Jump to content
мег

идея за наставничество на новите членове

Recommended Posts

Здравейтеот вече почти месец сумнамбулствам по форума и се осмелявам да дам една идеяЗащо не се назначи на всеки новозаписал се наставник за няколко дена който да го съпътства в първите му стъпким да му обясни как действа форума , да го упъти ако има допълнителни въпроси, да го запознае с хора които биха могли да са му от полза в зависимост от това което търси и тнДа знам модераторите си имат и друга работа извън форума а доста работа и в самият форум, но ако всеки си има наставник ще се допускат и по малко грешки тоест ще се модерира по малко, колектива ще е по сплотен и новите членове ще стават по бързо активни членове на тази страхотна хондаджийска общност. реално погледнато модератора ще има най много няколко лични в повече на които да отговори, но друго си е като се запишеш да получиш лично " здарсти аз съм твоя наставник ако имаш някакви питанки или проблеми можеш да разчиташ на мен" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеята не е лоша, въпроса е до колко новорегистриралият се има сериозни намерения да пише нън форума, или просто ей-така за участие. Иначе като първи съвет - пиши в профила от къде си и каква по-точно ти е хондата, та като питаш " къде има магазин за части да си купя шарнири" да не ти обясни някой от Видин за сивик, а да излезе че ти си от Бургас и търсиш за Прелюд :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш, тъй като си "кръгъл" потребител /14 000/ ще ти бъда наставник ;) Хехе :D Питай ме каквото искаш на лични и ще ти отговоря до колкото се разпростират познанията ми. Аз не съм модератор, но съм от достатъчно време тук за да съм компетентен по повечето въпроси :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей мег, както се вижда, няма нужда това да е модератор, достатъчно е човека да е с опит както е шефа в случая, за да може да ти даде достатъчно полезна, бърза и подходяща информация. Има и други начини човек да се насочи в правилната посока, но най важно според мен е човек да има самосъзнание. Аз примерно в началото след като се регистрирах, дълго време само четях и се опитвах да разбера и вникна в духа на форума. Притеснявах се, че каквото и да напиша, няма да съм толкова полезен за форума, колкото са другите потребители. Определено бих се чувствал по добре ако някой ме посрещне така да се каже. Аз мисля обаче, че това трябва да си го правим всички ние доброволно и да не чакаме нищо в замяна, да бъде още една от добрините, които показваме един към друг. Още един начин да направим малкото ни общество по приятно и полезно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е хубава идея. Обаче който си е добре възпитан първо проверява и разпитва преди да маже. Ама има и такива дето и да им предложиш помощ предпочитат да ти теглят една и да си прави каквото си знае .....

 

Иначе не вярвам да е проблем примерно на всеки регистриран да се пуска едно ЛС-че с "Добре Дошъл. Ако имате нужда от помощ се обръщайте към ShEfA " Никовете ще се сменят на рандом или подред от списък с доброволци. Примерно.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че идеята ви е допада :o Има много начини тя да се приложи в действие разбира се че освен модераторите може да има и доброволци, когато говорех за модератори имах в предвид че те са хората които най–добре познават форума, нормите и хората. аз съм поласкана че Шефа се е предложил да бъде мой наставник дано съм добра ученичка :worthy: Гн Милев и аз се опитвам да следвам вашият пример но не винаги успявам ето че вече съм забъркана в общесвен скандал, един модератор вече ме нарече спамер.... дума която все ощ не знам какво значи на хондаджийски :o и т.н. Майничка прав си ,но като новак не винаги от първия ден ще се сетиш да си попълниш профила а ако си имаш наставник той е ти покаже веднага как да го направиш, просто всеки форум си е различен и за да се впишеш в него трябва да те формират както го правят и на работното място ако искат да си полезен и продуктивенМного целувки на всички, благодаря ви защото когато пуснах темата бях много притеснена да не се изтълкува лошо. истината е че тази вечер се чувствам манлко повече чен на хондабг. БлагодаряСега спирам да ви досаждам и отива да поздравя лично наставника ми :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа,чак сега стоплих УЧЕНИЧКА-добре дошла,каквото и да питаш ще ти се обърне внимание

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роднина, милиционер, роднина, милиционер................. :angry: :angry: :angry: Идеята е перфектна :huh::angry: :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа,чак сега стоплих УЧЕНИЧКА-добре дошла,каквото и да питаш ще ти се обърне внимание

Закъсня, колега, Shefa вече намаза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee не е така :P една жена се нуждае от много наставници ;) Shefa ми е наставник за форума, a policaja може да ми е по неговата специалност :) нуждая се също така от банкер , счетоводител, адвокат, архитект, програмист.......и тн и тн и тн :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee не е така :P една жена се нуждае от много наставници ;) Shefa ми е наставник за форума, a policaja може да ми е по неговата специалност :) нуждая се също така от банкер , счетоводител, адвокат, архитект, програмист.......и тн и тн и тн :D:D

Аз никъде не се видях, така че няма да се натисками да взема да спирам със спама, че зли модове дебнат отвсякъде Редактирано от lord_of_the_road

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никъде не се видях, така че няма да се натисками да взема да спирам със спама, че зли модове дебнат отвсякъде

Прати ми лично с како се занимаваш :P сигурно ще намерим приложение :) и аз спирам че ще ни се скарат :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уууу значи какви сте разгонени... пффф! Стига, че жената ако прочете форума изобщо няма да ми повярва като й кажа, че грам не съм знаел, че потребителя е бил женски.Отделно от това - с радост ще помогна на който и да е, няма да ми коства нищо :) Естествено, когато не съм компетентен по някой въпрос ще правя препратки към други хора :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роднина, милиционер, роднина, милиционер................. :):D :D Идеята е перфектна :D:P;)

SHEFA не е загрял,а ти на мен се смееш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно ми е, казвам се Програмист. :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми вие си се бутайте адвокати, програмистии, архитекти... :)Мег, довчера на вечеря?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тфа е "наставник" .. директно в 10-та ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роднина, милиционер, роднина, милиционер................. ;) ;) ;) Идеята е перфектна ;) ;) :)

SHEFA не е загрял,а ти на мен се смееш
Съжалявам ако съм те засегнал лично, но идеята ми беше друга.За тези които си спомнят старите български филми, та от там е този израз. Вързах го с това за всеки нов член да има прикрепен наставник.Просто асоциация на изрази и ситуации, нямах за цел да ти се присмивам на теб!!! Отново се извинявам затова, че не обясних и си го разбрал погрешно!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роднина, милиционер, роднина, милиционер................. :) :) :) Идеята е перфектна :) :) :)

SHEFA не е загрял,а ти на мен се смееш
Съжалявам ако съм те засегнал лично, но идеята ми беше друга.За тези които си спомнят старите български филми, та от там е този израз. Вързах го с това за всеки нов член да има прикрепен наставник.Просто асоциация на изрази и ситуации, нямах за цел да ти се присмивам на теб!!! Отново се извинявам затова, че не обясних и си го разбрал погрешно!!!
нема проблеми и аз на майтап

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми вие си се бутайте адвокати, програмистии, архитекти... :)Мег, довчера на вечеря?

Правилно , като сме безработни, не сме ли хора :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми вие си се бутайте адвокати, програмистии, архитекти... :PМег, довчера на вечеря?

Може тази вечер съм свободна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, дойдохте си на думата... след 20 поста :huh: п.п. Разговор между секретарка и сисадмин:ТЯ: Не ми работи шпацията :) ТОЙ: Кафе или чай?ТЯ: Ама неможе ли направо да се е**ме? :plane: ТОЙ: На клавиатурата какво разля питам! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...