Jump to content
Barbie KILLMATE

88-91 D-15b2

Recommended Posts

Ето ме и мен при вас, явно породата ни е високи скорости и яка музика :lol: Имам си едно хонде сивиче 88-91 D15b2. 4-та генерация, каквото и да значи това. Бензин и газ Бихте ли ми дали съвет , има ли смисъл да го стягам? И какво да правя по стягането?Проблеми по колето:- намалена компресия на 3-ти цилиндър (в червеното отива);- изчезва по 100-200 гр. вода всеки ден (явно гарнитурка ?)- ходова част допълнително за правене, но основно ме притеснява работата на двигателя - прекъсва, пуши здраво отзад като я настъпя, ....- когато спирам с намалена предавка, падат оборотите , гасне и се държи като задавена . Интересно когато спирам само със спирачка не губи обороти, ама така кара ли се хонда , никой не мога да изрежа. това е момчетахееелп :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ми според мен ако ти я подаряват вземи я,иначе няма смисъл като гледам колко много проблеми има! Аз за 800 лв взех 5та ген седан в къде по хубаво здраве от тая и дадох още 1000ка за нова боя и сега си имам една читавка хондичка със същия мотор :lol: Така че ти прецени наи добре... Късмет с избора и поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ми според мен ако ти я подаряват вземи я,иначе няма смисъл като гледам колко много проблеми има! Аз за 800 лв взех 5та ген седан в къде по хубаво здраве от тая и дадох още 1000ка за нова боя и сега си имам една читавка хондичка със същия мотор :) Така че ти прецени наи добре... Късмет с избора и поздрави :D

Колега, той е написал, че вече я има колата, а не че ще я купува. :DПо темата: Действително звучи, че колата е в доста лошо състояние. Не се чувствам компетентен да дам съвет дали си заслужава да я стягаш или направо да търсиш нова но ако си фен и разполагаш със средства защо не ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма ръжда и окачването няма да ти струва много пари може би си струва. Компресията може да я губи през гарнитурата. Виж дай газ и отвий капачката на маслото и сложи една хартийка да видиш дали духа от там. Честно казано зависи от финансовите ти възможности, ако няма климатик не си струва а тя сигурно няма. Такива стари и с куп проблеми коли си струва ако си я оправяш сам и с мерак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дай газ и отвий капачката на маслото и сложи една хартийка да видиш дали духа от там.

Я си отвий твоята капачка и ми кажи че не духа .... :) Сменяш едни сегменти и биелни лагери и си караш нов автомобил. Ако няма ръжди не се замисляй да я стегнеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Виж дай газ и отвий капачката на маслото и сложи една хартийка да видиш дали духа от там.

Я си отвий твоята капачка и ми кажи че не духа .... :) Сменяш едни сегменти и биелни лагери и си караш нов автомобил. Ако няма ръжди не се замисляй да я стегнеш.
Не духа :D след като си дал малко газ иначе се мести напред назад и нищо не се вижда. И масло не харчи за разлика от преди няколко месеца когато беше масларка а имаше износване не е да няма но малко.Но може да духа ако е спекла и компресоните сегменти. Може да отидеш да ти видят през отвора на свещите двигателя от вътре с един уред вижда се дали има ръб и дали е останало нещо от хонинга и някой други неща. Аз ходих взеха ми 20лв. и заявиха че двигателя е много добре и е малко над 200 хиляди(няма да се учудя ако е на 400 реални) и харчи масло от гумичките!!! добре че не им повярвах и си направих сам изводите(и гумичките смених за всеки случай но проблема беше спекли маслени сегменти). За да ремонтираш хонда си трябва майстор с опит в хондите Редактирано от Ioan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Но може да духа ако е спекла и компресоните сегменти.

Какво да духа ? :)

Може да отидеш да ти видят през отвора на свещите двигателя от вътре с един уред вижда се дали има ръб и дали е останало нещо от хонинга и някой други неща.

Ти виждал ли си толкова износен двигател на Хонда, че да липсва хонинг ?

Кои "някои други неща" се виждат" ?

Аз ходих взеха ми 20лв. и заявиха че двигателя е много добре и е малко над 200 хиляди(няма да се учудя ако е на 400 реални) и харчи масло от гумичките!!! добре че не им повярвах и си направих сам изводите(и гумичките смених за всеки случай но проблема беше спекли маслени сегменти). За да ремонтираш хонда си трябва майстор с опит в хондите

Защо караш колегата да дава 20лв., като от това гледане няма смисъл ? Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

как бе ? Сигурно се виждат спеклите маслени сегменти :) колегата Ioan, много добре е направил че не слуша някакви гаражни "майстори". Иначе след 10-20 смени на гумички щеше да е хвърлил двигателя :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе моо ли да сте такива .Има си уреди за гледане и на сегментите ;) .Ама вие не ги знаете бе оооо! :D .Има си всичко и аз зимам по 20 кинта за диагнстика :) .По телепатия, боб на слух, на мирис ,кокали .Терориста не дава кристалната топка иначе с нея по лесно :D .Сега по темата направи си едно ремонтче ,и си карай колата .Ако ти е на сърцето си направи и повече по нея .Колегите са написали достатъчно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие направо ме взехте за мезе :lol: Вярно че на хондите цилиндрите са много здрави но все пак няма нищо вечно и ако има основателни причини да подозира че не си знае километрите не е лошо да провери в какво състояние са. Но на проблема едва ли ще смени нещо повече от сегменти, гарнитури и биелни лагери които даже може и да не смени но е добре да се направи и разбира се е желателно да направи пълно обслужване на главата и по малките масло и може би антифриз.Колега ако можеш да си купиш кола с климатик не се занимавай с глупости сега цените са доста ниски. А за проблема с оборотите на празен ход направо ще трябва да ходиш на врачка :D но не знам дали и тя ще ти помогне но като по смениш някой неща ще се подобрят сигурно до поносими

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега къде видя, че са паднали цените? На другите оли може би малко, но Хондите са си скъпи и тфа е. А за колегата дето е пуснал темата - ако не ти се занимава да си прайш колата, дай да прайме бартерче за мойта, че съм се навил много на 4та генерация ама нема кой да вземе моята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...