Jump to content
ogi_accord

Проблем с радиото

Recommended Posts

Здравейте колеги.Имам проблем с оригиналното радио на Акорд 99г.Понякога работи, друг път изписва PI SEEK и млъква.Иначе касетката си работи без проблем.Мисля че трябва някаква малка настройка да се поправи, но не знам каква.Моля Ви помогнете ми или ме посъветвайте къде могат да ми го оправят.Вчера бях в Бултрако в Пловдив, но казаха , че не могат да го оправят, нямали радио-техник.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го прави това, мисля че като отслабне сигнала се пуска нещо автоматично.Като натиснеш бутона "scan" се оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го изписва когато включа запаметена станция в другия край на страната. Т.е. както каза колегата няма сигнал. А сигнала идва от антената?! Аз лично бих си проверил кабелите на антената от куплунга на касетофона до самата антена. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги моето радио не е оригинално,но имам една такава функция,която като е включена и ако сигнала не е хубав,тоест има някакви смущения,не е стерео,тогава ми се изключва станцията изписва го това нещо и почва да търси по-добра станция!незнам колега твоят проблем дали е такъв,при мен когато е включена тази функция има изписано едно АТ мисля не дислпея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Pi seek" се задейства колега, когато качеството на сигнала примерно на радио "фреш" падне поради някаква причина и в следствие на това, устройството се опитва да намери същата станция, но на друга честота с по качествен сигнал. Това е фукция, която би трябвало да може да се изключи, колегата 1 v A n правилно се насочи, че има и друго име, но то е "ТА".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е копчето "ТА", което трябва да натиснеш, когато ти се изгуби сигнала, нищо ти няма на радиото иначе :cool: . Когато на дисплея ти свети "ТА" , значи можеш да хващаш само станциите с много силен (добър) сигнал, и съответно когато на някоя станция и намалее сигнала тя изчезва и като изключиш "ТА" си идва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "ТА" е за трафик информацията, няма нищо общо с качеството на сигнала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...