Jump to content
Accord F18A

Скорости от Н22 Прелюд на F18a3 Акорд

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги,Искам да попитам дали ще мога да сложа на Акордеона скоростна кутия от Н22?По принцип съм чувал, че пасват, но реших да питам все пак дали няма някаква разлика в шлиците на полуоските и/или в първичния вал на скоростната кутия.Искам да сменя кутията на първо място, защото имам проблем с включването на предавките, а избрах да бъде от Н22, защото е с по-бавни предавателни числа от 1-ва до 4-та. Така че на моя параход със свръхмощен двигател ще му се отрази добре. И по този въпрос приемам мнения и коментари.ето и предавателните отношения:Trans Name Engine 1st Gear 2nd Gear 3rd Gear 4th Gear 5th Gear Final DriveN2S4 F18A3 3,285 1,807 1,230 0,933 0,757 4,266М2А4 H22A 3,307 1,950 1,360 1,034 0,787 4,266Благодаря предварително.

Редактирано от Accord F18A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става без проблем.Кутията от Н22 е с по-къси предавки и ще ти вдигне малко разхода :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря. Аз следя вашата тема "всичко за прелюд" и от там разбрах, че ще пасне.Докато търсех в чуждите сайтове информация някой с Акорд дали е слагал такава кутия и какви са му впечатленията, попаднах на някакви обяснения и снимки на 2 типа полуоски с малка разлика в шлиците. Тъй като не съм добре с английския и не успях добре да разера, реших да пусна темата.Относно разхода мисля, че не е много сигурно, че ще се увеличи.Защото 5-та предавка е същата, а от 1-ва до 4-та са по-бавни, но пък моя мотор е слаб за това тежко купе и с по-бавни предавки ще се разтовари. Като я смена ще споделя как се е отразило на разхода. Ще се радвам ако някой, който е слагал по-бавна кутия, дори на друг модел да сподели дали му се е увеличил разхода, градско, при равни други условия /без други модификации, съпътстващи смяната на кутията/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

мисля че колегата полицеман имаше предвид извънградско .градско ще ти е същия.(разхода)... обясни тоя термин ПО бавна кутия ?!!?!?колата ти може би ще е малко по пъргава :)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Под по-бавна кутия имах предвид с по-големи предавателни числа, следователно при еднакви обороти на двигателя и еднаква предавка колата, която е с кутията с по-голямо предавателно число ще се движи по-бавно.За извън градско като се има предвид, че 99% се кара на 5-та няма логика да имам по-висок разход, защото разликата в предавателните числа е пренебрежимо малка - 0,757 и 0,787 и еднакво главно предаване 4,266.

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под по-бавна кутия имах предвид с по-големи предавателни числа, следователно при еднакви обороти на двигателя и еднаква предавка колата, която е с кутията с по-голямо предавателно число ще се движи по-бавно.За извън градско като се има предвид, че 99% се кара на 5-та няма логика да имам по-висок разход, защото разликата в предавателните числа е пренебрежимо малка - 0,757 и 0,787 и еднакво главно предаване 4,266.

Колега направи ли трансплантация на акордеона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега по Големи предавателни числа означава по къси скорости, скоростите от прелюд стават на акорд ,както казваш взаимнозаменяеми са ,... но имат разлики в захвата на тампона за скоростната кутия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...