Jump to content
Radko

Зимни гуми - до каква температура на асфалта ?

Recommended Posts

Здравейте колеги,Търсех в темите,но не можах да намеря до каква температура на въздуха и на асфалта можем да караме със зимните си гуми. Наложи ми се да тръгна за морето и ще остана тук до края на другата седмица. Като гледам прогнозите температурата в следващите дни ще се покачва, а аз съм още със зимните гуми. Каква е вероятността да си скапя новите гуми от Бургас до София?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

летните гуми се използват при температури над 8 градуса, защото под тази температура са много твърди и не държат добре автомобилът.

Вероятността да си скапеш зимните гуми от Бургас до София сега, е много малка, освен ако не опитваш някави дрифтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притесняваи,нищо няма да им стане,можеш спокоино да се прибереш,но ще ти се наложи да ги смениш ако не искаш наистина да ги разсипеш :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото е по висока скороста толкова повече загряват гумите, не карай с 260 че като нищо ще прегреят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според гумата и температурната и износоустойчивост , различно е , но 7 градуса ориентировачно . Ако афалта е горещ вече е проблем ,особенно при дълги преходи .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните гуми (повечето) по данни от производителите не бива да се търкалят при темп>8-10 градуса. Обаче:Един приятел 2-ра година си кара зимните гуми-Пирели , колата е Рено Меган от магазина,купи го с тях и иска да ги скапета да си сложи всесезонни.Като изключим факта че бая вият,засега даже не са се изтъркали гумите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е зимната гума се подменя с лятна ,но при температура на АСФАЛТА 8-10 градуса а не на обща климатична темпеартура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...