Jump to content
west bam

Запитване за спортни пружини

Recommended Posts

Здравейте колеги имам питане към компетентните колеги други ден ще слагам спортни пружини на сток амортисьори такам, притеснението ми се изразява в това, че съм с джанти с изнесен борд и са на нивото на веждите и отпред и отзад даже лекинко излизат от тях, дали ще закачат ако сложа да речем пружини 60/40 дали ще закачат гумите които са 195/50/15 във веждите поради изнасянето на джантата която е 7.5J защото сток амортесьорите са меки, а колата ще падне, дали ще закачат това ми е питането мерси предварително колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не би трябвло да имаш проблем, аз в момента съм с такива на FK със стокови амортисьори, и имам достатачно растояние до калника, с гуми на 195 50 15 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не би трябвло да имаш проблем, аз в момента съм с такива на FK със стокови амортисьори, и имам достатачно растояние до калника, с гуми на 195 50 15 :)

Колега, би ли споделил как се държи колата след тази интервенция /спортни пружини на сток амортисьори/, от колко време караш така? Освен возията е интересно да се разбере и дали сток амортисьорите не се прецакват по този начин ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/50/15/8J изнесени доста /сини ебайски регулируеми пружини / нямах проблем, като се има в предвид,че с стоковите пружини като се качат 2ма отзад опираше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговорите като сложа пружините ще споделя как е, да и при мен като кача хора отзад с окачването ми закача, значи не би трябвало да имам проблем така да го разбирам колега chirenski :) значи като минавам през дупки д аречем няма да има закачане главно защото сток амортесьора е по мек и затова ме притесняваше дали ще закача и дали ще се клати като лодка като мина през някоя дупка значи да не се притеснявам ;)

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си зависи от пружината моята кола беше като заварена :) В смисъл с натиск по калника не мърдаше надолу ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За клатене няма да се клати, ама за опирането...смъкнеш ли с 6см отпред, гумите ти най-вероятно ще влязат в калниците, което при теб няма как да стане, щото джантите са ти широки - тоест има голяма вероятност да опират във веждите.п.с. - ключовата дума в отговора на колегата chirenski e coilover. Те са доста по-твърди от нерегулируемите пружини.

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момъка който ми ги продаде каза, че сваляли 4 см надолу неможа да ми каже дали са 60/40 или 35/40 дано са 2рия вариянт днес ще ги взема от Еконт и ще видим какво ще стане след което ще споделя в темата какво е станало, а след слагането и кави са резултатите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не би трябвло да имаш проблем, аз в момента съм с такива на FK със стокови амортисьори, и имам достатачно растояние до калника, с гуми на 195 50 15 :)

Колега, би ли споделил как се държи колата след тази интервенция /спортни пружини на сток амортисьори/, от колко време караш така? Освен возията е интересно да се разбере и дали сток амортисьорите не се прецакват по този начин ?
ами колега, преди това бях с ебайски регулируеми червени пружини, пак със стоковите амортисьори, и освен че много друсаше нямаще други проблеми, сега с KFто возията си остана почти същата а колата се свали прилично, вече една година я карам и няма ядове ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

west bam , не си казал с какво ЕТ са ти джантите, в случая това е най важното. 7.5J е ширината, а не колко е изнесена.Като ти гледам аватара... ще имаш проблеми :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ЕТ-то ми беше май 28 трябва да погледна колко е :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм на 95% сигурен че ше имаш проблеми.Сивик 6ген. 7j, ET28, с гуми като твоите по размер, опираше много, не става за нормално каране.Мисля че 6 ген е с по-дълбоки калници от 4-тата, поне като ги погледна една до друга така ми се струва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

зависи и главинате колко са навън или навътре.. ако не се бъркам :lol:

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи и главинате колко са навън или навътре.. ако не се бъркам ;)

По принцип да, но на снимките които уестбам е пускал в форума ясно се вижда, че гумите му стърчат навън. Ще опираш бате, дано не съм прав :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм на 95% сигурен че ше имаш проблеми.Сивик 6ген. 7j, ET28, с гуми като твоите по размер, опираше много, не става за нормално каране.Мисля че 6 ген е с по-дълбоки калници от 4-тата, поне като ги погледна една до друга така ми се струва.

да така е, това не го съобразих, при мен остава достатачно растояние но на 4-5 генераця растоянието е по малко, най вероятно ще се появи проблем !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колата на които бяха тези пружини е карана и с 15-ки и със 17-ки на 205 нямаше никакъв яд 100%+ това 195 на 7.5 j мисля че гумите ти седят малко разпънати което ме кара да си мисля че няма да имаш проблем .. ще изчакаме да видим какъв е резултата ... да знаиш че много друса !!!

