Jump to content
stanislavbg

монтаж на климатик за F18a3

Recommended Posts

Здравейте клеги,Искам да си сложа климатик на моята хондичка, пуснал съм и обява в раздел "Купувам". Имам няколко въпроса:1. Предлагат ми климатик от хонда с двигатет H23A3. Дали ще пасне компресора?2. Какви инструменти ще ми трябват за демонтажа и после монтирането?Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти пасне,блоковете са еднакви :rolleyes: Търси някой,който може да ти свърши работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам да си го инсталирам сам, дано да успея.

В тази връзка искам да попитам следното нещо:

Ето това тук на снимката ограденото Публикувано изображение

(предполагам, че е някаква помпа за спирачната система) ще ми пречи на инсталирането на тръбите, които отиват към купето. Има ли начин да го преместя по някакъв начин докато монтирам тръбите на климатика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги даите малко съвет за тези климатици имам сивик 5 d15b2 та даже на таблото има надпис АС самоче го няма копчето колко пари ще ми излезе горе долу да му сложа климатик и препоръчаите някое място в пловдив където могат да свършат това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам да си го инсталирам сам, дано да успея.

В тази връзка искам да попитам следното нещо:

Ето това тук на снимката ограденото Публикувано изображение

(предполагам, че е някаква помпа за спирачната система) ще ми пречи на инсталирането на тръбите, които отиват към купето. Има ли начин да го преместя по някакъв начин докато монтирам тръбите на климатика?

Това ограденото е ABS-а. Едва ли е нужно да го местиш, за да сложиш климатик, а и съвсем няма да е лесно и безопасно. Моята е с климатик, ABS-а е на същото място и е същия и не пречи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисията - изпълнена успешно. Сам си го монтирах, нищо сложно няма, въпреки твърденията на доста хора, че било сложно и сам нямало да се справя. Нищо не се сваля при монтажа, само се откачва радиатора от болтовете и се маха горния маркуч. Маха се възвушния филтър и се откачва таблото с бушоните. Освен това се разхлабва водната помпа и генератора, за да може да сложи по-дългия ремък. Зор е само прекарването на тръбите, и затягането на тръбите които се намират под ABS-a.Така че колеги, ако имате Акорд без климатик - действайте смело.

Редактирано от stanislavbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това се разхлабва водната помпа...

Дали ??????????????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разхлабва се, за да се махне ремъкът, който пречи да се сложи другия ремък-на генератора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

помпата на хидравликата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разхлабва се, за да се махне ремъкът, който пречи да се сложи другия ремък-на генератора!

Значи казваш, че скапания ангренажен ремък пречи да се сложи някакъв пистов, така ли ? :) Съмнявам се да си монтирал нещо като климатик на твоята кола, но може и да бъркам - знае ли човек... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението е редактирано заради нарушена т.2 от Правилата на форума.

2.Забранено е писането с латински букви ("методиевица"/"шлякавица"), както и заместването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и др. с цифрени означения като "4" и "6" или с някакви други знаци извън кирилицата. (Изключват се случаите, когато е наложително: техническа информация, код, release info и др.) Това са по-сложните за откриване букви във фонетичен режим на клавиатурата (т.е. когато Кредора преобразува латиницата):

 

Ч = `

Ш = [

Щ = ]

Ю = \

Я = q

В = w

Ж = v

Ц = c

Й = j

Ъ = y

У = u

Ь = x

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой май чете само заглавията и веднага отговаря!п.п.Извинявам се за спама

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...