Jump to content
ozonbg

Съвет за задни спирачки

Recommended Posts

Здравейте, ходих на ГТП и ме върнаха понеже не ми държели задните спирачки. Но пък ръчната държи, което ми се струва странно. Ходих на един майстор свали едната задна гума и каза че има още живот в накладките. Педала на спирачката също не е омекнал. Аз не съм забелязал спирачките да не държат, спирам нормално. Спирачната течност не е сменяна от поне 3 години. Какво да сменям, накладки и спирачна течност ли или да търся друго място за ГТП?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пред същата дилема и очаквам с голям интерес отговорите по темата на колегата.Аз минах прегледа преди месец и същото -задни никакви но ръчната е добре обаче ме пуснаха :cool: .Задните ми са дискови спирачките и през есента маслото е сменяно в сервиз -значи проблема не е в маслото или въздух на колегата .При миналия преглед през 2009г всички показваха на стрелките еднакво а тази година задните не мърдат въобще -аз също гледах накладките и са добре ,от миналия преглед досега само дето спирачната течност ми смениха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 месеца като беше студено и заснежено ми светеше лампата за ръчната и пак бях писал тука тема и ми казаха да си видя нивото на спирачната течност. Отдавна лампата вече не свети(от самосебе си се оправи), но все пак да спомена, може да има някаква връзка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно препоръчван да си смениш спирачната течност. Провери разпределителя на спирачното усилие (предни/задни).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си сигурен, че накладките ти са добри, смени си спирачната течност, регулираи накладките така, че да задържат леко на барабана, обезвъздуши както трябва и си 6.ръчната няма нищо общо с крачната, и това, че ти държи не значи , че накладките са добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VEX.....къде се намира рапределителя при Сивик 5 ген хеч?

Редактирано от MonsterOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мануал-а зад двигателя, монтиран на ... на английски мисля е firewall :cool:Или тук номер 7.

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!А какво може да му е на регулатора?Питам толкова защото аз съм в същото положение като колегата.Сменил съм: накладки, цилиндърчета, помпа, течност (дот 5.1).Почвам да се съмнявам да не са се позапушили тръбичките към задните колела или този разпределител......

Редактирано от MonsterOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие имате ли ABS ?Може ли той да блокира постоянно задните колела ,защото ме съмнява да се запушат едновременно тръбичките и за двете задни гуми.Моя примерно работи когато му кефне не знам дали не ги прави тои тези номера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се е позапушил разпределителя, особено ако доста време не е сменяна спирачната течност.ABS отблокира колелата, не ги блокира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Взех си едни накладки от Бош. Предложиха ми и някаква немска спирачна течност 0.5 л за 7 лв. DOT 4 ще я взема и нея и отивам ремонт при "Апостолов" в Бургас.

Редактирано от ozonbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе смени си сервиза дето ходиш да ти праят технически преглед, това им е коронния номер да ти кажат че не ти фаща отзад ама незнам си кво и да мъмрят = пари искат, и мен така ми мъмри един ама кат виде че нема му дам - тогава бях с един пасат 91` и вика айде тоя път ще минеш ама да си оправиш спирачките , отидох при едни пичове - погледнаха всичко система ала бала бомба.... така че имате ли течност и накладки боли ви..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и на мен ми казаха така .. накадките ми отзад имаха още живот но ми казаха че уреда не показва добре защото сивик 5та хеч отзад е адски лека и просто няма как..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ще пробвам да мина прегледа на друго място(където се носи слух, че се минава по-лесно). А така или иначе ще си сменя накладките и спирачната течност в скоро време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз освен че искам колата да ми е бърза искам и три пъти по-добре да ми спира! Спирачките са най-важното нещо в един автомобил!!!А за уреда при прегледа си работи. Като си на валците с предните колела и натиснеш спирачката и те изхвърли от валците, значи задните колела ги няма, а това е недопустимо!Колега мини си прегледа и задължително си погледни спирачната система.Успех на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтънелите дискове или барабани също може да са причина за лоши спирачки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...