Jump to content
vex

Няколко предложения

Recommended Posts

Пускам ги така както ги пуснах в другата тема.1. Нека се разделят на нещата на рекламодатели, и хора които продават. В смисъл, тези които плащат за реклама, имат преимуществото да им седи темата горе, и да си пишат в нея когато сметнат за нужно. Тези които пускат обяви за продан, независимо дали е системно или еднократно, автоматично да се заключва след 1 час, за срок от една седмица, влед което ако автора прецени ще си я ъп-не. Така ще си спестите пъдарстване, както и юзърите ще им понамалеят уорновете.2. Направете така, че всеки да има лесен достъп да се свърже с админ, ако му се наложи помощ или съдействие, а да не ви издирва под дърво и камък. Като е добре да има общ inbox които е до текущите админи.3. Добре е и да може човек да може да си редактира темата или мнението, стига след неговото мение няма друго. Като това да важи извън търговския подфорум.4. Старите теми в които не е писано една година, автоматично да се заключват, за да се избегне съживяване на отдавна умрели теми. Като естествено остава възможноста при нужда, админите да съдействат за отключване на темата.5. Обратна връзка. Нещо явно много важно, както и причина тази тема да съществува.Това са няколко неща които ми хрумнаха на първо четене. Естествено не са оформени и избистрени, но за това сте вие - админите. Нека направим форума удобен както за нас, така и за вас. Ако някои има други предложения или корекции, нека ги обсъдим и избистрим.Помислете и за членския внос, наистина нещо трябва да се промени в текущите правила относно събиране на средства.Благодаря за отделентото време!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като замисъл предложенията са много добри, но. Едно голяма НО много трудни за осъществяване. Половината от тези неща да се направят трябва форума да да ги поддържа. Две предложения и от мен ако мога да изкажа: Модератор който изтрие пост не да го трие а да изтрие само написаното и да напише правилото което е нарушено, Същото важи и с темите. Знам че ще отнема много време както каза Al_Capone но така няма да се стига до подобни разправии каквито има последната една година. Второто ми предложение е взаимствано от друг форум: там има два форума, единия е безплатен за всички, а другия е платен. Платения е малък (сещата защо е малък) и парите от него заминават за разходи по големия. Нищо не пречи и тук да се направи подобно нещо и мисля, че ще има голяма полза от него.

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не мисля, че са чак 'много' трудни. Не съм голям програмист, но знам че няма невъзможни неща и специално тези не мисля че са от трудните. Още повече се правят веднъж и после ти е по-лесно. Ако за всяко се казва, че е трудно, няма да има никакво развитие.По едно време като се заговори за членски внос, и се спомена отделен подфорум за тези хора които са платили, и незнам защо пак народа рипна срещу това... Също има и техническата възможност да се гласува, и няма да е никак лошо да се използва това. Например като се прокарва някакво предложение/решение засягащо юзърите да се пусне тема с обяснение и гласуване.

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като замисъл предложенията са много добри, но. Едно голяма НО много трудни за осъществяване. Половината от тези неща да се направят трябва форума да да ги поддържа. Две предложения и от мен ако мога да изкажа: Модератор който изтрие пост не да го трие а да изтрие само написаното и да напише правилото което е нарушено, Същото важи и с темите. Знам че ще отнема много време както каза Al_Capone но така няма да се стига до подобни разправии каквито има последната една година. Второто ми предложение е взаимствано от друг форум: там има два форума, единия е безплатен за всички, а другия е платен. Платения е малък (сещата защо е малък) и парите от него заминават за разходи по големия. Нищо не пречи и тук да се направи подобно нещо и мисля, че ще има голяма полза от него.

+1Участвам в 2 други форума , в които срещу 10 EUR , получаваш стикер и ставаш "съпортер" от там имаш достъп до няколко допълнителни секции с полезно инфо.Например в civinfo имаш достъп до цялата сервизна информация за 8-ма ген еуро сивик , такава , каквато имат оторизираните сервизи на дилърите, със кодовете за поръчване на буквално всяко винтче по колата. Аз лично ги давам веднага и предполагам ,че доста от колегите също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

1. Нека се разделят на нещата на рекламодатели, и хора които продават. В смисъл, тези които плащат за реклама, имат преимуществото да им седи темата горе, и да си пишат в нея когато сметнат за нужно. Тези които пускат обяви за продан, независимо дали е системно или еднократно, автоматично да се заключва след 1 час, за срок от една седмица, влед което ако автора прецени ще си я ъп-не. Така ще си спестите пъдарстване, както и юзърите ще им понамалеят уорновете.

