Jump to content
EmZvr

Въпрос за подсветка на таблото

Recommended Posts

Здравейте, исках таблото ми да свети в зелено, но познанията ми стигат до там само да сложа други крушки на мястото на старите, а в интернет четох за слагане на диоди, но да им се запойват съпротивления и т.н., с което не бих се справил. А нямам пари за плазмено табло. Разпитах по магазините и ми казаха да сложа зелени чашки върху крушките, но никъде не намерих. В един магазин ми показаха зелени крушки. Обаче са скъпички, продават се само по две за 13лв. Ето това представляват http://www.album.bg/p535/images/22336462/ Купих две за проба сложих едната и светеше добре, поне така ми се стори, а другата я изпуснах някъде из кормилото и едва я намерих. Мислех, че и тя ще свети добре и взех още две. Но ето какво се получи - http://storage4.album.bg/3b9/p1110231_cb72e_22336467.jpg Какво мога да направя, за да свети равномерно ? И защо мога да регулирам диодите с копчето за осветеността, то не регулира ли напрежението, от което диодите не се влияят ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си направих таблото с бели светодиоди, стана много добре, обаче голем зор беше :lol: особенно докарването на фокуса и ти се налага да трошиш плстмасите из таблото. Намери някой еладжия на който му се занимава и ще успееш :ohttp://dox.bg/files/dw?a=12b1e722cchttp://dox.bg/files/dw?a=4ac1cbbd2e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набутах се с 26лв, а сега и таблото трябва та троша, ужас.. А като се строшат тези пластмаси, после с обикновени крушки, т.е. стандартните как ще свети ? пс Нещо не ми се отварят снимките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Направи си таблото с диодна лента, става най-добре от всички възможни варианти, светлината става най-равномерна така. Мойто го правих с диодна лента и стана уникално така. Ако те интересува пиши да ида надвечер да го снимам за да ти го покажа. Иначе разгледай тук.. http://hondaswaps.info/diy-retyped-led-cluster-civic.html...и потърси във форума наскоро имаше такава тема, момчето беше сложил и много снимки.

Редактирано от velkoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да мога да се справя с това. Аз за това търсих лесно решение и за това купих тези крушки, мислех, че трябва само да ги сложа на мястото на оригиналните и готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз успях да отворя снимките ама малко зор с тези кодове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, оригиналното осветление на голф 3 примерно е зелено, след като търсиш лесен начин направо сменяй колата, не се опитвай да ловиш с трици маймуни! Решението със светодиодната лента е повече от лесно за "направи си сам", ако и това ти е трудно, не пипай нищо, а я закарай при някой, който е правил такова нещо. Може да си избереш и някой от форума, уговорете се за пари и да си спокоен, че ще стане. Имай в предвид, че с подобна светодиодна лента излиза по скъпо, от колкото със светодиоди на бройка. Колега jokera, намери темата с описание как се слагат снимки във форума, по добре ще е от колкото всеки да си ги дърпа ръчно на щайгата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето я темата колега и дано да ти помогне http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=45425&hl=И аз мисля да го правя с диодна лента,но бяла,само чакам да заредят магазина.

Редактирано от Crazy job

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да гледал съм я темата, ако бях от Варна лесна работа. Във Враца едва ли ще намеря някой, които да прави такива неща.А като казвате, че подсветката на Голф 3 е зелена, какъв й е принципа, не ми се вярва да е с диоди ?

