Jump to content
Guest necentrovaniq

Въпрос за ламбда-сонда

Recommended Posts

Guest necentrovaniq

Колеги,Поръчах си ламбда-контрол и в неделя ако пристигне ще го монтираме.Двг-то е д14а2 и сондата има 4 кабела-бял,зелен и 2 черни.Контрола има един кабел който се връзва на сондата,но не знам кой точно.А проблема е че и майсторчето не знае :) .Са некой сигурно ще каже-ходи на сервиз,ама там искат 50 кинта за монтаж на нещо с неясен ефект.За това реших да попитам тук.Мерси предварително и обещавам да се реванширам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

upникой ли не знае....? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
цъкЩом майсторчето не е виждал ламбда датчик и не знае кое как бачка що не го сменишАз не бих взел сигнал само от белият кабел, но и така ще работи контрола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
По-скоро цък. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белия кабел е твоя, зеления е маса , двата черни са за подгряването -единя е маса , другия +12в

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Щом майсторчето не е виждал ламбда датчик и не знае кое как бачка що не го смениш

Виждал е,но нали са бая видове сонди :P Пък и като карам японска кола в града на голфовете е така.Майсторчето е кадърен и ми е добър френд :D п.п.Мерси за помоща колеги :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

И отново включване от Перник. :D Ламбда-контрола вече е сложен и работи.Ефекта е УДЖАБААААА(само за тая фраза д ане ме съдат за авторско право ;) ).Колата тръгна и то бая.разхода в момента за 70км е 7 литра газ при положение че 50% от пътя го взех на отсечка.Тия дни като и се нарадвам и сменя и изпарителя,че тоя само мени ниските треа да падне поне с литър :Dп.п.Катинар моля ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...