Jump to content
ianiovski

Затъмняване на стъклата с фолио

Recommended Posts

Понеже преди карах пежо 205 и му бях затъмнил задните стъклата с фолио, но бях махнал ръчките за отварянето на прозорци защото като се сваляше прозореца се набръчкваше фолиото. А сега на хонда задните са ми ел стъкла и няма как да не бъдат отваряни,дайте някой съвет какво да правя или по-добре да не ги затъмнявам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

плати си на хора да го направят,говоря за тези които си изкарват хляба с това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сам си го направих и нямам никакви проблеми,просто мериш хубаво от външната страна на прозореца,след тва на затворен прозорец отвътре наставяш и с бръснарско ножче внимателно изрязваш! След това знаеш кво се прави :) Ами горе долу това е,простичко е :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте си ги затъмних със обикновено фолио за 10лв. За 2 години не е мръднало, а прозорците ми отзад си се отварят, само че като ги затъмнявах си ги бях смъкнал, за да стане по-добре и явно има ефект :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил да стане качествено, по-добре отдели някои лев и отиди при някои които се занимава професионално с това, аз даже се сещам кои може да свърши работа :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил да стане качествено, по-добре отдели някои лев и отиди при някои които се занимава професионално с това, аз даже се сещам кои може да свърши работа :D

До колко пари става на въпрос ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

До 0 лева.Просто си сложи каникулит по външните ръбове на фолиото и си ти.просто после мн трудно се маха ;) п.п.Говора ти по горния край на стъклото.едно време така правихме на мохера,после и на форда а на скоро и на шкодето.аз не съм фен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за цялата кола е около 260-280лв, а за задните странични и задното около 160-170 с фолио LUMAR.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам че има някакъв метод с изпичане на стъклата!Може да огледаш в нета.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с фолио от 15 лв 2-а година не е мръднало аз си го слагах и няма проблеми, иначе който се занимава с тия работи за задни джамове взима около 40-50 лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене само за задното стъкло ми искаха около 100 лв.,било с много врътки и реутаните били много сложно разположени,абе с една дума било голяма играчка и за това цената двойно!Става дума за японски хеч 6 генерация!Едно момче в Пловдив,може и да са ме връткали неща с цената,ама за така и не си го затъмних,че 100 лв. от където и да ги погледнеш са си 100 лв. :D За сметка на това си купих една хубава черна щора на задното стъкло,която заспа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те да си вземеш фолио от 10 лв.(незнам при вас но тук във Варна има и за 5лв.) аз съм с такова и постоянно си свалям задните джамове - :) нямам проблем.Ще ти стигне да опиташ по два пъти на джам - номерът според мен е в горният край на джама на го отрежеш внимателно с 2-3 милиметра по късо , така че при затворено положение да не си личи и по този начин няма да ти се набръчква или разлепя при отваряне и затваряне.Задното стъкло така и не успях да го направя и май ще се ходи на майстор - искат ми 30лв. но аз още не съм се отказал - успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

номерът според мен е в горният край на джама на го отрежеш внимателно с 2-3 милиметра по късо , така че при затворено положение да не си личи и по този начин няма да ти се набръчква или разлепя при отваряне и затваряне..

Точно и като прибавиш по горния ръб секундно лепило и няма да мръдне. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене само за задното стъкло ми искаха около 100 лв.,било с много врътки и реутаните били много сложно разположени,абе с една дума било голяма играчка и за това цената двойно!Става дума за японски хеч 6 генерация!Едно момче в Пловдив,може и да са ме връткали неща с цената,ама за така и не си го затъмних,че 100 лв. от където и да ги погледнеш са си 100 лв. :D За сметка на това си купих една хубава черна щора на задното стъкло,която заспа :rolleyes:

къде е това място дето са ти искали 100лв? да не е след Бриколаж-а? защото мен ми казаха там да ида ама незнам колко пари ще искат. иначе за сега и аз съм със щора отзад

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел дето точно с това се занимава и наистина е много добър. Не знам какви пари взима, но ако някой иска да ползва услугата да ми пише на лично да му дам GSM номер пък се разбирайте :book:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни май ще отделя време и аз да си затъмня мойте. Ще са с фолио от 10-тина лв. ама да питам, що не си сваляте джамовете (щото ви мързи или щото не трябва), че аз съм решил да си го сваля и да си го направя целия в къщи, а не както е върху колата и горе долу да ме ориентирате колко време трябва да го изчакам да изсъхне при слънчево и топло време преди да го монтирам обратно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ами със задните реотани какво става като се пуснат :P да не пада фолиото като дърт тапет ;) а за задните стъкла които се свалят просто трябва да го сложиш добре да му изкараш въздуха и ако можеш направо целия прозорец да свалиш да не умуваш ще спестиш време .. :P

Редактирано от TEHKO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите стакла са затъмнени с фолио от три лева един приятел се занимава с това ,но свалих стъклата, защото уплатненията са много плътни и не може да влезе фолиото хубаво до ръба при хубаво време изсъхват за 30мин.вече четри години нямам ядове всички съкла се отварят и от реотоните е окпп.сложих от 3лв защото като ме накарат даги свалям поне да не ме е яд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...