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето табло го осветих с нормалните лампи пръснати със зелен спрей. Не е идеално, но се получи. Имам и осветление отгоре, на което сложих зелена слюда. Всичко това беше преди да открия светодиодите. Проблема им е, че осветяват малък ъгъл. Разбора се има и с голям ъгъл на светене, но са по-малко разпространени. С лентата се получава донре, но наистина излиза по-скъпо. На бройка е евтино, но става играчка със закрепването и съпротивленията. Ако е за по-голяма площ е удобно, но в таблото е тясно. Стоповете и мигачите станаха перфектни, но толкова време ми отне, че имам нужда от голяма почивка преди да се захвана да правя останалото осветление с диоди.Като изключим нервите, парите и горенето на пръстите при запояването ... ефектът е невероятен. Голямо удоволствие доставя(поне за мен), рядко виждам стоповете на собствената си кола, но всеки път им се радвам и се сещам как съм ги правил.Не е изключително сложно и всеки може да го направи с малко повече желание и малко сметки за съпротивленията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

дано се види този път

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отидох до магазина, от който взех крушките да питам защо така светят, тъй като те ме увериха, че ще светят перфектно и че даже били много силни. Продавача мисли мисли, предлага ми някакви други диоди дето бяха по 4 на една фасунка, киото обаче отказах и ме прати при един жичкаджия - Иван. И човека ми обесни, че с диоди няма как да стане и единствения вариант е да се сложат чашки. Това не за пръв път ми го казват, но къде да намеря такива чашки ?jokera много готино е станало и като яркост е перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе брат що мислиш некви сложни схеми?! Няколко човека ти казаха, с диодна лента става супер лесно и най-равномерно...ти по некви жичкаджии тръгна. И за какви чашки говориш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става видя резолтата с разсеиващи диоди, просто не му се занимава

Публикувано изображение

Извинявам се за лошото качество ама 1.3MP без светкавица телефона

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе брат що мислиш некви сложни схеми?! Няколко човека ти казаха, с диодна лента става супер лесно и най-равномерно...ти по некви жичкаджии тръгна. И за какви чашки говориш?

Еми лесно, ама аз не мога.. Нищо не разбирам, а няма и кой да питам. Баща ми никога не е карал кола. Аз карам от 3 месеца и всичко ми е тъмна Индия. Ако взема да съсипя нещо.. Не знам даже дори дали ще успея да го разглобя това табло..А тези чашки, за кооито говоря, са едни силиконови накрайници, които се слагат отгоре на крушките, за да светят друг цвят. Казаха ми, че колите, на които таблото им свети в друг цвят, точно с тези чашки се постига ефекта. Но ми казаха, че много трудно се намират. А ако се боядисат крушките четох, че грушките много бързо горят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия цвят при повечето европейски коли се постига със слюда под циферблата, а при повечето японски точно със споменатите чашки (аз им казвам презервативи). А новите коли за с диоди или (плазма) :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моето табло също е с диодни ленти и няколко единични диода където беше необходимо..не беше необходимо никакво "трошене" всички ленти са закрепени със силикон вътре в таблото. Общия им брой е 65 (което е малко множко в интерес на истината), но светлината е напълно равномерна :( доидите, които купих за целта са шитокоспектъни (светят до 120' разпръскване)..самия километраж може да се изтърка с разредител отзад..става по-прозрачен :) Ако нямаш мерак, по-добре не се захващай ;)http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2328/12...jIWF2uV3rgr.JPGhttp://www.picvalley.net/v.php?p=u/2316/16...B1CQVhQ5IXl.JPGУспех :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rossi аз както направих моят километраж използвах диоди(на брои) колкото са крушките, (7-8 лева ми струваха ) а светлината е много притно бяла и не дразни вечер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, когато се направи да е напълно равномерно най-лесната работа е да се намали след това. Въпросът е че свети като плазмено. Виж при мен че всички цифри светят еднакво, светлината е точно зад тях и създава впечатление че светят самите те, докато при теб сякаш свети някакси отгоре, сякаш самия циферблат е осветен..иначе бялото наистина стои много добре, но мисля че ако вмъкнеш още няколко, за да свети и малкия брояч на текущо изминатите километри, големия също има нужда от още светлина, и на местата по километража където е малко по-слабо, ще стане идеално :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За изминатите километри има нужда, но нямам време, а местата по километража се забелязват само с камера на око е добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързах се с едно момче, дето има от тия чашки в мазда форума. След като си намеря ще постна снимки :plane: А искам да попитам колко крушки има при врътките за парното, 2 ли са само ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...