Jump to content
respawn

Помогнете в избора на цвят

Recommended Posts

Здравейте! Колеги помогнете ми в избора на цвят? Искам да освежа джантите и да видя какъв цвят ще допадне повече на колата.Първо бях решил да ги пръсна в центъра сиво а борда да бъде полиран,но трудностите станаха много неможах да открия кече за полиране и т.н.Реших ,че бели ще стане много наптрупано в бяло,понеже и колата е бяла. И стигнах до решение за черен мат? Дайте идеи или ако някои може на фотошоп да оцвети джантите в различни цветове за да видим кое най-много ще си пасне ще е най-добре. Много ще съм ви благодарен за съдействие и идеи.ето албум със снимки за да знаете за какво става въпрос, тия дни ще направя и по-добри снимки на джантите :)http://typer.snimka.bg/automobiles/honda-concerto-1-6.445277

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и така не са лоши, изглеждат, като полирани! Но щом ги искаш разлини, пробвай да боядисаш централната част, до борда с болтчетата в черно (не е нужно да е мат) а самият борд или го остави така, или може в бяло (но не съм сигурен как ще изглежда)! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червненото хич не е лоша идеика, ама тъпото е че само джантите ще са червени и някакси хем няма се връзват с останалото хем много ще бият на очи. Или трябва да боядисаш и огледалата и лайсните по вратите и бронята червени или трябва джантите да са черни. П.П. Важното е ти да се кефишна макс па кфо ти говорят такива като мене - маината им, нали колата си е твоя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 глас за черно....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и така не са лоши, изглеждат, като полирани! Но щом ги искаш разлини, пробвай да боядисаш централната част, до борда с болтчетата в черно (не е нужно да е мат) а самият борд или го остави така, или може в бяло (но не съм сигурен как ще изглежда)! :)

Колега те джантите оригинално са били полирани, но може би 10 годишния им стаж предполагам им е дошъл повечно и лака тук-там се е олющил и алуминия е корозирал ,а останлия лак е леко пожълтял. Аз тръгнах да ги полирам едната 2-ка са изкурени до 2000 водна и остават само да се полират,но немога да окрия киче за полиране ,а и зелената паста която съм си купил не е много хубава понеже пробвах да полирам. И смятам да се откажа от полирането. А голяма мъка и играчка си е това полиране, и гледам да ми помогнете в избора на цвят, много ще съм благодарен ако изкочи някои който му разбира на фотошоп и да ги оцвети в няколко вариянта за да обсъдим как е най-добре.Поздрави ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не ме бива с фотишоп някфа общ поглед ако можеш да добиеш с товаhttp://www.facebook.com/photo.php?pid=1352...100000309533072съчетано с ето такава емблемкаhttp://www.facebook.com/photo.php?pid=1352...100000309533072Дано да съм ти помогнал в избора си поне малко.ПП: Колега и ако мога да помоля след като си избереш цвета да споделиш как, къде, с какво си ги боядисал и да сложиш някоя друга снимка.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен черни, без да пипаш канта. Ако можеш все пак да го полираш ще е ектра! http://lh3.ggpht.com/_NRSDCBt4i-U/SfAMTrIQ...lack%20rims.jpgДруг вариант е да са бели: http://www.vividracing.com/catalog/images/bcp1qfevo.jpgЗлатисто пак без да пипаш канта: http://www.dsmtuners.com/forums/attachment...2200441copy.jpgБели с лъснат кант(тук не съм сигурен дали е хубаво): http://g35driver.com/forums/members/apollo...39-bazo-20s.jpgП.С. Ако са чисто черни без кант май няма да си личи кво е що е!

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така смятам за изцяло черен мат,че джантата е малко по-затворена и няма да си личи. Полирането трудна работа ,но не и невъзможна ама много нерви покрай това кече, немога да го намеря из цял Шумен. Регистирах се в форуми да се моля на хората да ми продадат малко ама за сега отговор няма и за това се разколебавам дали да не им прасна няква боя и да си свиркам ей така за 2-3 часа и съм готов а тфа полиране почти 5-6 часа на джанта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

джантите са ти хубави просто ги полирай... и смъкни малко надолу колата :)

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, незнам на каква фотошоп помощ се надяваш. Аз не видях една снимка в профил от далеч че да се направят както трябва и да се види как ще седят. Все пак намацах нещо :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

