Jump to content
men4e

скърцане при спиране

Recommended Posts

колеги проблема ми е че кризата сериозно ме е налегнала и няма кинти за сервиз, а положението вече е доста трагично заштото започна да скърца и в движение а не само при спиране. отзад не съм с дискови и незнам как стоят нещата, защото досега съм сменял само предни накладки с дискови спирачки. може ли да ми кажете мога ли да се оправя сам(и да обясните как) ,а ако не колко ще ми излезе и каде във варна да го направя.благодаря ви предварително!п.с. ще ми се да ида на някоя среща във варна ма направо ме е срам колко ми е раздрънкана колицата, а все немога да събера пари да я стегна :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега явно са ти заминали задните накладки и вече стържи барабана ще си отвориш голямо главоболие

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах дали задните скърцат, но ако са те, вероятно си за нови накладки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво имаш предвид под скърцане ? Леко стържене на метал ? Преди колко километра си смени накладките - предни ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми от накладките е скърцането 100%, обаче не знам като не са дискови спирачките как стоят нещата с барабаните(как се сменят тия накладки и същите ли са като при дисковите спирачки) някфи инструкции ако можете да дадете или да ми кажете горе долу колко излиза в сервизблагодаря ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смянатати излиза около 20 лв и накладките не са ти много скъпи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви колеги ще хода в сервизи малко off- преди малко мих колата и направо неможах да повярвам като видях , че едно птиче ако ми е разялпо толкова голяма парче от лака(ебати насра....та рабора)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги все още не съм си сменил накладките и вече започна да стърже от време на време и без спирачка. сега въпроса ми е че стърже при ляв завои и да питам дали пък не са предните. кажете задни накладки бърка ли ги нещо дали завивам или карам по прав път или пък са заминали предните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно всички са ти заминали, ама така да гадаем не става. Свали си предните гуми и виж в кво състояни са накладките, виждат се ясно с просто око и е за 5 минути работа. И много лесно се сменят между другото. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батко, не искам да съм лош пророк, ама ако толкова време си ги карал със стържене има доста голяма вероятност да трябва да сменяш и дискове, а те не са 20 лв :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да не са се надрали дисковете ама така е като искам да сменям колата някак си не ми се занимава с тая. Много е гадно като спреш да си обичаш колата и тя спира да те обича теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж си ламаринките зад дисковете, ако си минал през нещо ( паве например) и се е окривила защитната ламарина може оттам да ти стърже, да опира в диска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да пиша тук, че си оправих проблема.Бях 99% сигурен, че са задните щото предните ги бях сменял, но съм грешал. Бях купил вече задни накладки преди да ида при майстора, а старите си бяха добре, но както и да смних ги и предните пак скърцаха.Темата принципно е за ключ, но ако някой е по-разбирач може да обясни как се сменят задни барабанни накладки може да обясни щото като гледах майстора не е никак сложно и ако някой ми беше обяснил поне 20лв за труд щях да си спестя в тая криза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш и гледаш как е закачено всичко. После като сглабяш трябва да изглежда по същия начин :P Няма нищо сложно: 3 пружинки, 2 щифта и щангичката за регулиране на спирачките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да обясни как се сменят задни барабанни накладки може да обясни щото като гледах майстора не е никак сложно...

http://www.youtube.com/watch?v=PbYB2bMtsNo
http://www.civicforums.com/forums/43-wheel...eplacement.htmlи т.н. Има колкото искаш, стига да искаш да потърсиш малко. Сега остава да гажеш, че не разбираш английски и да се оправдаеш с кризата... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...