Jump to content
kikisa5

Лек силов тунинг

Recommended Posts

Ами значи колата е Honda Civic 1,5 101 hp 94 двигателя е D15B7 не искам кой знае колко!А за пари те не сам ре6ил,за6тото не знам как вярвяр и какви части 6те ми трябват. Ако има и някакви млаки,но ефикастни промени които могат да се направят по колата,аз сам се ориентирал кам генерация,спортен филтар и смяна на всмокателя.ако някой не е сагласен има по добри идеи да споделя.Шорт Шифтър Honda Civic CRX Del Sol Integra 88-2000 преди малко го видях да си кажете мнението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това всъщност въпрос ли е или?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е със Д15ка :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шорт Шифтър Honda Civic CRX Del Sol Integra 88-2000 преди малко го видях да си кажете мнението.

Подозирам, че това няма да вдигне много мощността. Няма да има голяма файда от смяна на всмукателния колектор, но от генерацията ще има :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук колега си в грешка ,преди 1месец сменихме оргиналния всмукател с еделброк перформар х и с дросел от х23,и мога да кажа че колата върви много по добре след 4000 оборота,замерено с хронометър преди и след на едно и също място,а колата е сток иначе(все още няма ценерация даже)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Първите неща който трябва да смениш на една хонда за да живне:- Еър интейк система- изпускателни колектори- генерация- проходно гърне- шифтър- 14-ки/8J джанти хахаха :lol:За всички мога да ти помогна, но не и за джантите , че са кът ;) ;)От там по маняшки всмукатели или портване на твоите, по-големи дросели... пфф говорихме си за лека фаза :cool:

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да се правят тия работи хич не е зле да се сменят свещите и да се регулират клапаните.Абе колеги а като смени всмукателя дига ли се разхода на гориво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако някои знае цените на тези не6та които каза Founder да ги каже да знам колко 6те ми трябват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто пиши на колегата Founder да ти каже цените на ЛС :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...За всички мога да ти помогна, но не и за джантите , че са кът :P:D

Аз мога да помогна с 14-ки ама са девятки и първо трябва да смениш другите неща че иначе няма да можеш да ги завъртиш :shock::lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако те вълнуват всмукател и дросел с които ще живне ето:http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SKUNK2-Pro-...=item2306715d2dhttp://cgi.ebay.com/ebaymotors/POLISHED-65...s#ht_1770wt_940

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради пригледност на темата беше изтрит следният пост на колегата, цитирам го за да се вижда. Моля колегата да ме извини.

Абе колега напиши си кфа кола караш, трябваше да видя, че си пуснал обява че копуваш спортен филтър и генерация , за да разбера, че караш Сивик 94г ама с къв двигател е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако те вълнуват всмукател и дросел с които ще живне ето:http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SKUNK2-Pro-...=item2306715d2dhttp://cgi.ebay.com/ebaymotors/POLISHED-65...s#ht_1770wt_940

колега Еди,за дросела имам няква идея-по широк,по голям обем въздух ,ясно.я кажи за всмукателя.понеже се сдобих с малкия витек и ако реша да го понатопорча ква точно работа може да ми свърши тоя всмукател СКЪНК.като го гледам,не е мнго по различен от оригиналния на д16з9.някой ако има сложен такъв или има някав опит,нека да обади.какъв е смисъла

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда всмукателят си е същият като от Z6 :) освен някоя друга разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...отвора към който зе закача дросела е по голям от оригиналния ако сложиш по голям дросел а отвора ти е малък на всмукателя няма смисъл а и тоя е по къс мисля от оригиналния

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда всмукателят си е същият като от Z6 :) освен някоя друга разлика.

аре без ирония,а.то е ясно,че има някоя и друга разлика.въпроса ми е как ще спомогне,колата ми да върви повече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре :) открийте разликите.Единият е от Д16А6 ,почти същият като от Z6,другият е Blox ,реплика на Skunk2.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

В конкретният случай на колегата ,сменя главата ,но това вече не е лек силов тунинг :blink:

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лекинко , колега според мен първо земи да постегнеш колата малко а именно - една , две разпънки слез надолу с 3-4 см (понижаващи и по твърди пружини) ... поне да можеш да усещаш пауара ... като гледам добре си се насочил също преди всичките работи .. вземи свали всмукателната система изчисти добре ... да свети вътре и вън :) може и да закараш инжекторите на ултразвук да ти ги изчистят ... Поздрави и успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре :honda: открийте разликите.Единият е от Д16А6 ,почти същият като от Z6,другият е Blox ,реплика на Skunk2.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

В конкретният случай на колегата ,сменя главата ,но това вече не е лек силов тунинг :hondarulez:

е,така вече е по нагледно.първо мисла да се порадвам на д16ката сток :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...