Jump to content
MAD DOG

Сваляне на предно стъкло

Recommended Posts

Някакви съвети,мнения,препоръки,хватки,чалъми?Стъклото е здраво и си е на колата.Искаме да го свалим и да си остане здраво... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви съвети,мнения,препоръки,хватки,чалъми?Стъклото е здраво и си е на колата.Искаме да го свалим и да си остане здраво... :)

сори,че се вклучвам в темата на колегата,но и на мен ще ми е интересно да разбера как става операцията,защото ми предстой такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специален нож с много тънко г-образно острие и ръкохватка, хваната с жило за ножа. С едната ръка държиш ножа с другата дърпаш. Не знам, може и да продават някъде такива ножове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става супер лесно! Намираш жило и го развръзваш и вземаш едно влакно от него,трябва ти още един човек,пробиваш дупка първо със шило или нещо остро под стъклото,прекарваш желязното влакно и от двете страни връзвате влакното за отверка или нещо си и дърпате(нагоре - надолу)Последния път нямах жило и със реотанчетата от стар калорифер пак стана :) Просто трябва да е тънко и железно... прекарваш и режеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с макетно ножче (само ножчето без дръжката) се прави отвор и с него се прокарва жилото .......и после колегите са обяснили

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

....и се опитвате да държите жилата максимално успоредно на стъклото ;) .Дупка с макетен нож , рязане с жило .Ако колата е за части вадиш си парче от някое което няма да трябва ,разплиташ го на три и почваш напреед назааад :D .И пази да не се убодеш на жилото, че много боли :lol: .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мисля че като оставиш колата да се нагрее :lol: добре на слънце в някой топъл летен ден ще ти е малко по лесно. Температурите в колата могат да достигнат и 80 градуса!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рязано е с една нишка от жило. :lol:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз незнам как се маха, но моето стъклари го счупиха като го сваляха. След това в 2 морги където намерих здрави стъкла други стъклари ги счупиха и двете...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е стъкло на 20г да се счупи-опечени са много. леко да се зачекне със струната и е готово, дори и при монтажа лесно се трошат.п.с.- да питам само, що не си вземеш ново стъкло-115-120 лв е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,значи ще следвам инструкциите.Защо не ново ли....познай... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги можеш да използваш по-фини инструменти

:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалял съм доста стъкла и като всяко нещо си има тънкости.Много е важен ъгъла, както на рязането, така и на самото водене по стъклото.Не трябва в никакъв случай да се допира до стъклото, защото го пука моментално.Просто трябва много концентрация на няколко места докато се реже.А относно иструментите, както са писали колеги по-горе.Достатъчно е нож от макетен нож, тънка проволка(най-често ползвам от разплетено жило), и отвертки като с едната освен че я ползвам за дръжка на жилото, с другата водя жилото по нея за да не опре в стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да се похваля.Много внимавах но му ебах мамата. :) .Още като свалях лайсната около него,която си беше оригиналната,никога несваляна.На завоя реши че няма да излиза.И толкоз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успяяяяяяяяяяяяяяяяяххххххххххххххх!!!Про

Редактирано от MAD DOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.Блага Еленска ракия. .... колко пъти я повторихте таз точка ... вашта м....а !!!:P ... по темата ... участвам в монтажа държейки тубата със силиконя !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...