Jump to content
rollin

Какво масло на хидравликата?

Recommended Posts

гледам, че маслото на хидравликата ми е на минимум... какво да сложа... марка, модел, или?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец бях пред същата дилема .Има много теми във форума ,и аз избрах на ОМВ някакво беше пише ,че е с флоид за хидравлики-12лв.Наи -добре ,ако имаш възможност си вземи хондовското,иначе смяната става много лесно .Ако стигнеш до там и имаш въпроси пиши на лични :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи доливането го отписваме като вариант ли? Щото сега ми е на минимума...Като реша да го сменям ще ти пиша, но сега ако има някой да каже какво масло да взема....пп... иначе аз мислех да го долея само...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата enigma е прав- най-добре е да си от хондовското, така ще си съвсем спокоен и няма да се чудиш "става-не става"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MHL-32 От петрол за 5-6 лева :) хидравлично масло като хидравлично масло ... За мен всичко по-скъпо са грешни пари. При положение, че 5 лва ше вършат абсолютно сущото като 25 примерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, последно противопоказно ли е доливането.Аз също клоня към минимума, но мислех да мина през Бултрако, да взема масло и да го долея?Нека някой, който има опит да каже как стоят нещата, тъй като мисля, че темата ще е полезна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги Tonchev е прав аз от 2 години съм с такова и нямам ядове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз съм ансансьорен монтажник и монтирам хидравлични ансансиори.Мешал съм 2 вида масло и се е случвало да се пресекат, след тва почват отайки, пенявене глупости и в общи линий не трябва да се мешат.Ако са от един вид нещатата стоят различно, но все пак най-добрия вариянт за мен е да провериш за течове (ако има ги отстраняваш) и сменяш маслото с MHL-32 хем е ново хем евтино хем качествено. Няма смисъл да мешаш според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз примерно си слагам само хондовско,мисля че не напразно напразно онези с дръпнатите очички са написали"onli honda licuid" !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MHL-32 От петрол за 5-6 лева !!! хидравлично масло като хидравлично масло ...

За мен всичко по-скъпо са грешни пари. При положение, че 5 лва ше вършат абсолютно сущото като 25 примерно.

 

 

 

Колега , искам да те попитам ти на колко време си сменяш маслото на хидравликата че не ти се дават 25лв. , Маслото на хидравликата се сменя рядко , така че мисля никой не го бърка да си сложи оригинално Хонда масло за 25лв. от колкото някакво си измислено голфаджийско масло.По принцип манталитета на Българина е че може да си сложи спортен филтър за 100лв. но няма да даде 20лв. за оригинално масло. Казваш че си нямал проблеми 2г. ОК но 70% от Хондите във форума са над 10г. , всеки търси да си купи кола нов внос , ЗАЩО всеки си търси нов внос , Ами просто защото в Германия , Австрия и т.н. няма така мислещи хора като тебе които да експериминтират с колите си. Всички си ги подържат както трябва , наливат си масла каквито трябва и за това сега ние се радваме на що годе запазени коли нов внос .Незнам дали си ме разбрал какво искам да кажа , но поне се опитах да обесня че не е толкова страшно да си сложиш оригинално масло и вечер да си спиш спокойно. Успех ти желая с експериментите , но малко ме съмнява да откриеш по добро масло за хидравлика от дръпнатите жълтурковци .

Редактирано от BOSS`HOGG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно въпросче...колко масло да купя?H23 е мотора ако има значение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 литър

Редактирано от BOSS`HOGG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип манталитета на Българина е че може да си сложи спортен филтър за 100лв. но няма да даде 20лв. за оригинално масло.

Споко бе братле тя рейката е 150-200 лева ти поне виждаш как много бързо си заминават. Те и без това са кекави само гадно масло им трябва и са готови цъфнали !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 литър

мерси колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...