Jump to content
civic 1.4 is

Honda Civic 1.4 I.s

Recommended Posts

Здравейте Харесах си една хонда сивик 1.4 i.s 90к.с. 1999 година обаче един ми разправя че на двигателя пишело 16V и според него двигателя бил сменен и сложен по-слабия 75 к.с. и също на стъклата пишело 7 което според него значили че е произведена 97година а не 99.Моля за някъкво компетентно мнение.Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това че пише 16V не значи че двигателя е сменен :) Пичти всички Хондови дригатели са вентилирани .16V означава че двигателя е 16 вентила, 1.4 i.s 90к.с. също е 16 вентила така че нямаш ядове, а и разликата между двата двигателя е страшно малка погледни тук: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=8275 . Това може да те доведе до мисълта, че никой няма да тръгне да ти прави суап. По добре намери някой който наистина разбира от хонди и той да ти даде съвети за колата. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това че пише 16V не значи че двигателя е сменен :) Пичти всички Хондови дригатели са вентилирани .16V означава че двигателя е 16 вентила, 1.4 i.s 90к.с. също е 16 вентила така че нямаш ядове, а и разликата между двата двигателя е страшно малка погледни тук: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=8275 . Това може да те доведе до мисълта, че никой няма да тръгне да ти прави суап. По добре намери някой който наистина разбира от хонди и той да ти даде съвети за колата. :P

Мерси колегаИ да те питам имаш ли информация относно разхода на гориво на този моторю/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е произведена 1999 или 2000 значи е след фейслифт-а.... което пък означава, че много лесно можеш да я познаеш тъй като предната броня, решетката, фаровете и стоповете са различни от тези преди 99-та :PДруг е въпроса ако е произведена 97-8-ма, а първата и регистрация е 99-та.... най-добре и виж VIN-a и го провери в декодера.Разход предполагам ще ти даде около 8 градско, НО зависи от това как караш... :) Двата двигателя D14А3 (75hp) и D14A4 (90hp) са идентични с изключение на гарнитурата на дросела... колегата по-горе ти е дал линк.Успех с покупката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди фейслифта:http://img87.imageshack.us/img87/737/front9698wg7.jpgслед феис лифта:http://www.4tuning.com.pl/zdjecie,duze/2992,honda-civic-6gАнгличанките имат още по-големи разлики.И не е нормално да пише 16V на капака на клапанитемакар че двигателя е с 16 клапана на този модел няма надпис. до 1998г. двигателите 1.4 са D14A(1,2,3,4) които са EURO2след 1998г двигателите 1.4 са D14Z(1,2,3,4) които са EURO3Гледай кога е произведена колата не кога е регистрирана.Чувал съм за доста случай за умишлено променени първи регистраций на автомобили с цел завишаване на цената от търговци.Пък и по добре си купи кола произведна 2000г.и регистрирана 2000год. отколкото произведена 1998г. и регистрирана 2000год.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход извънградско 5-5.5л. при 100км/ч и към 7-8л. градско. Не е "резачка", но е пъргава достатъчно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре снимай колата и двигателя и ще ти кажем каква е, ама това 16в дето го пише, не знам. Намирисва ми на англичанка преди фейслифт-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един човек ми обясняваше че всиЧки с 4 врати били англичанки.Само тези с 2 ги правили в япония ама незнам дали е верно това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де от снимките на Leni по-горе се вижда разликата между фейслифта и обикновената, но моята е преди фейслифт обаче с голямата емблема отпред..винаги съм се чудел защо едни са с малки емблеми а други с големи , като на тези след фейслифта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колегаСедана също се произвежда в Япония- но тук не са толкова често срещани седаните 6 генерация.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има седани японки и англичанки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Най-добре снимай колата и двигателя и ще ти кажем каква е, ама това 16в дето го пише, не знам. Намирисва ми на англичанка преди фейслифт-а.

Един човек ми обясняваше че вси4ки с 4 врати били англичанки.Само тези с 2 ги правили в япония ама незнам дали е верно това.
Спокойно можеш да не слушаш тези хора повече!!!Вземи гомемия талон и виж VIN-а (идентификационен номер на превозното средство), напиши го тук и ще обобщим какво имаш Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Декодера показа това Country of origin: Honda Motor Co. Ltd Japan - Passenger carAssembly plant: SuzukaModel: Civic 1.4Body type and transmision: 2 door hatchback, manual transmisionYear of production: 1999Serial Number: 200772 Забележка:*Годината на производство не съвпада с календарната година. Обикновенно новата година започва от Септември.(Пример: Година на производство 1992 означава 09.1991 - 09.1992) ПП. Нямах възможност да си редактирам предния пост

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 1.4is Англичанка (D14A8) гори 10 градско ( в града я карам предимно на къси разстояния, което обяснява и разхода ) и между 6-7 извънградско - зависи от броя пътници, багажа, скоростта, а и не карам много икономично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи всичко е ОК колата си е 99-та.Погледни само двигателя как е и дали съвпада с документите щом има съмнения че е сменян.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.4is Англичанка (D14A8) гори 8 градско , извънградско 5,5 при нормално каране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...