Jump to content
vasko_D

Cr-v, бутон О/D някой ако знае за какво иде реч

Recommended Posts

Здравейте колеги вчера купих едно ЦР-В 2003г. бензин,автомат 2.0 ivtec и пичовете който ми е продадоха немогат да ми обяснят за какво служи бутона на скоростния лост на него пише: О/D някой ако знае за какво иде реч да помага Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!!!Поздрави за добрия избор.А сега за O/D. Не знам точната дума на български, но на английски се казва оувърдрайв (over/drive). Служи за понижаване на ск.кутия с една степен, т.е. , като караш на пета включваш о/д и ск.кутия включва на четвърта(по-точно някъде между 4 и 5).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега:)Поздрави за добрия избор.А сега за O/D. Не знам точната дума на български, но на английски се казва оувърдрайв (over/drive). Служи за понижаване на ск.кутия с една степен, т.е. , като караш на пета включваш о/д и ск.кутия включва на четвърта(по-точно някъде между 4 и 5).

Благодаря!Вече ще знам за какво точно е.Добре че са тези сайтове :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По принцип overdrive-а понижава предавателното число на скоростната кутия. Като го включиш бутона на 5 при една и съща скорост трябва да паднат малко оборотите на двигателя. При Cr-v този бутон служи за спиране на overdrive-а. След кратка справка разбрах, че скоростната кутия на CR-v е с 3 предвки а 4 и 5 са overdrive

Редактирано от weswes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

това при определени модели ли е че аз на мойта нямам такова нещо ?editЯвно е само за автоматици - сега като почетох малко видях

Редактирано от crv-fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип overdrive-а понижава предавателното число на скоростната кутия. Като го включиш бутона на 5 при една и съща скорост трябва да паднат малко оборотите на двигателя. При Cr-v този бутон служи за спиране на overdrive-а. След кратка справка разбрах, че скоростната кутия на CR-v е с 3 предвки а 4 и 5 са overdrive

точно така като го натисна го изключва но на извън градско не съм го пробвал все още как е но и тази ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...