Jump to content

Recommended Posts

В петък се опитах да паркирам много близо до бордюра и закачих някакъв винкел, който стърчеше там. В резултат спуках гума, странично. Дупката не е много голяма, но не е и малка, колкото да пъхнеш молив може би. Помислих си, че е безнадеждно за оправяне, но като отидох при гумаджията, той без да се замисли ми каза, че ги прави без проблем тия неща, 25 лева и съм чисто нов. Показа ми една, която направо била разрязана и как е станала. Надеждни ли са тия вулканизации? Цената от 25 лева удачна ли е? Благодаря за всякакви мнения и препоръки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай е поправимо, но си я остави примерно за резерва... Лично аз нямам доверие на кръпки по страниците на гумата. Вярно че там няма износване, но пък при първия удар в дупка... :D Сестра ми направи подобно изпълнение миналото лято и направо 2 нови гуми че да няма ядове ;)

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сигурен съм, че новата гума е най-надеждна, но при 300 кинта парчето... бих предпочел ако мога да си я възстановя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете ми бивши преди - сега задни , са вулканизирани ;) Едната някой реши да я боцне странично с нож :D а другата се предаде пред една дупка и се сцепи точно на края на гумата и джантата , но и двете ми ги вулканизираха за посочената от теб сума и цяла зима карам с тях , като предимно карам само на магистрала ! Имам едно на ум винаги , но и аз не мога да дам 200+ лв за нова гума при положение , че тези са на 1 сезон ;) Щом ти е казал , че става му се довери , но я сложи отзад и карай с поне 10 км/ч по-баво на магистралата за всеки случай :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същата случка и при мен - гума на 200км срязана отстрани, грях ми беше да я хвърля и я вулканизирах.Повече от година я карах даже отпред, но при скорости 50-80км/ч - сега ми е отзад и държи още. Мисля, че няма да имаш проблеми при качествено изпълнение.За цената... не си спомням, ще те излъжа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен 2 години карах с вулканизирана чисто нова гума (някой ми я беше срязал за да ме отараши, ама не успя).Държеше без проблем през цялото време.Важно е да ти я направят с топла вулканизация иначе няма да изкара дълго.Колкото до цената ми се струва малко малка.Иди на някоя голяма гумаджийница, където имат добри уреди и условия за да ти я направят добре. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах гума в подобна ситуация и ми казаха, че ще стане балон и да не се занимавам. Може би моите хора не са имали капацитета да се справят или зависи от случая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай е поправимо, но си я остави примерно за резерва... Лично аз нямам доверие на кръпки по страниците на гумата. Вярно че там няма износване, но пък при първия удар в дупка... :) Сестра ми направи подобно изпълнение миналото лято и направо 2 нови гуми че да няма ядове ;)

То отстрани няма износване ,но там гумата е най уязвима и най много се деформира отстрани при движение и не си е много за пренебрегване!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обяснението при първата гума , която беше набодена почти успоредно беше , че ако е набодена перпендикулярно или диагонално щеше да прекъсне конците , съответно нямаше да може да се вулканизира и да стане балон :) След около 5-6 000 км изминати с вулканизиране гума забелязвам леко подуване на мястото на вулканизацията , което повече идва от самата дебелина на залепената гума ;) Така , че има различни случаи .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай вулканизираната гума за задна и нямаш ядове един приятел спука от каране един голф с вулканизирана гума.Сложи си я задна и нямаеше ядове !!! Поздрави !!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се извинявам че пиша в темата на колегата и искам да попитам,може ли да се поправи гума с балон?Оная вечер си слушам музика и тамън си бърниках нещо по радиото когато фраааасс-попаднах в огромна яма която не видях.На другата сутрин ставам и хоп-големичък балон отстрани на чистак новата зимна гума.Та да питам поправимо ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се вулканизира отивай до някоя гумаджийница да ти я оправят :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сигурен съм, че новата гума е най-надеждна, но при 300 кинта парчето... бих предпочел ако мога да си я възстановя.

Колега извинявай ама каква е тази гума за 300 лева :o:worthy::o не съм в Бг затова питам ......... за 300 лева тука ще си купя поне 2-3 гуми и то с високо качество от известна и доказана марка в качеството си ?!?!?! а някой а някоя обикновена за тези пари с 4 ще се обуя ................ Само в бг ли всичко е на опаки ???сорка за офа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че гумите на колегата наистина са по-скъпи предвид сигурно размера им.В такъв случаи наистина гумата си струва 200-300 лв и май е по добре да се ремонтира ако става ако не става тогава нова.Ако караш с 14-ки и ги нацепиш тогава почти не си струва да се занимаваш с ремонти,при нископрофилни 17-ки обаче е друга работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...