Jump to content
jaze

Accord Tourer 2.2 I-ctdi Vii/2004 на старо?

Recommended Posts

Здравейте хора!Първо се извинявам, но не можах да намеря тема, която да отговори на въпросите ми, и затова реших да пусна тук. Надявам се няма да натежи на хората с повече познания да споделят малко информация :ermm:И така, харесал съм си този Accord Tourer 2.2 i-CTDI, от 2004г. , но понеже съм много бос в тая област имам нужда от малко отговори.. Уточнявам, че закупуването му би ми коствало изразходване на 90% от всички спестени ресурси и затова държа да се предпазя, доколкото е възможно, от неприятни изненади в последствие...но пък ако щете вярвайте си мечтая за този модел, откакто се появи (е тогава не беше комби.. ама семейството се развива :tease: )1. Бихте ли ми казали има ли някакви по-специфични проблеми, които се появяват след определено време, за които да проверя колата при огледа. Четох темата за "КАКВО ДА ГЛЕДАМЕ ПРИ ПОКУПКА НА АВТОМОБИЛ" и ще се постарая да проверя каквото е възможно, и със сигурно мисля да я закача на диагностика.2. От разни хора около мен чувам, че да поддържаш Хонда било едва ли не по-скъпо от БМВ или Мерцедес??? Има ли някой идея каква сума трябва да си предвидя за стандартните процедури след закупуване на автомобил (за София говорим): смяна на ремъци, филтри, масло и т.н... казаха ми, че понеже е дизел трябвало и водната помпа да се сменя заедно с ремъците...Благодаря предварително :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърли едно око на тази тема.Мисля ,че ако си пишете на лично ще ти даде ясна представа за нещата.Успех в начинанието!!http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=33887

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10кс, ще го подпитам човека, иначе видях обявата, но ми е малко извън ресурсите :rolleyes:.. видях и тази на DJ_Tymbi, но пък тя е бензин, пък и автоматик, а аз по навик май си предпочитам ръчната...всъщност първоначално хвърлих око на тази:http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=detailsЛошото е, че нямах време да проверя откъде е дошла и каква изработка е поне... знам, че ако е от Италия и не е японска май по-добре не...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай тая на Тумби,колата е без пари ,а човека има сериозна репутация в един друг форум :rolleyes: ....автомата не създава проблеми и качиш ли се веднъж ще ти хареса,динамичните показатели на 2.2 дизел и 2.0 бензин са сходни....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега аз съм със седан,за водната помпа ми казаха,че не сменя освен ако няма проблем,сменях ремък преди 2месеца (пистов) ,колата е с верига.А за цените виж тази тема: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=47148

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само да те предупредя че навигацията ти в БГ няма да работи , просто няма карта за България за съжаление няма и да има.така че каквото и да ти разправят не им вярвай. Също така обърни внимание дали колата има оригинален диск за навигацията. По лесно е с него да се направят някои настройки.Също така пише че има бордкомпютър - неможах от снимките да видя но мисля че няма .В смисъл че няма да ти отчита моментен и среден разход.Успех в избора.

Редактирано от Todor_Gagovski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е... знам, че ако е от Италия и не е японска май по-добре не...

Ако не се лъжа въпросната генерация се произвежда само в Япония.Нека по запознати се изкажат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само да те предупредя че навигацията ти в БГ няма да работи , просто няма карта за България за съжаление няма и да има.така че каквото и да ти разправят не им вярвай. Също така обърни внимание дали колата има оригинален диск за навигацията. По лесно е с него да се направят някои настройки.Също така пише че има бордкомпютър - неможах от снимките да видя но мисля че няма .В смисъл че няма да ти отчита моментен и среден разход.Успех в избора.

Здравей,

тъй като и аз в момента съм на път да купя Accord 2004 2.2 i-CTDi Executive (с навигация), точно борд компютъра ме интересуваше и преди няколко дни бях намерил това:

 

Публикувано изображение

 

Според информация в един от сайтовете, в които четох ревюта на автомобила пишеше, че всички акорди с тъч-скрийн навигация от 2004та год нататък включват трип компютър, а в един полски форум, в който един се интересуваше как да сложи борд компютър на своя акорд, който няма тъч скрийн навигация, му казаха да си купи такава от EBAY за около 1000$ или да търси от катастрофирал Accord Executive 2004-2005, тъй като следващите модели май навигацията била несъвместима с по-старите акорди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като получих запитване на лично съобщение, ето и отговора:

Здравей колега много ме заинтересува с инфото ти за трип компа.Аз съм с такава навигация и доста съм се ровил в нея но несъм намерил меню за трип компютъра.Би ли дал някаква информация къде го пише това за трипа.Защото на снимката която си дал има разлики с моята най вече в надписите на копчетата.Да не би да е някакво американско изпълнение ?

Сигурен съм, че хардуера на навигацията е един и същ и на американската и на европейската версия. На път съм да стана притежател на италианска хонда акорд 2004, така че се интересувам доста от възможностите за флашване на софтуера. Оказва се, че такова е напълно възможно. По чужди форуми виждам, че хора, които се оплакват от липса на пълни и обновени карти за навгиацията и стар софтуер им се препоръчва да си купят оригинален двд диск за флашване на софтуера, но такъв струва $169.99 Вариантите са следните - когато най-накрая взема колата и не мога да й се нарадвам вярвам, че веднага ще видя какъв пиратски софтуер мога да намеря за нея. По големите торент тракери такъв има. За Акорд, за Legend. Освен това най-новия акорд у нас има частична карта на България (само големите градове и основните пътища). По професия съм програмист и как нещата работят винаги ме е човъркало. Обещавам, че щом намеря начин да си флашна навигацията на английски, ще видя какво може да се направи и със навигацията - със сигурност има много информация за разучаване по чужди сайтове и форуми и може да спечелим добра база чужд опит на който да направим нещо за собствените си автомобили. А дори това да не стане, ще пусна тема за хората, които имат такъв Акорд и се интересуват да си поделим една сума от 300-350лв с доставка за обновяване на софтуера и картите. Надявам се да си помагаме. Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото на снимката която си дал има разлики с моята най вече в надписите на копчетата.Да не би да е някакво американско изпълнение

Не. Ако съдим по цвета на барчето отдолу, просто е след фейслифта :)И се включвам, ако ще се събират пари за каузата с навигацията :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Аз съм горд собственик на Хонда Акорд 2.2 I-CTDI 2004 от година . Имам запитване  във връзка с навигацията на автомобила. Има ли някой с такъв автомобил и с работеща карта за България.... и ако има да пише с коя версия работи. С една дума  има ли начин да се пусне навигацията ....  и ако има моля за подробности  с коя версия сте я подкарали и от къде мога да я изтегля и каква програма мога да използвам за тегленето.Имам още един въпрос как се сверява часовника на автомобила . Ще съм много благодарен ако някой пише по тези въпроси. Благодаря предварително ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...