 

Много пъти сме казвали че не искаме да приличаме на вестник с малки обяви а на луксозно списание с малко на брой но големи реклами (теми). Техинически за момента тези предложения са трудно, а някои не изпълними.

 

2. Направете така, че всеки да има лесен достъп да се свърже с админ, ако му се наложи помощ или съдействие, а да не ви издирва под дърво и камък. Като е добре да има общ inbox които е до текущите админи.

 

http://forums.hondabg.com/index.php?act=St...mp;CODE=leaders - тук пише. На първа страница на форума го има.

 

3. Добре е и да може човек да може да си редактира темата или мнението, стига след неговото мение няма друго. Като това да важи извън търговския подфорум.

 

Тук нещата не са толкова прости. Стават една купчина да кажем "ако-та" и този който е почнал скандала просто сложи една голяма точка в поста си?

Какво става? Според мен времето за редакция е достатъчно ако искаш да си допълниш нещо. Промяна на мнението е некоректно. Много биха и са се възползвали от това.

 

4. Старите теми в които не е писано една година, автоматично да се заключват, за да се избегне съживяване на отдавна умрели теми. Като естествено остава възможноста при нужда, админите да съдействат за отключване на темата.

 

Тук работя по въпроса.

 

5. Обратна връзка. Нещо явно много важно, както и причина тази тема да съществува.

 

Дори имам и публикован телефон във форума. Не винаги отговарям на него но все пак това го правя доброволно.

 

Това са няколко неща които ми хрумнаха на първо четене. Естествено не са оформени и избистрени, но за това сте вие - админите. Нека направим форума удобен както за нас, така и за вас.

Ако някои има други предложения или корекции, нека ги обсъдим и избистрим.

Помислете и за членския внос, наистина нещо трябва да се промени в текущите правила относно събиране на средства.

Благодаря за отделентото време!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Да, но това е форум на Хонда, а не Ферари... но все пак го разбирам. Не е битак, окей. Но наистина мисля, че трябва да се измисли нещо в тази насока, защото явно не работи много добре текущата система (съдейки по многоброините писания по темата). И защо да са трудни? Разбирам ако някои кой да го направи, или ако този някой няма време... но и неизпълними? Трудно ми е да го повярвам :)"- Опитай... - прошепнала Мечтата. " ;)2. Честно казано добре, че ме насочи към този линк... до сега не съм го виждал, а и по-рано бях гледал по страничките но този линк някак се е смесил с останалото инфо ;)3. Промяна на мнението не мисля, че е некоректно ако след мнението което иска да редактира няма друго мнение. На мен ми се е случвало много кратно нещо да объркам или да добавя, и се налага да оставям двоен пост. Или поне да се увеличи времето за редакция.. което в момента незнам колко е, но мисля че не е повече от 5-10мин?4. Супер!5. Може би е някъде по темите където си писал :dry: Наясно съм с доброволните начала, за което благодарим ;)В крайна сметка, мисля че най-важното е нещата да станат ясни и лесни за всички. И отново благодаря за отделеното време :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

1. Да, но това е форум на Хонда, а не Ферари... но все пак го разбирам. Не е битак, окей. Но наистина мисля, че трябва да се измисли нещо в тази насока, защото явно не работи много добре текущата система (съдейки по многоброините писания по темата). И защо да са трудни? Разбирам ако някои кой да го направи, или ако този някой няма време... но и неизпълними? Трудно ми е да го повярвам :hondarulez:

"- Опитай... - прошепнала Мечтата. " :P

 

Радвам се че си прочел профила ми от горе до долу :lol: Ами трудно изпълними към конкретната версия на форума. Предстои решение на този проблем съвсем скоро, но все пак с дата не искам да се ангажирам.

