Jump to content
X A X O

колата ми гори много

Recommended Posts

Имам хонда сивик D15Z6 . проблеммат ми е че последните 2-3 седмици колата почна да ми гори почти двойно гориво от преди това . преси с 5 литра минавах около 100-на километра а сега едвам 50-60 . От какво може да е този проблем .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе е какъв е тоя разход 5 на 100 !! доста нереално ми се струва с 5 литра 50-60 вече е по нормално за градски условия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе е какъв е тоя разход 5 на 100 !! доста нереално ми се струва с 5 литра 50-60 вече е по нормално за градски условия

да си чувам за икономичен В-ТЕК а ако не http://en.wikipedia.org/wiki/VTEC#VTEC-E прочети малко и тогава говори :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич чувал съм за икономичен витек не се пали но в градски условия и на приуса ще му е трудно да харчи 5 нека бъдем реалисти :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе е какъв е тоя разход 5 на 100 !! доста нереално ми се струва с 5 литра 50-60 вече е по нормално за градски условия

да си чувам за икономичен В-ТЕК а ако не http://en.wikipedia.org/wiki/VTEC#VTEC-E прочети малко и тогава говори :D
Абе 5л на магистрала за градско от 8 нагоре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам хонда сивик D15Z6 . проблеммат ми е че последните 2-3 седмици колата почна да ми гори почти двойно гориво от преди това . преси с 5 литра минавах около 100-на километра а сега едвам 50-60 . От какво може да е този проблем .

сигурно преди това километража ти се е въртял двойно по-бавно и от това идва проблема :) айде стига с тия 5 на 100 в града, тя по каталожни данни извъградско е там някъде. Ощипи се щото сигурно си в страната на чудесата.Нищо лично, просто пишеш глупости :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Mи студ,по-бавно загряване,бавно движене,повече задръстване и др такива присъщи на колите неща зимата са причина за увеличаване на трафика.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо това го 5 на 100 го казвам смесено .и в нашето гратче без проблем си карав в икономичния режим аз питай едно а вие каде трагнахте . пари за вярване не давам и не ми се вярва да е от стода защото когато беше по стодено не правеше така неемога да си го обесня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въздушен филтър,ланда сонда,не знам дали мери некъв датчик температурата на входящия въздух(на Рено 19 ми беше прецакан и давашe,че е -10 градуса и наливаше яко бензин),има едно кат стъпково моторче на възушния колектор(ако така се казва,не съм много отворен :D ),може да му са задръстени цедките(случвало ми се е) и др. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти казвам няма 5л разход, няма градско магистрала или смесено ,а и в малък град е още по лошо че има 2 улици и я караш през повечето време студена .Не си мисли 4е само ти kaраш VTEC-E

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо това го 5 на 100 го казвам смесено .и в нашето гратче без проблем си карав в икономичния режим аз питай едно а вие каде трагнахте . пари за вярване не давам и не ми се вярва да е от стода защото когато беше по стодено не правеше така неемога да си го обесня

незнам как я караш тази Д15З6-ца но под 6.5-7 градско няма да я свалиш никога...карам същият мотор и с 5-6 литра повече от 70-80(градско) в най-добрия случай 90 км (извън градско на 5-та с макс.60 км/ч) при включване на предавките на 2000/2300 об. (в икономика) не сам я свалял...вярвай ми да ти гори в момента 7-8 градско си е напално нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти казвам няма 5л разход, няма градско магистрала или смесено ,а и в малък град е още по лошо че има 2 улици и я караш през повечето време студена .Не си мисли 4е само ти kaраш VTEC-E

Не,че се бъркам, ма човека пита за почти двоен разход.Кво значение има колко му гори-дали 5 или 7л.?Важното е,че му е станал двоен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти казвам няма 5л разход, няма градско магистрала или смесено ,а и в малък град е още по лошо че има 2 улици и я караш през повечето време студена .Не си мисли 4е само ти kaраш VTEC-E

Не,че се бъркам, ма човека пита за почти двоен разход.Кво значение има колко му гори-дали 5 или 7л.?Важното е,че му е станал двоен.
Един Трезво мислест човек който разбра въпроса ми :) а другите не съм ви питал може ли неможе ли да гори толкова и ваще коли колко горят . ако има нещо което да кажете по проблема го казвайте , а не спамете както всяка тема :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен д15б2 също ми се увеличи разхода преди с 5литра минавах 70км поне сега спря на 40 ... но при мене проблема е друг че ми държи 1500оборота постоянно ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малките градове, където няма светофари и задръствания що да не е нисък разхода.Но не това е важното, а именно - насочете се към проблема на човека :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно карането на къси разстояния качва разхода повече сравнено с кисненето по светофари...кви 5 литра смесено бре кви икономици, кви филми сънувате....залагам си колата,жената,къщата и тъщата ако щете ,ако квато и да е бензинова хонда постигне СМЕСЕН разход 5 литра в зимни условия!!!!!!!!!!!!!!

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми ги дадеш ли ако ти кажа как?Айде само колата :) .Потдържам мнението на едмундо.Тя ако на смесено е давала 5 литра разход представям си колко е бил извън.. Няма как.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комшията виж вьздушния филтьр ,сега отворих на моита ,от италиянците няма по мьрляви хора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 5/100 и аз не вярвам.Това за мен е невъзможно за смесен разход на такава кола.Това няма значение,през зимата верно се повишава разхода и то чувствително но чак пък двоино??Колега или потърси технически проблем в двигателя или пресметни разхода отново. П.С. Има и нещо друго -бензина поскъпна и аз общо взето си изчислявах разхода във смесени мерни единици т.е. левове на седмица за гориво ама освен че ми се качи разхода при зимното каране и подгряване ами и вече 30лева са по-малко гориво.Моята Д14-ка не пада под 8,5/100 в момента само градско каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво смесено бе, той японеца и е дал разход в града 5.1! Колегата верно ще те помисля за Х А Х О с тия твойте глупости

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо това го 5 на 100 го казвам смесено .и в нашето гратче без проблем си карав в икономичния режим аз питай едно а вие каде трагнахте . пари за вярване не давам и не ми се вярва да е от стода защото когато беше по стодено не правеше така неемога да си го обесня

ОМГ :dry: ... толкова правописни грешки накуп, не бях виждал. Едвам те разбраФ :D Редактирано от honda_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...