Jump to content
MachineMan

Какво е това дето е протекло?

Recommended Posts

Не си падам много майстор, ама мислех, че е горна помпа на съединителя, защото той скърца, а и нещо скоростите не влизат съвсем гладко. После гледах картинка на помпата и не си приличат много. Прегледах всички течности и са си в нормите от близо 2000км., та теча не е силен, ама го има. Колата е Сивик Аеродек D14Z4. Някой да има идея какво е и как се отстранява?

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е кормилната рейка, но може ако си доливал скоро спирачна течност да си накапал отгоре ама като гледам на какво място е най-вероятно е хидравлично масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На пипане ми се струва, че е от другата стана на това уплътнение (там се беше насъбрало повечко), но няма как да снимам там:

 

Публикувано изображение

Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е рейката да е протекла от горната страна (на пиньона).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте акъл кво да правя? Значи, не тропа, не дърпа волана, течност видимо не губи и се чудя дали да не си карам така, ама сигурно ще стане по-лошо ако не се оправи. А както колегата vex предполага, че е протекла от горната страна, това ще рече, че само уплътнението трябва да се смени ли? Сега остава и пак да изпусна морето заради разходи по ремонти :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление с наще старички коли е така, все нещо се преебва в най-неподходящия момент. Според мене колкото по рано обърнеш внимание на проблема толково по-малко главоболия и разходи ще си спестиш, казвам го от личен опит :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом видимо не губи хидравлична течност, карай, но си я следи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно е че е текло от нея, но щом казваш, че негуби видимо от нивото горе, я по-добре карай така и следи от време на време, то ще си каже вече.аз бих изчистил хубаво мястото там кадето олива, карам я и я следя колко ще протече, но на мен ми се струва, че не е малко теча, щом казваш че и от задната страна има и прясно протекло, по добре скоро да се вземат мерки !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами аз го избърсах и след 300 км го проверих пак и не се беше променило, но все пак ще го видя бат Омбре кога ще може да и хвърли едно око. Пък брат ми кара баварец 3-ка и при него е подобна работата, но от друго място му тече, та той каза, че си карал така от 2-3 години, само на 5-6 месеца доливал по 3-40 грама.

Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом видимо не губи хидравлична течност, карай, но си я следи.

забелязах и при мен така :)какво масло се долива на тази хидравлика - D III?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долива се масло Honda PAS ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според производителя в хидравликата се долива само HONDA PSF (POWER STEERING FLUID). 30 лв. му е литъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си така само доливай от време на време.Където и да отидеш веднага ще ти предложат пълно рециклиране , което е смешно само за 1 уплътнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...