Jump to content
Guest necentrovaniq

Предложение за отделен подфорум в технически

Recommended Posts

Guest necentrovaniq

Колеги,В една друга тема се коментираше да се раздели форума според моделите,но никъде не се каза нищо за газта и метана....?Вярно сега много хора си мислят-то газта т'ва не е ли за котлони нещо май беше.. :) но е факт че голяма част от автомобилите в Бг се движат на алтернативно гориво.Ще ви дам пример-тия дни се разтърсих за един ъпдейт на газовата и като написах в търсачката газ познайте какво стана-12 или 15 страници.Затворих аз автоматично форума и реших да питам кварталния "майстор".Ония обаче е толко тъп,че не знае къде се намира и по каква работа е на тая планета.И какво се получи-Чичо гугъл и останах като гръмнат-само ние си нямаме май такъв раздел. :) А от текущите теми ако се отсее бозата и се пусне и инфо за сервизите в страната може да стане много добре положението.Можете и още реклами на сервизи да пуснете и т.н.Защото ако сега се чуда тепърва каква уредба и къде става филм отсякаде.Какво мислите по въпроса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, стига да искат и другите. Аз по принцип съм против колите на газ и метан но има хора които карат и на тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глас в пустиня колега :tooth: половината форум кара на газ ама такъв раздел тук няма да се появи, малко е анатемосана тая тема в тоя форум. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, стига да искат и другите. Аз по принцип съм против колите на газ и метан но има хора които карат и на тях

Ама нещо не разбрах кой за какво точно е против ... " Аз съм против колите на газ " ;) Защо бе пич ... миризмата ли не те кефи ... Има практични хора които предпочитат да се возят на 2 пъти по ефтин вариант ...Лично аз карам Prelude 2.3 автоматик и както и да я карам тая кола си харчи 15 л. бенз. поне ... еее*ал съм и майката ... Точно тва си мисля как да и вкарам един газов инжекцион и точка. Нито ще върви по малко , нито ще ми харчи повече ... бая съм изчел за газовия инжекцион и то точно в тоя форум... ама прее*вал се бил двигателя ... ХАХ ... ама кога бре ? След още 100 000 километраж сигурно ... то и на бензин да я карам тая кола не се знае дали ще изкара толкова, а и за толкова километри икономия на бензин ще си купя не нов двигател ами направо нов Prelude като гледам какви стават цените. Колко марки коли вече произвеждат и продават коли с фабрична газ ... айде да не търсриме примери само.Стига глупости ... аз си харесвам много колата и ми е кеф да си се возя и ще ми е още по кеф да си се возя и по икономично.П.П. Парите вкарани за газов инж. ще ми се възтановят след 3 месеца сигурно. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

А може и а по-малко.Зависи как я караш.Лошото е ,че сега като напишеш "газ" и си е...бава мамата от теми.Както е казал един велик певец"Време е някой да изхвърли болкука" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу колега..В тоя форум думата "ГАЗ" е забранена :sick1: Недей така, ще те анатемосат. Ако не си разбрал вече газта е за ГОТВЕНЕ! :sick1: А сега сериозно :sick1: Хубаво е наистина да се отсеят най-важните неща, защото сега са засипани с тонове "плява" .Аз съм с обикновена газова и съм се замислил за инжекцион. Наистина ще е доста полезно ама... надявай се Гергино :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В този форум думата "Газ" никак, ама никак не е забранена.Много теми има по въпроса, коментирано е - на кои двигатели става и на кои не е препоръчително.Показвани са доказателства (снимки) за негативното влияние на газта при някои хонда мотори.Предполагам, че когато колегата по-горе си е пазарувал прелюда е попрочел, че 2.3 автомат ще гори 15 на 100 и това надали го е изненадало. От друга страна има сивик, който гори под 7 в града, т.е. избор има и за практични, и за не-толкова практични фенове.Най-големия проблем в нашата страна не е конкретно в газта, а в пълната липса на контрол по гаражите и павилиончетата, където монтират такива уредби. Съвета ми към всеки, който мисли да си сложи газ (освен личното ми мнение да не го прави :sick1:) е много внимателно да проучи и подбере майстор и сервиз, който да му инсталира уредбата. Най-лесния начин да ти прецакат колата в БГ е като ти монтират газова по някакъв безумен начин. ... и да, миризмата на газ изобщо не ме кефи :sick1:Поздрави на всички

Редактирано от UniCorn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя не е забранена ама виж цитат от тази тема http://forums.hondabg.com/index.php?showto...47758&st=15"Колеги,ГАЗТА е за готвене,НАФТАТА е за топлене,БЕНЗИНА е за КАРАНЕ.Аз си карам д15 ката на бензин и не ми пука че е 2,20" И най-лошото е всички теми за газ са съпроводени от подобни коментари. Колегата пуснал темата си го е казал ясно "А от текущите теми ако се отсее бозата и се пусне и инфо за сервизите в страната може да стане много добре положението.Можете и още реклами на сервизи да пуснете и т.н.Защото ако сега се чуда тепърва каква уредба и къде става филм отсякаде"! Как да внимаваме за тия "гаражи и павилиончета" като конкретна информация черно на бяло НЯМАПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

За ГИ няма смисъл.Най-евтиния вариант ти е 800 кинта близо :huh: Тя колата как е думата струва толко :lol: Верно са по-добре е,ама не е обосновано според мен,де :) Относно монтажа треа да е мн тъп майстора,та да не се справи :huh: Виж вече настройката е друга бира.Мойта е англичанка с д14а2 матор и обикновенна и ако я натискам само на старта(до 3та до 5к оборота) ми дава градско 9 и малко.Ако не газа малко под 9 :) .Това обаче защото наскоро сложих ламбда-контрол,иначе не искаше да върви.Сега в сравнение с преди е пушка,или поне така си мисля :):) п.п. Мисля да пусна отделна тема да си обсъждаме ядовете,но май няма да просъществува?Как мислите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И си мислиш, че ти връй повече от ламбда контрола ли... :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

И си мислиш, че ти връй повече от ламбда контрола ли... :whistle:;);)

Така на теб май ти казах едно време да се рестартираш някаде и да дойдеш пак. ;) Явно не успешно си се справил със задачата :tooth: Ще се опитам да ти го обясня на прост български какво е всъщост това устройство.При монтажа му,тъй като се насторойва да се включва на ок 1000 оборота съществуващия кран на газта се отваря на максималното възможно положение,при колето е възможно да се закрепи "празният ход" на мотора.Устройството се грижи да не е богата сместа към двигателя.Вследствие на кеото сместа се оптимизира и мотора "върви"по-читаво.Предствлява демек нещо като ефекта от карб да минеш към моно инжекция ;) Сега схвана ли или още ти е смешно??????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:);):whistle: жалиш единствено околната среда ;) ;) :tooth: тва с повечето вървене го заеби...карал съм и с двата варианта ..центровай се, рестартирай се ти ,порастни и прочети....просто си дал 100 и нещо кинти на вятъра....кви кранове ,кви багери.... ;) ;) :D Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Щом си казал ;) При положение че имам над 60 к на обикновенна и сега с контрола направих вече 2-3 к начи не си усещам колата ;):whistle: пък и свали с над литър разхода.... ;) п.п.Не мога да се центровам.Трудно ми е.... ;) А и щом съм на 23 и не съм пораснал,май никога няма да стане :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...