Jump to content
TEHKO

светва ми лампата за спирачките при завой

Recommended Posts

така както си карам и завивам няма значение накъде но само като е напълно завъртян волана и подам малко повече газ и ми светва лампата за ръчната... имам спирачна течност предните ми накладки .. има още живот в тях а задните са за смяна.... преди не ми го е правило това нещо .. също ми светва при по-рязко спиране.. направо скачане на педала.. колата си спира перфектно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А случайно да си с дискове И отзад и да чуваш скърцане при експериментите. Ламаринката(датчик) за износени накладки сигурно ти опира вече в някой от дисковете.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

отзад съм с барабани.. чува се леко скръцване но ми казаха че УЖ било тампони или нещо от сорта.. но имам накладки още :devil: не са до край изядени

Редактирано от TEHKO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата 5та хеч д15б2 всичко сток :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало това обаче на едно Волво,при завои така ми светваше и ми беше паднало нивото на течноста долях му и краи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долей си течност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е наистина е прав колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при спирачна течност около 1 пръст над минимума е нормално да светва лампата при яко каране.Не ме интересува защо течността е там (може да има сумати причини), отбелязвам просто мойте наблюдения от последното ми каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на телевизора имаше монета под ботуша на ръчната спирачка, и в завой закъсяваше датчика на ръчната :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от всичките тук писания красимир ми е отговорил на въпроса но така и така не схванах защо светва :) при ЗАВОЙ .. не влизам в завоите с вратите спирам си на стоп и завивам на някъде и лампата светва има течност ... на баща ми колата като мине през дупка и му светва лампата :) пак ли няма течност или някоя жица се опира в диска :huh: аз писах че предните са ми добре задните имат съвсем малко живот но колата си спира повече от перфектно с ръчна и крачна :devil: почвам да мисля за някои жица да прави маса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто в завой се получават малко по-други натоварвания в окачването. А ако ламаринката е малко крива може и да замасява някъде на друго място а не на диска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...