Jump to content
hondarev_accordov

лампа на Abs

Recommended Posts

Здравеите колеги,днеска както си карах колата (хонда акорд 97),ми светна лампата на абс.Можете ли да ме насочите от какво може да е?Масло ли да иска,грешка ли да е,датчик на абс ли да е......?Направи ми впечатление ,че като я изгася колата и после я запаля лампата изгасва,но след рязко спиране пак започва да свети.Може ли да се кара в такова състояние колата,докато намеря решение на проблема?Благодаря Ви много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pогледни първо каква грешка ти дава, а до колкото дали можеш да си я караш отговора е ДА само дето няма да ти сработва ABSa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да караш ,абса работи ли или не ? Незнам дали съм прав но според мен е датчик .Нека колегите да споделят .Виш коя грешка ти дава :) .Баси аз комп не съм имал в колата до сега ама акъл давам да си четат грешките :):) :) :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даваш накъсо свободновисящата двупинова букса отдолу жабката и даваш на контакт.После броиш колко пъти и на какви интервали ти мига лампата на ABS-a ,така се проверява и компа на двигателя -виж дали не мига и лампата за мотора.Ако никоя лампа не мига значи няма никъде грешки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре диагностика. А иначе огледай гривните на каретата за спукване или просто зацапване. Имал съм проблем и с двете едновременно - зацапана и спукана гривна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска си запазих час за диагностика в Бош сервиза за понеделник.Ще видим какво ще кажат и ще пиша развитие по темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се върнах от диагностика и бе установено ,че заден дясен датчик не работи.Искам да изкажа големи благодарности на колегата spasko52 който бе така добър и коректен и ми помогна с един датчик,който с малко труд и мъка смених за 1 час и всичко сега е ок.Благодаря на всички за съветите и насоките който доста ми помогнаха в случая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...