboard преди и след смяната на гарнитурката и имаше доволен ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айдее кажете дали ще има проблеми с мотора след смяната! А и дали 15 коня ще дойдат отгоре?? Кажете да знам дали да я сменям..

Цъ цъ цъ цъ :):/ Виж сега ще ти обясня като на ученик - тия "15 коня" не идват "от горе" и въобще не идват допълнително на старите ти 75 от сменената гарнитура...защото тях си ги е имало и преди като потенциал на мотора, но той е бил "скопен" и напрактика ограничен и запушен чрез тази гарнитура/бленда. Това е направено поради един тон норми, ниски данъци и т.н. Тоест тази бленда не позволява на мотора да смуче достатъчно въздух във високи обороти. Като отвориш гърловината под дросела на максимум, тоест си смениш гарнитурата, даваш възможност на колата да смуче повече въздух, когато и е необходимо. Респективно, ако свиеш отвора на тази бленда, колата ще работи с още по-малък поток въздух и мощността ше продължава да пада. Ефекта ти се доближава до този при стар запушен и мръсен въздушен филтър, колата няма как да смуче определено количество въздух и няма как да постигнеш някаква оптимална мощност. Тоест това не е тунинг на мотора за 15 коня от горе, а премахване на "фабрично ограничение"....Ето ти едно кратко обяснение, от което трябва да ти станаха ясни нещата?П.С> Ровете, четете хубаво и мислете и чак тогава питайте...защото общо взето въпросите ви се повтарят постоянно.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...