Jump to content
PETE_TONG

Странно тупкане откъм таблото ?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги,имам следния проблем тука от година,чува се едно странно кухо "тупкане" откъм таблото(колата е сивик японка Д14А4 мотор). Имам съмнения ,че може би са лагерите на първичния вал,защото преди да сменя маслото на кутията нямаше такъв шум когато я взех(може би е имало някаква "магическа" добавка). Смених маслото със Хонда МТФ от Бултрако и започна да ми вие кутията като пусна съединителя и да се чува леко тупкане откъм таблото . Отварям капака доближавам максимално ухо при отворен капак към кутията и при леко подаване на газ се чува някакво кофти причукване откъм скоростната кутия. Лагери на първичния ли са или да търся другаде проблема,защото това тупкане направо ми бърка във мозъка. П.П. Скоро отпусках новия ангренажен ремък малко(беше понатегнат) и със майстора проверихме и преслушахме всички видове ролки и обтегачи всичко е ток. Милсех ,че тупкането е от пренатегнатия ремък(той си беше пренатегнат от един кадърен майстор де) ,който е разбил новата ролка,ама йок. Дайте акъл,че направо сън не ме лови. имаше някъде един линк из форума как се цепи кутия ,ако някой го постне ще съм адски благодарен. :)

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвани някой да ти натиска съединителя, докато ти се ослушваш при кутията...Ако шумът изчезва при натиснат съединител, със сигурност са лагерите на кутията..Ако ли не, търсиш проблема другаде..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази процедура със натискането на съединителя и ослушването я правихме неколкократно и да наистина изчезва шума при натиснат съединител(превиването от кутията),но тупкането пак го има. Явно луфта им е достатъчен вече,че оста да трополи на обороти,нали първичната ос е постоянно зацепена при пуснат съединител на свободна. Да пробвам ли със някаква молибденова добавка да намаля шума и луфта или да цепя кутията направо?П.П. И айде ако може,пак моля някой да ми пусне линка как се цепеше кутия ,пусната от един американец ,че немога да я намеря със търсачката!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пробвам ли със някаква молибденова добавка да намаля шума и луфта или да цепя кутията направо?

Най добрата добавка в такъв случай, са нови лагери... ;) А това "тупкане", така и не разбрах защо го свързваш със скоростната кутия, след като казваш че се чува от таблото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той шума идва долу под таблото ,но се разнася по цялото табло сякаш има някой циганин във жабката който не може да излезне ;) , а самото тупкане както казах идва от кутията. Като подам леко газ и съм долепил ухо близо до кутията се чува едно претракване ,което може би се чува отвътре долу във краката точно зад таблото разбираш ли? Ясно ,ще се цепи кутията! Мерси за инфото. П.П. Да попитам,лагерите могат и да се избиват на ръка със месингова тръба,горелка и чук или трябва да си търся преса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутийте не са никак скъпи може да си вземеш втора ръка и да я ревизираш преди да я качиш на колата.Така няма да спираш колата от движение 2-3 часа и си готов.После стегни твоята и я сложи резерва или във форум купува продава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема днес със помоща на един колега от форума е открит,превиването е от аксиалния лагер а тупкането под таблото е от генерацията. Не е първичен вал,споко! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Смених маслото със Хонда МТФ от Бултрако и започна да ми вие кутията като пусна съединителя....

?????

 

Тази процедура със натискането на съединителя и ослушването я правихме неколкократно и да наистина изчезва шума при натиснат съединител(превиването от кутията)...

Нещо яко е объркано при писането, ако последния пост е верния. :blink: Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как така при натиснат съединител изчезва шума,а се оказа аксиален лагер?Сигурен ли си в това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми съединителя нали е хидравличен(помпа) не е със жило,та лагера ти е постоянно зацепен когато е пуснат педала. Когато го натиснеш се оказва натиск на лагера и спира да шуми. Вероятността да е първичен вал е много малка,защото преди не виеше а е карана само с истинско масло кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аксиалният лагер при пуснат съединител е в покой и няма как да е постоянно "зацепен" / каквото и да означава това /.При натискане започва да се върти и няма как да спре да шуми, щото нали нищо не е правил и сега започва да се развърта... :) За вероятността виж "Теория на вероятностите".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми съединителя нали е хидравличен(помпа) не е със жило,та лагера ти е постоянно зацепен когато е пуснат педала. Когато го натиснеш се оказва натиск на лагера и спира да шуми. Вероятността да е първичен вал е много малка,защото преди не виеше а е карана само с истинско масло кутията.

Теорията на вероятностите ти е грешна... :) Точно обратно е.. В повечето случаи когато натиснеш съединител и шумът изчезва, причината е разбити лагери на първичния вал...Вероятноста да е аксиалнияг лагер е много по малка ..Има и такива случаи, но са рядкост...Но ти и без това и при двата случая трябва да сваляш скоростите, та тогава ще разбереш със сигурност кое е разбито..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама чакай малко ти не си разглобил колата още ли?Аз си мисля че си я отворил и си видял разбит аксиялен лагер и здрав първичен вал,а ти се оповаваш на вероятности.Забрави ги тези докато не се свали кутията не разчитай на нищо.На 90% процента ти са разбити лагери на първичния вал на кутията,ако шума изчезва при натискане на съединителя независимо дали маслото ти е HONDA MTF или обикновенно 10W40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да..почти сигурно е,че са лагерите на първичния вал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...