Jump to content
TEHKO

Премахване на ограничител

Recommended Posts

абе как се маха този ограничител че искам повече от 7200рпм ;) постове от типа няма смисъл и такива са ми излишни ;)хонда сивик д15б2 .. трябва да се подменя чип или трябва да се маха чип ;) или как да си повиша границата на прекъсвача малко поне да я повиша ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ти са повече обороти ,чувал съм че над тези клапаните не можели там какво си и пада тягата на мотора пък и с такива големи обороти ще си изпочупиш мотора ако няма ограничител

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ти са повече обороти ,чувал съм че над тези клапаните не можели там какво си и пада тягата на мотора пък и с такива големи обороти ще си изпочупиш мотора ако няма ограничител

С хубаво масло за високи обороти няма да му се счупи мотора току така ... нещо от рода на Castrol Edge например.Пик-а на двигателя е на фабричните обороти и при по-високите обороти пада мощноста и въртящия момент. Пик-а на D15B2 е 89 коня при 6000 оборота за мощноста и 129 НМ при 4500 оборота за въртящия момент, над тези обороти ти спадат показателите. Иначе няма лошо да махнеш ограничителя, да си удължиш с малко предавките, да режеш до дупка, знам само че с смяна на чип става...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи какво е правено по мотора в сток вид занете...само с чип можеш обърни се към колегата 1нет тои се занимава с такива неща ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло целта ми не е много висока 7500-8000макс иначе си карам с хубаво маслоборко30 не мога да се засека за колко прави 0-100 не мога да вкарам 3та като се надъхам ;) и затва хаха ;)двигателя е стоков като цяло ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си е стоков, не виждам смисъл да изместваш прекъсвача. С каквото и масло да караш - карантиите на моторчето ти са изчислени за определени параметри, от там нататък смятам се сещаш какво се случва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само чип да ти се махне ограничителя може и 1нет ще ти помогне :) но реално ползата ти е никаква :) Да , на втора ще правиш 100 км/ч и това е :( За по-голяма полза сложи поне пълна инжекция и тогава чип :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тино, недей приказва така :) :) Нека да се зариби човека да прави пък то после спиране няма :( :(

 

TEHKO, не ги слушай какво ти говорят. Хващай и си прави колата ;) Само имаш един малък проблем: компа май не може да се чипва ....

това за по-дългите предавки пък въобще не го чети .....

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моно инжекция неможе да чипнеш!трябва да е пълна и тагава може да сложип чип с по високи обороти. идеята за по нагоре прекъсвач е добра но само при някой случеи, ако се дърпаш варианта да те забие пракъсвача и да изостанеш е по малак , но няма да имаш повече мощност от това което е по показатели. с пълна инжекция трябва да си и ако е добре настроена ще си върви добре до 7300-7500 и с прекъсвач 7600 мисля че че е оптомален вариеант.. п.п. Ако поченш филма няма спиране да знаеш! едно време ако ме беше разобедил някой щях да съм му благодарен сега ... :( п.п. успех .. а пълната инжекция бат Емо я преви най добре! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням Емо ми е казвал , че компютъра на д15б2-ката може да го пипа и да махне именно ограничителя и да бара леко някои от таблиците :blink: но това той трябва да го каже :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант да си сложиш газова уредба тогава нямаш ограничител,а ако я настроиш да върви много/мисля че може повече и от на бензин/ ще си подобриш значително ускорението

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;):blink::P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
Отговорено (Редактирано)

Има вариант да си сложиш газова уредба тогава нямаш ограничител,а ако я настроиш да върви много/мисля че може повече и от на бензин/ ще си подобриш значително ускорението

и един мармот.............Питай колегата 1нет,май само той знае дали става и как.А с газовата само ще я спънеш.Няма филм да върви повече.Може да няма разлика почти,но по-добре уви не може.... Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш да си змаериш колата от 0-100 0-400 метра намери г-тех и пробваи с него ! това е уреда !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1net ми отговори че не знае :D а това с газовата мани мани :lol: бахти защо не са ги направили махаш един чип и вече си ти ;) а към колегата който е писал че така са я направили :lol: ми защо оборотомера е разграфен до 9000 ;) ми не до 7200 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1net ми отговори че не знае :D а това с газовата мани мани :lol: бахти защо не са ги направили махаш един чип и вече си ти ;) а към колегата който е писал че така са я направили :lol: ми защо оборотомера е разграфен до 9000 ;) ми не до 7200 :D

За да разбереш точно кога ще ти се срещнат бутала и клапаните :P . Само на майтап, на никого не го пожелавам това. Иначе и на мен ми е интересно защо има още "цифрички" след като започне редлайн-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да има идея как се премахва ограничителя на скоростта? OBD1 , p13 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да има идея как се премахва ограничителя на скоростта? OBD1 , p13 ?

То има ли ограничител на скоростта точно на тоя Prelude ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...