Jump to content
Данчо

Гуми заводски 195/60/15

Recommended Posts

Това е накратко колеги.Става въпрос за сивик 7ма генерация.Имам добра оферта и мога ли да сложа гуми на 55.И до колко мога да варирам?Мога ли да сложа 50 или 65?Кога какво печеля и какво губя.Ще съм благодарен на отзовалите се защото утре ще си пазаря гуми.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С по-високите (65) ще стане по-мудна колата, с по-ниските ще набира малко по-бързо и по-лесно ще изкривиш джантите.По оборотомер и скоростомер ще изглежда еднакво (и с ниските и високите гуми), но реалната скорост ще се различава от това което виждаш на таблото.Ти си решаваш ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение на горното с по-ниско профилните управлението ще стане по директно, както някой беше написал първо се изкривяват гумите и после завива колата за по високите гуми(но правилния начин взимат се по големи джанти и тогава се слагат нископрофилни гуми). Но за наще пътища колкото гумите имат по голям диаметър толкова по добре. По ниско профилните гуми друсат доста повече. Аз бих сложил 65

Редактирано от Ioan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.margel.info/lang_bg/calculator.php - Калкулатор за гуми и джанти! Изчислява какви грешки настъпват в скоростомера ви при прекалено големи или прекалено малки джанти или гуми. Показва допустимите граници за смяна на джанти и гуми за вашата кола!Дано ви е от полза :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...