Jump to content
Japan_PoweR

Въпрос спрямо мотор D15b1

Recommended Posts

Колеги искам да ви питам нещо.. значи след като отворя капака на хондата виждам това--> http://www.dodo-upgrades.nl/home_bestanden/image003.jpg ОБАЧЕ нее пълна инжекция а е моно..! тази снимка я свалих от интернет.. ако държите утре ще я снимам и нея който детайл поискате стига да ми отговоритетака.. на блока дето пише номера на мотора ПИШЕ: D15B1въпроса ми е има ли такъв мотор дето съм ви показал на снимката абсолютно същия D15B1??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15B1 1493 75 SOHC 8V Civic 88/89 --една снимка на двигателя ще е най добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMD, 16 клапана е, почти 1:1 със д15б2. Според мен тоя мотор е нещо като д14ките 75 и 90 коня на 6тите генерации, има няква пластина между дросела и всмукателния колектор, която ограничава потока на въздух, само че и разпределителния вал е малко по-скопен.

 

Колегата, който задава въпроса да пише едно лично на Draik, той кара 4та генерация с тоз въпросният мотор, не може да не му е установил тайните до сега. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е ,няма да споря :) това съм го извадил от темата с двигателите на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моя е същия(91г,от преди 91), клапаните са 16 настройвал съм ги лично но е 70 коня разликата между д15б1 и д15б2 е най вече в разпределителния вал освен компютъра и ограничението на въздуха чрез клапата над дроселовата което лесно се маха и почва да върви по добре при високи обороти но не става повече коне :) омбре мисля че ми беше казал че и входящия колектор също трябва да се смени за да стане 90 коня. Ако си го засичал какъв разход ти дава

Редактирано от Ioan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...