Jump to content
Ivo Myankov

16" джанти и 205 50 16 гуми на 1.5 Сивик 5 ген.

Recommended Posts

Ще паснат ли 16" джанти и гуми 205 50 16 на моето Сивикче 1,5 90кс и как ще се отрази това като ускорение, разход и на каквото и да влияе още?Каква е разликата ако сложа 15ки ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 16ки джанта май трябва да си с гуми 40,за да ти отчита верно километража.печелиш визия и стабилност,губиш от ускорението,ще вози по твърдо,по скъпи гуми,повече пари за ремонти по ходовата чяст.и незнам 205 гума май ще опира в калниците,ако нямаш спортно окачване.15ки 195на 50 е по добрия вариант

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А 15ки с гуми 195 60 R15 ? Харесах си едни и съм готов да ги взема но стават ли за моето Хондле ?

Редактирано от Ivo Myankov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А 15ки с гуми 195 60 R15 ? Харесах си едни и съм готов да ги взема но стават ли за моето Хондле ?

Пак ще са високи.Както написа колегата 195/50/15 а ако са 16'- 215/40/16

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 16ки джанта май трябва да си с гуми 40,за да ти отчита верно километража.печелиш визия и стабилност,губиш от ускорението,ще вози по твърдо,по скъпи гуми,повече пари за ремонти по ходовата чяст.и незнам 205 гума май ще опира в калниците,ако нямаш спортно окачване.15ки 195на 50 е по добрия вариант

205 широка не опира никаде, независимо спортно окачване или не , независимо предна или задна :dry: успех :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от 15ки няма никакъв смисъл, особено ако колата ти е д15ка. От по-големи ще изгубиш от ускорението, и ще даваш повече пари за гуми. А пък като цяло смисъла на по-големи джанти от заводските е донякъде визията, пък ако сложиш гуми на 60 ще изглежда като джип.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 16-ка на 205 /50 не съм сигорен ,че ще ги побереш ..а дори и да ги побереш в завой 100% ще ти опират в калниците.1 като ускорение - спада ,все пак е 90к2 като визия - 6+ но с гуми с по - малък балон 3 разхода се качва незначително (поне според мен)4 джанти 15 -ки е малко по- добре5 защо не ползваш и търсачката ..има доста теми по въпроса :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е моя 205 отпред не опираха, но бях с 15 ки, отзаде с 215/15R пак никакъв проблем не беше. Най оптимално за такава кола е 195/45/15 понеже тоз размер е масов и сравнително по малко пара за гуми отиваИ аз съм за 15 ки :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най оптимално за такава кола е 195/45/15 понеже тоз размер е масов и сравнително по малко пара за гуми отиваИ аз съм за 15 ки :dry:

195/45/15 е масов размер?!?!?! Аз досега съм виждал такива гуми само веднъж, и то щото ми попаднаха по случайност!То 195/50/15 са трудно намираеми вече, НО са ОПТИМАЛНИЯ вариант!Колега, с 16-ките ще имаш много яка визия, но само с нископрофилни гуми (най-много на 45) и стабилност!Обаче според мен колата ти е слаба за 16-ки а и ще береш и други ядове заради тях, за това слагай 15-ки 195/50 и си в джаза! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми незнам във варна има много гумаджийници с наистина голям осортимент от гуми и размери никога не съм имал проблеми с откриването на какъвто и да било размер гуми :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се ориентирал към 205/50/15 за моята англичанка 1.5 90 коня ... а сега съм с 195/60/14 дали ще изгубя от ускорението?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега защо реши чак 205 мисля че 195-ца ще си седи екстра. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добре 205 45 16, не опират , и е с леки джанти не се осеща, или 195 50 15 това са ми на 2 те хонди 5 ген купе и седан, и 2 те сас спортно окачване, купето е с 15 ки те и малко по ниско. нямам никакви оплаквания

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите от аватара ми с гуми 185/55/15 и отзад опира в калниците в (много) остър завой, (гадна) неравност или повече от 1 човек отзад, като не съм сигурен дали не е от модела джанта, да излизат по-навън, олдскул модел с много спици :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...