Jump to content
Lusco

Honda Crv въпрос относно централното

Recommended Posts

Привет колеги. Отскоро съм собственик на Honda CRV, 1999г. 2,0i, 128к.с., автоматик. Имам въпрос относно централното. Командващ модул има само в шофьорската врата и с ключа заключвам всички врати, но се отключва само нея, а от бутона всичко се отключва и заключва нормално. Има ли вероятност това да е опция - шофьора с ключа заключва всички врати и отваря само неговата с цел сигурност. Благодаря предварително на отзовалите се. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа право - изобщо не съм пробвал с ключа какво става. :D Се с алармата...Утре ще пробвам и ще пиша. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Ако имаше аларма и аз сигурно нямаше да знам за случая. А и каквото и да е правилното, това не пречи да се монтира новата аларма, ма нали съм си любопитен. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами възможно е, но не мога да съм сигурен. Това, което ме кара да мисля, че може да е нарочно това неотключване на останалите врати е, че баща ми кара Ситроен C4 Grand Picasso, и има функция, която се настройва при желание от компютъра, при отключване с дистанционното да се отваря само шофьорската, а чак при повторно натискане на копчето да се отварят другите. Но аз не знам CR-V-тата да имат такива компютри, но може да е някъде механично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом закл. всички врати а откл. само шоофьорската, вариантите са два:1. Пробвай така, отключваш шоф. врата два пъти. Ако не се откл. останалите на втория път, минаваш на план Б.2. Разглобяваш бравата и проверяваш за зацапан контакт или скъсан кабел на патронника.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая сутрин пробвах какво става като се отключи с ключа.Ами...отключват се всички врати,включително и багажника. :rant: От бутона на вратата - също.Пробвах и при щракната защита за деца на задните врати,ама пак се отключват от вънка.На моята е монтирана аларма и може пича нещо да е правил подобрения. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Още преди да пусна тази тема разглобих шоф. врата и извадих командния модул. Разглобих го и на първо четене контактните пластини и пистите са си в ред. От бутона вътре всичко си е ОК. Утре ще огледам как патрона командва модула и вечерта ще пиша пак. Благодаря за оказаното внимание. :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е като при бате емчо. За статистиката де!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Патрона на вратата, чрез лост задейства команкния модул. В него влизат 5 кабела - 2 са за ел.двигателче което се командва от ел. платка за централното, монтирана в ъгъла на вратата под огледалото , а останалите 3 са за механичното командване от ключалката и от палчето - отключена-заключена. Модула, кабелите, пистите, ел. управление и механика са си наред. Най-вероятно това е настройка от електрониката на колата с цел сигурност за водача и автомобиле, ама на този етап няма да я качвам на диагностика. :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Патрона на вратата, чрез лост задейства команкния модул. В него влизат 5 кабела - 2 са за ел.двигателче което се командва от ел. платка за централното, монтирана в ъгъла на вратата под огледалото , а останалите 3 са за механичното командване от ключалката и от палчето - отключена-заключена. Модула, кабелите, пистите, ел. управление и механика са си наред. Най-вероятно това е настройка от електрониката на колата с цел сигурност за водача и автомобиле, ама на този етап няма да я качвам на диагностика. ;)

Голям мерак и имаш на тая кола!Браво! ;)

Аз съм на принципа,че нещо като работи-не го ремонтирам. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав. Ако работи не пипай.Но мисля, че при Lusco нещо не работи.Това със сигурността съм го виждал. При някои от колите с дистанционно трябва да натиснеш два пъти зада откл.всички врати.При някои от колите без дистанционно завърташ ключа два пъти.Мисля, че в случая е, както при мен и бате Емчо, т.е. с едно завъртане откл. всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де. И аз не пипам когато нещо работи, но в случая не е ясно работи или не. ;) Проверката е свързана с монтаж на елементи от работещо централно - в случая кутийката с електрониката и командния модул. Ама нямам на разположение приятел с CRV и затова оставям нещата така както са на този етап. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си разбрал, как работи, остава само да разбереш защо не работи. Аз съм решил в най-скоро време да си монтирам дистанционно, писна ми да откл/закл с ключа. Сигурно ще е нещо елементарно - един соленоид с дист.командване, понеже все още не съм отварял кората и не знам дали имам моторче на шофьорската врата или само на останалите три врати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах как работи, какви са елементите на системата и устройството им. Ако не забравя утре ще снимам. По мое мнение най-удачния вариант е сигнала за централното да се вземе от бутона на шоф. врата - не съм монтирал кората за да не се налага пак да я махат при монтажа на алармата. Със снимките ще напиша и ред на демонтаж и монтаж. Успех! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дни монтирахме алармата. Оказа се че фабрично този модел има вградено отключване/заключване с дистанционно в платката за централното, която е монтирана в шоф. врата. На този етап вече съм на отключване с дистанционно и остана да отремонтирам или да сменя машинката на пр. дясна врата. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за дистанционното! След като така добре си разучил проблема( т.е.за теб вече не е проблем) с дистанционното, бих искал да ме осветлиш и мен, как да направя същото като теб. Но ако искаш на лични или Skype, за да не занимаваме всички с това.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...