Редактирано от Tenzo-R-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах ми дано си прав фен защото джантата както се вижда излзизам амлко от веждите дано не падне много колата значи ги знаеш кои са пружините да не са тези които ти ми предложи или подобни днес евентуално ще ги сложиме и ще видим за какво иде реч :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих ги пружините но последва разочарование закачат много ми е ЕТто и закачат :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих ги пружините но последва разочарование закачат много ми е ЕТто и закачат :rolleyes:

Дай снимки да видим. С колко см е смъкната? Май ще сменяш джантите..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върнах си старите пружини не съм я снимал иначе става уникална отзад е като мечок леле маня е но закача това е кофтито който иска може да направим бартер за мойте с някое по подходящо ЕТ като 35 да речем :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих си джанти много изгодно само, че са 16ки на ЕТ35 какво ще кажвте ще има ли пробмлем с тях по ЕТ е 35 http://www.dezent-wheels.com/AlcarKonfigur...08/R021-08b.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по мое скромно мнение вси4ко което е пове4е от 7J и ET40 има проблем свалена долу кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по мое скромно мнение вси4ко което е пове4е от 7J и ET40 има проблем свалена долу кола

Не съм много съгласен колега щото аз сам на Ет35 7.5j 16 и нямам проблем

зависи пак колко е свалена колата ..... Колега ако сложиш по тесни гуми няма ли да стане работата ??? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сам с 17 ет40 7j колата е свалена на 1 праст гума-калник и ми зака4а по завои и неравности ,но може и проблема да е около моя телевизор за което се извинявам ако сам подвел някой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще видим първо да взема джантите, днес ги слагах пробно с гуми 215/40/16 и заспаха но момъка ще си ги взима защото са чисто нови и ще си ги боде на едни много яки ОZ, аз ще слагам 205/55/16 мисля, че гумата ще влезе по навътре и няма да има проблем с окачването :)

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/55/16 ??????? Колега то това е много висока гума, по- добре 195/45/16 иначе много бягаш от нормалния диаметър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

205/55/16 ??????? Колега то това е много висока гума, по- добре 195/45/16 иначе много бягаш от нормалния диаметър

+1 :) - с тоя размер дето си написал (205/55) не само че ще ти отчита грешно километража, ми и колата ще стане като бъги - ще се загуби смисъла от смъкването. 195/45 както е казал колегата е най-удачния вариант :lol:п.с - сега се сетих че си автоматик. Не знам как ще понесе смятана колата ти. Чувал съм, че автоматика се бърка, особено като сменяш размери, така че се придържай максимално към стандартния размер :) Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма като ти казах че ше имаш проблем не ме слушаш :)П.С: И това лято ако идваш насам да се обадиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ма като ти казах че ше имаш проблем не ме слушаш :hondarulez:П.С: И това лято ако идваш насам да се обадиш.

E няма яд фен ще се обадя почти съм сигурен, че пак ще ходя на море в Поморие най ми е год там, иначе 205/55/16 такива ми изпадат с много добър грайфер за 90лв 4те и мисля да ги взема но все пак ще се опитам да си намеря тоя размер който ми казвате :guns: Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Tака намерих си следните гуми след почти цял ден търсене видях, че тези тип гуми са голям кът така предни 195/45/16 и отзад 205/45/16 това можах да намеря дали ще стане добре ще видим като ги сглобя утре :worthy:

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих 16ките застанаха доста добре утре и снимки и съм почти сигурен, че окачването ще стане гумите на 205/45/16 си седят вътре в калниците и не излизат от веждите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни някоя снимка като ги сложиш. Аз на колко хора се опитвах да обясня защо че като махам 15" и слагам 17" колата няма да опира повече, никой не ме разбра, включително и в сервиз за гуми ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре обещавам снимки след автомивка !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето обещаните снимки на джантите не са нещо особоно но стават и най важното не ми закачат и другата седмица найвероятно слагам окачването :)http://bufy.snimka.bg/automobiles/cherna-h...493233.19114954 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като сложиш окачването визията ще е в пъти по-добра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каплите са убиец смъквай и да видим как ще стой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.facebook.com/photo.php?pid=4508...d=1243783514450 ето обещаните снимки с окачването най после стиковах времето и я снимах, че имам много задачи и нямам време да и правя фотосесия :cool: Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охоо супер е застанала :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...