Jump to content

Recommended Posts

Колеги,как се отразява този високозитет на двигателите на Хонда,по специално на DOHC VTEC?.Моля да споделите по едно мнение.(За марка масло с този високозитет.)По принцип W60 е устойчиво при високи температури и предпазва двигателя при големи натоварвания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега този вискозитет ще падне много голям за твоя двигател по добре сложи малсо с вискозитет 10-40 или 5-40ще видиш разликата ако до сега си сложил 10-60моя е турбо и през лятото я карам с 10-50

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б16-ката я карах 1 седмица с 10в40 и го ядеше доста. Сложих 10В60 100% синтетика и спря да го пипа, като се има на предвид че не пропусках да чуя ограничителя на всяко каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стария мотор на рекса го карах от 1вия ден само с Валволин Рейсинг 10W60. Мотора беше Д16А9 и мога само да гласувам с двете си ръце за това масло-просто и допадна много на колата :plane:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фене колкото хора толкова и мнения ще чуеш, аз сам с 5w50 и пак не го бута, ти си решаваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно дали 10w50 и 10w60 са по усточиви на големи натоварвания,и имат ли някакви недостатаци спрямо широко разпространеното 10w40?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих 10В60 100% синтетика и спря да го пипа

...каква марка е маслото ти и колко лева е цената ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз карам с кастрол едге спорт 10w-60 (вече от година) преди това с 0w-40(пак кастрол) на doch vtec и съм доста доволен (от двете)(лично мнение 0-40 е по добро)с 10-60 колата е по шумна първите 30-40 секунди (по гъсто е) за друга разлика не се сещам:)(за студено не бива 0-40 бива навсякъдЕ)на едновалката карам с 0-40 вече 6-т години и съм много доволен :D

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едно масло което нее много известно в България но за сметка на това е с много високо качествоYACCO с него карат почти всички състезателни коли в България аз го ползвам от мнего време и ниамам никакви уплаквания Съвет от мен пробаи го и ще останеш много ама много доволен :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едно масло което нее много известно в България но за сметка на това е с много високо качествоYACCO с него карат почти всички състезателни коли в България аз го ползвам от мнего време и ниамам никакви уплаквания Съвет от мен пробаи го и ще останеш много ама много доволен :(

Знам че YACCO е хубаво но няма с този високозитед.Иначе аз съм си избрал маслото и то е EUROL 10W60.Просто се интересувам подходящ ли е високозитета и от кои марки с този високозитед са доволни колегите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инж. Димитър ГеневМобилен: 0887 613 618званни на това момче и го питаи обясни му какво искаш тои ще те разбере самия тои 2007 и 2008 беше шампион но писта в N2 тои ще ти даде наи подходиящото за теб ако искаж обади му се от мое име не винаги това което мислим че е наи подходиящо е така за това е наи добре да попитаж ниякои :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с EUROL 10W60 и добавих на XENUM керамичен естер. Доволен съм, тъй като като го сипаха маслото в сервиза не повярваха на аутодатата колко събира сивика и сложиха 1 литър повече. Очаквах да го изгори до нормалното ниво, но за 7000км не го пипна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в краина сметка от 10w60 или от 0w40има по- доволни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в крайна сметка никой не казва колко му струва масълцето всеки хвали неговото поне да пише колко е дал ся да хвалиш едно масло и да си дал над 100 кинта едва ли много фенове ще се метнат на него :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за масло мога да дам повечко кинти,в смисал 100 лв е ок.Въпроса е кое от двете по- добро за DOHC VTEC.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B16A1 с MOBIL 10w60 цена:128лвПреди това бях с MOBIL 5W50 и от двете масла нямам оплаквания

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...