Jump to content
hondakio

Оптичен тунинг на табло за 12 лв.

Recommended Posts

И според мен малко в повече са станали крушките в тая d13, но въпрос на вкус...На мойта пък от 120 натам нищо не и свети, тъкмо да не се плаша като излитам вече...А сега по темата - как аджеба да си сложа регулатор (потенциометър) как се връзва, колко фарада трябва да е (май така беше мерната единица...или ома) че съм малко скаран с токовете...някой ще ми отговори ли подяволите :Д :unsure: Че тия скапани 5ген цвикове много недодялани са ги направили (то само като видиш отзад как се отваря задния джам и после капака и ти става ясно)...

Ами мисля,че моя потенциометър беше 1 фарад(най-обикновен взет за левче),за предпочитане е с два изхода,но и с три да е не е проблем.Ако искаш пиши на скайп да ти обесня. kosio-83

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв Фарад бре хора, съпротивлението се измерва в Омове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Какъв Фарад бре хора, съпротивлението се измерва в Омове.

Потенциометъра се връзва +12 преди крушките (диодите) на таблото!Може би колегата Crazy job е имал предвид 1 Килоом въпреки че с него свети пак доста ярко!!!!????Ще мерна потенциометъра на колегата Didofity и ще кажа от колко до колко ома пуска!! Редактирано от Valri

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв Фарад бре хора, съпротивлението се измерва в Омове.

Потенциометъра се връзва +12 преди крушките (диодите) на таблото!Може би колегата Crazy job е имал предвид 1 Килоом въпреки че с него свети пак доста ярко!!!!????Ще мерна потенциометъра на колегата Didofity и ще кажа от колко до колко ома пуска!!
:bounce: Колега за поправката. Въобще не е ярко,даже много добре си свети.На свечеряване си го увеличавам за да се вижда добре,а като се мръкне съвсем го намалям за да не дразни очите и е супер.Даже свети много по-слабо от стандартното осветление с разликата,че сега светят самите цифри и се вижда по-добре,а и самите стрелки и те се виждат по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислил съм нещо ново с дези диодни ленти,само,че този път с бяли диоди.Ще ми отнеме малко време,но след като го направя ще ви го покажа тука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислил съм нещо ново с дези диодни ленти,само,че този път с бяли диоди.Ще ми отнеме малко време,но след като го направя ще ви го покажа тука.

Да не изкупиш бялата лента,че и на мен ще ми трябва. :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата hondakio май сички ни зариби с тая тема? Трябва да се качи у важни, щото за 10 лв тфа май е най-якото нещото което може човек да направи по колата си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата hondakio май сички ни зариби с тая тема? Трябва да се качи у важни, щото за 10 лв тфа май е най-якото нещото което може човек да направи по колата си.

Аз отдавна съм зарибен заради колегата didofity тоз чиляк е наслагал навсякъде диоди (ама и плазмени километражи който ме кефят ма мноо кинта) но определено и мен ме хвана от таз тема ето днес колата на колегата bartolkata:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

(нямам снимки на разглобения километраж) тока го хванах от гнездото на едната крушка (на оборотомера отгоре м/ду 2-3),оставих си мустак на +12V евентуално

ако му е много светло да му сложа потенциометър (но свети идеално и не заслепява както каза колегата по нагоре) лентата се прави на 3 дъги над трите уреда и ето резила от цялато гъзене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре. Досега май не бях виждал с бяла светлина. Стрелките що не ги боядиса, не ти ли харесва да са червени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм , радвам се че помагам и от разстояние , колега нещо не сте изтъркали уредите изотзадзе и светлината не се разпределя добре ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде във Варна купувате светодиодната лента?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купувам от 1 магазин който се намира под чаталжда,посока руското училище.В ляво се пада магазина,тази улица,която скоро я направиха еднопосочна.Ако някой може да ти обясни по-добре,защото нещо немога да обяснявам :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз утре ще го потърся тоя магазин и ще се пробвам да обясня къде е че в тоя дето ходя в момента няма бяла. Иначе той е под съд ли е кфо ли е надолу накъм колхозен пазар в ляво има магазин пише охранителна техника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз утре ще го потърся тоя магазин и ще се пробвам да обясня къде е че в тоя дето ходя в момента няма бяла. Иначе той е под съд ли е кфо ли е надолу накъм колхозен пазар в ляво има магазин пише охранителна техника.