П.П: ако имаш възможност направи снимки с по-добро качество и ще ти ги направя да седят по-реално. Иначе и аз съм за вариант черно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оу ето го колегата, СУПЕР :) утре ще прасна снимки с цифровия за да стане по добре. А колега можеш ли някой от снимките да ги направиш с така както си е борд ,но черно в центара кадето са това като спици

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се опитах да ги направя така но просто качеството не позволява..Седи прекалено изкуствено. Удари една сесия със цифровия и пиши ЛС да кажеш точно как ги искаш :) Иначе мисля че и червен борд няма да седи лошо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:huh: ще направя само на джантите , защото съм ги смъкнал и не са на колата ,а и нямат гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....не че ти се бъркам, но така със снимки само на джантите няма да добиеш никаква представа как стоят на колата ти :huh: Ако имаш снимка на цялата кола отстрани или поне под някакъв ъгъл, е най-добрият вариант да се ориентираш какво искаш...Успех! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам колега ,но качестовот им е ужасно за фотошоп , а гумите са махнати от джнатите и няма как да си сложа на колата отново ,поради факта че ще се боядисват, не нашравя снимки само на джантите без гуми на колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога и аз да ударя 1 рамо с Photoshop.... като ги направиш ги пусни тук :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай колата отстрани както си е и отделно снимай джантите, после за колегите на "Ти" със фотошопа едва ли ше е проблем да ги насложат. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не ги прави черни, ще изглежда доста...... обикновенно. Наистина си полирай джантите /ако имаш възможност/. Ако ги направиш черни тъй, като са "плътни" за мен от далеч ще ти изглежда колата все едно си с обикновенни тенекиени, а ако ги полираш със сигурност ще са страхотни. Замисли се наистина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега относно полирането нямаш проблем купих си кече за полиране от склад за медицински и заботехнически материали което е по удобно от нормалното това е дарвено трупче с дълги нишки което е много удобно ползвах го със дрелката и за полиране на месинг и финна шлайф паста на 3М. пастата е с различна номерация 1,2,3-номерацията е колко финна или груба да е пастата - течна бяла....... продават я наливно колкото си искаш поне вав варна из бояджийските магазини. кечето е около 5 лв...... има го на различни размери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А случайно да можеш на снимка да ми го покажеш това кече ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,моля ти се само недей да урезиляваш перфектния ББС-РС ,като ги боядисаш целите!!! Тази джанта и ходи боядисана среда и полиран борд. Пример:

 

П.П. За полирането ми пиши едно лично ,да ти обясня някой работи! :)

 

Публикувано изображение

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...добре видяло се е че ще се мъча с полирането

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

избери по светъл цвят за вътре а борда полирай, лично мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези джанти са 16ки или по големи, отива им какъвто и да е цвят,но мойте са 15ки и как да се изразя ако трябва да разделям на 2 цвята централната част ми изглежда по малка като площ от самия борд и не е 50/50 да кажем и незная дали ще им ходи да са черно с полиран борд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимка на частично полирана джанта, пак сажелявам за лошото качество.Утре вече от апарат ще кача снимкиhttp://typer.snimka.bg/automobiles/honda-c...445277.18169005

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение е, че ако направиш нещо като снимката на pete tong ама с тъмно петролено зелено в средата ще избият рибата

Редактирано от addevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм маи няма с кво да се върже по колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега днес ще направя снимка и утре ще ти кача кечето как изглежда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бели според мен наи добре .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от полирането се отказах тотално почнах ги,но преди ги бях шкурил. Алуминия е потъмнял и трябва пак да ги минавам с няколко шкурки, защото полирането нестава така както трябва. Цвета смятам да е нещо подобно на ошкурен алиминии седни м/у матово и металик сиво, стига да намеря точно такъв цвят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наи добре изглежда предложението на Пете Тонг ... но и мисля че сивички каквито са си съшо си добре всичко друго не си заслужава защото ще се загуби ефекта на самата джанта.. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да избереш,наи-добре ще е два цвята с полиран борди лак отгоре естествено!Спиците и бели и черни и сиви и каквито ги направиш ще стои добре,е хубаво е да се връзва с колата все пак!УСПЕХ!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...