Jump to content
dancho9991

Въпрос за масло и още нещо хонда сивик

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравйте :D маслото на мойта хондичка е за смяна но си нямам и представа какво е слагано и въпросът ми е ако е карано с масло с един вискозитет а аз искам да сипя с друг имали проблем (примерно е карано 15в40 а му сложа 10 в40 или обратно).Колата е д13б2 92 година на 286 000 км(клапаните се чуват).Какво масло трябва да сипя конкретно 10 в40 или 15в40 ;) ?Другия ми въпрос е задните колела са изнесени на вънка в долния край(като трапец) и ми яде задните гуми от вътрешната част,от какво може да е? със стенд дали ще се оправи?Питам тук защото наскоро когато сменявах преден шарнир на 4 сервиза ходих и всеки се чудеше и вдига раменете и се оправдаваха :D -Еми тя е японска кола и частите...мран,мран :o

Редактирано от dancho9991

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да сложеш масло каквото ти е на сърце, стига старото да се източи (смяна) а не доливане. 10W40 е добре. Клапаните вероятно са за реглаж. Ниска ли е задницата? Ако е свалена, вероятно е от това. Camber принципно не подлежи на реглаж на оригинално окачване, само Toe може да се пипа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

за Маслото-ако доливап треа да е същото по възможност,въпреки,че на форда на стареца,който гори по над 1 л/1000 да не кажа 2 доливаме квото и когато има-работи.Само че освен маслото и филтъра естествено треа да смениш....Клапаните ги регулирай по-добре.Сипи 10 в40 и ако не го гори-карай си и си свиркай.Ако има разход на масло-мини временно на 15в40 докато ремонтираш евентуално мотора.За задния мост-диягностика и реглаж.Да се види дали има проблем и ако няма направо да го уреголира.п.п.От къде си да ти кажем сервиз,където не вдигат рамене много много :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От пазарджик съм :o задницата не е ниска възможно ли е тампони да са?а какви са тези окачвания как да разбера каква е мойта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете някой добър сервиз за хонда в пазарджик :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съществуа такъв.Повярвй ми !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Смених маслото с 10в40.На колко трябва да се регулират клапаните на д13б2. :D

Редактирано от dancho9991

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0.18-0.22 смукателни, 0.23-0.27 изпускателни при студен мотор..Ако не намериш в Пазарджик добър сервиз за окачването, обади се на ЛС..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...