Jump to content
SEZER

Халогени Civic 6та генерация

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте!

 

Сдобих се с халогени от Chrysler 300 C. Пасват идеално на хондичката, отрязват светлината като лупи, но съм решил малко да ги подобря. Искам да ги отворя и да им боядисам матираната повърхност отстрани на рефлектора черна, както на фаровете. Проблема е че не могат да се отворят. Пробвах с нагряване и не помръдват. Все едно са едно цяло стъклото (пластмаса е) и корпуса.

 

Някой от вас отварял ли е подобни оригинални халогени? И възможно ли е матираната повърхност посочена със стрелки на снимката да играе роля на рефлектор?

 

Благодаря!

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Идеята ми е да станат нещо подобно:

 

Публикувано изображение

Редактирано от SEZER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не матираната повърхност не играе ролята на рефлектор,но според мен по-добре не ги отваряй.Разхерметизираш ли им стъклата веднъж после трудно стават като оригиналната сглобка.Халогените са разположени ниско долу и са изложени на тежки условия(вода,камъчета,пясък,вибраций) добре е да сглобени заводски.И така не изглеждат зле монтирай ги така и си свиркай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав си ама искам да ги направя да изглеждат като фаровете. Как ли не опитах да ги отворя с нагряване, с отверка, със сила и не помръдват. дори си мислих накрая да ги режа с ножовка :worthy: И друго ме притеснява ако ги боядисам със спрей дали ще издържи на температурата, понеже нагрява много крушката. Ако им сложа ксенон предполагам няма да нагрява толкова?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги отваряй тия халогени, защото все пак тва не са фарове и ако не ги затвориш както трябва, а това е твърде възможно, рискуваш да ги съсипеш! Моите оригиналните са зварски ръждясали отвън, а представям си ако бяха отваряни - предполагам си виждал на Голф 2-ките как им ръждясват вътрешните рефлектори на фаровете :worthy: П.П. Освен това JDM халогените не са с черни рефлектори!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,бих желал да попитам нещо отностно моят проблем(надявам се колегата SEZER да не се сърди,че му използвам темата) проблемите са ни горе долу идентични.Както колегата си е намерил нещо сходно с оргиналните,аз също заглеждах за нещо сходно но едва ли ще намеря.Проблемът ми се състои в това,че моите халогени се пълнят с вода(лепих ги с силикон,както и австриеца преди мен го е правил) но пак си се пълнят с вода.Резбите на болтчетата са ръждясали и някой счупени,може би могат да се направят нови,рефлектор почти няма и всичко е в ръжда.Искам да попитам има ли място където мога да ги изпратя да се направи нов рефлектор или с една дума да се "освежат" .p.s. Страхотно се е получило,според мен е дори красиво от колкото с оригиналните :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това JDM халогените не са с черни рефлектори!

Те не са с черни рефлектори, а са с опушени стъкла (smoked) и затова изглеждат черни. Аз няма как да ги опуша, затова искам да ги боядисам отвътре. И все пак няма ли друг начин за отваряне освен с нагряване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам има ли място където мога да ги изпратя да се направи нов рефлектор или с една дума да се "освежат" .

http://www.ideabg.com/clients/ewert/proizvod.php

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ти,Fiend точно такава фирма търсех.Ще звънна утре да разговарям с хората.Интересното е,че пише "изпратете ни само рефлектора,без стъклото" а аз и представа си нямам как се сваля това стъкло.Мислех си,че е на резба но не е,но все пак е по-добре първо да разговарям с хората.Благодаря ти още веднъш.

Редактирано от martinhristov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...колега а светят ли силно тия от крайслера??Някой знае ли тия за 6-та дали светят силно http://cgi.ebay.com/ebaymotors/JDM-HONDA-C...=item588a58913a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези от ибей светеха хубаво ама за кратко много бързо заминават стъклата от камъчетата зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това са JDM халогени. За жалост при катастрофата им счупих стъклата и не знам дали мога да си намеря само стъкла. И мойте бяха опушени.

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не може ли вместо да се опушват, да се забърка лак с много малко черна база и да се пръснат? Но не знам как ще повлияе това на светенето .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...идеята на въпроса ми беше дали са слаби като на 5-та генерация светят само за красота.Има ли възможност да се сменят крушките или по силни ще разтопят пластмасата или нещо друго :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия мойте си бяха стъклени, и си бяха заводски опушени. За светене - светеха отлично!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...