 

2. Честно казано добре, че ме насочи към този линк... до сега не съм го виждал, а и по-рано бях гледал по страничките но този линк някак се е смесил с останалото инфо :lol:

 

За сега не мога да го преместя.

 

3. Промяна на мнението не мисля, че е некоректно ако след мнението което иска да редактира няма друго мнение. На мен ми се е случвало много кратно нещо да объркам или да добавя, и се налага да оставям двоен пост. Или поне да се увеличи времето за редакция.. което в момента незнам колко е, но мисля че не е повече от 5-10мин?

 

Времето е 30 минути.

 

4. Супер!

 

Радвам се

 

5. Може би е някъде по темите където си писал :P Наясно съм с доброволните начала, за което благодарим :)

 

Да в тема е сега ще го напиша и в профила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разделяне на подфорума продава/купува аксесоари в зависимост вида на предлаганата стока - ламарини / един вид / , електроника / друг / и трети / тунинг / части , като най-вероятно ще включва и аксесоари на марката ?! Разбира се тези които продават цели коли за разфасоване ще постнат тема и на 2-те места , но ще се открият нови Рекламни Площи :hondarulez: от това ще изпищят търговците , защото предимно продават разфасовани коли , но така ще се отсеят сериозните - мисля ? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума пази ли history на редакциите на мненията? Ако да, дали е възможно като си редактира някой мнението долу както се появява надпис "Редактирано от едикойси едикога си" да им и линкче което да показва старото съдържание... Това ако е възможно, тогава нека се разреши колкото си иска човек да редактира, винаги ще може да се види дали го е направил добронамерено или напротив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Аз поне такава опция не съм открил все още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Айде още едно предложение - Предложение към Администраторите - Раздел Виртуални гонки , за да се хвърлят подобни теми Visit My Website там директно и всеки да си мери ... конете и вървенето там , колкото си иска ;)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума пази ли history на редакциите на мненията? Ако да, дали е възможно като си редактира някой мнението долу както се появява надпис "Редактирано от едикойси едикога си" да им и линкче което да показва старото съдържание... Това ако е възможно, тогава нека се разреши колкото си иска човек да редактира, винаги ще може да се види дали го е направил добронамерено или напротив.

Аз поне такава опция не съм открил все още.

cvs/svc форум :P ще се получи забавно .. и аз съм си го мислил, ама ще падне писане и преписване ... сега някой да не си помисли, че това е задача за в свободното време ? ;) това е проблем в който много от големите софтуерни компании са се давили ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Раздел "Виртуални гонки"? Ако се осъществи такова желание, то там се очаква да пишат и потребители, които дори не карат автомобил. Отварят всемогъщите също виртуални каталози, сравняват данните между две коли да речем, и ето - гонката и крайния резултат са заформени :tooth: Аз съм против :tooth: Пък и да се появи например "Виртуални гонки - място да се докажете, без да хабите бензин" сигурно ще засегне егото на доста народ... :tooth:

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може тогава само Гонки , за да не се обиждат всички :tooth: Просто сега не смятам , че тема Сивик д13 срещу Акорд ф18 й е мястото в Хонда спорт и тунинг , нито иде реч за спорт , а за спор , нито за тунинг :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От скрийншота който съм пуснал в другата тема се вижда един подраздел Боен Клуб.Идеята му е да бъде своеобразна свободна зона във форума. Без правила. Ефекта е поразителен и наистина върши работа. :tooth: Разбира се, правила ще има, но съвсем основни - да няма расови, полови, религиозни обиди, да няма заплахи и да няма търговия. Всичко останало като например караници, писане на латиница и т.н може. Идеята и действието му са наистина прости - просто там редовно пишат предимно тези потребители, които така и така биха написали тези неща в останалите раздели и теми, както и някои новорегистрирани флеймъри. Останалите потребители или не влизат там, или пишат когато им се иска да се заяждат с някой. Това оставя форума чист в останалата си част. В този раздел могат да попаднат както виртуалните гонки, така и лични караници. Яко е  :tooth:

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боен клуб в "свободен стил" наистина е добра идея. Място, където всеки да "изпусне пара" на воля, вместо по другите раздели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...