Менче и аз ходих в същия магазин,но нямаа,ако намериш някъде пиши да знаем къде има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обясних до някъде,колко сте ме разбрали е друг въпрос.В този магазин дето аз ходя,има ленти в разцветки: бяла,синя,зелена и червена.Също така има обикновенни,влаго устойчиви и незнам си още какво :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та ако не се лъжа магазина, за който колегата красен говори се намира на ген. Колев от Чаталджа на долу. Радиус май се казваше ама нямаше обикновенни, а само тея със силикона дето са на 80ст 5 см.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чаталджа надоло е магазина,обаче те са 2 един до друг близко са.В единия има всичко по-много.Отвънка има изкарани и такива мостри.П.С.Вторият ми проект с бяла диодна лента е готов,скоро снимки и ги поствам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Апропо , в този твой въпрос усещам ли някаква подигравка или така ми се струва , а?

малко със закъснение, но:

Апропо... няма никаква подигравка. Въпросът ми е съвсем сериозен!

 

 

Ша го измисля аз , че колегата ме предизвика нещо

Радвам се, че съм предизвикал желанието ти да го направиш, защото и аз искам да направя осветлението на Прелюда си така. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

7.20лв струваше 50 сантиметра от студентски град. Аз съм много доволен особено от резултата и през деня, защото обичам да карам на фарове за да ме виждат, сега си и виждам таблото като хората. Ето и снимки:

 

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от AuruMoon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е. И ти ли си счупи уреда при слагането на лентата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи да си чупя уреда ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми гледам, че си пуснал обява че го копуваш и викам че си го счупил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само спамим и ще ни бият админите. Не съм го счупил, като я взех си беше дефектен, сутринта нещо се мусеше много, но после се посъбуди ще видим на там ама съм му дигнал мерника. И отделно може да го ползвам после за едно допълнително пипване по таблото, така да се каже лек оптичен тунинг.Та по темата аз използвах 50см, но препоръчвам поне 60. Ще можете спокойно да ги обиколите уредите. Аз използвах ба крушките гнездата. Взех едно гнездо, махнах крушката (преди това успях да счупя една щото се опитах да я вадя с клещи) и остана само гнездото. То има 2 пина и чрез байонет се залавя за таблото а пиновете контактуват с така да се каже схемата на цялото табло за индикация. И просто всеки един от кабелите от диодната ленда го добрях до пиновете и завъртях гнездото на мястото му и то притисна кабелите между контактните площадки на схемата и пиновете. Стана идеално за мен, просто не съм се надявал да се получи така катко искам да го виждам винаги. :punk: Не се изиска кой знае какви усилия и умения. Много е важно да свържете + с + и - с -. Ако можете да си ги определите, няма да разчитате да стане от първия път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво добре е станало. Ще слагаш ли и долу при педалите светлини? Много добре се получава, пробвал съм го и ефекта радва много :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тия дни слагах в една Мазда. И в багажника и на плафона и на уредите на парното, над педалите и в жабката и стана много яко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислил съм го. Но май няма да се радвам на това в таблото дълго. Дойдоха ми диодните оборотомери и ще видим какво ще стане сега май тях ще вържа на мясотото на лентата така че първо ще ми остане май една 50 сантима, но по 25 при педалите и при пасажера, ще го мислим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега много добре е станало, може ли да ми пуснеш ЛС какви точно диоди трябва да купя че моите са поизгорели по таблото и едва се виждат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да идвам да го правиш ? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...