Jump to content
CrunckAintDead

вапрос относно 7-ма генерация Civic

Recommended Posts

здравеите, аз сам нов тук и искам да закупя Honda civic 1.6 vtec от 2003 , като цяло колата страшно много ми харесва интериор екстериор всичко тотално ме привлича , технически е страхотна ( като всяка хонда :) ) но нещото което ми направи наи голямо впечетление е скростния лост които е практически на таблото , такива съм виждал само на бусове до сега , та вапроса ми е дали има нещо по специфично свързано със скоростния лост и скоростите като цяло ( заради позицията му ) или и при този елемент както всеки друг е изпипан до съваршенство . Моля за мнението Ви освен по скоростите и като цяло за модела (все пак по точно мнение за хондите няма от къде другаде да получа :) ). Благодаря предварително !

Редактирано от CrunckAintDead

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някои може да даде информация за консумативи и поддружка на модела ще сам много благодарен :) :)

Редактирано от CrunckAintDead

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно 2 теми има "наоколо", по твоя въпрос, и то от днес.За първоначално обслужване приготви около 400 лв. (зависи от двигателя май).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно поддръжката действително има още две теми от днес.А що се отнася до скоростния лост и впечатленията като цяло:Карам такъв сивик (но дизел) от юни миналата година и съм във възторг от него! Единственият (и немалък) проблем е, че ми се прецака турбото. Все още чакам гурутата да се произнесат в съответните теми, където съм поискал съвет. Дано скоро го направят.Но този проблем няма нищо общо с бензиновите двигатели, така че дерзай! :-)А що се отнася до лоста - и аз се притеснявах доколко ще е удобен и функционален. Но е факт, че откакто съм се качил на колата, никога не съм посягал натам, където обикновено е скоростният лост - тази нова позиция просто ми пасна като перфектното място! И е истина това, което пишат по английските форуми, че при това разположение спокойно можеш да паркираш с блокирана врата на шофьора и да си излезеш от другата предна врата. Колата е страшно широка отвътре и много маневрена и оптимизирана като габарити.Надявам се да съм ти помогнал. :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувай,двигателя е 6 малко харчи и не дава проблеми,скоростния лост не те бърка височината и позицията му е горе долу една и съща с другите,ще свикнеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента карам такъв сивик 7г. Type R , 2002г. Въобще няма какво да те притеснява скоростният лост , даже на мен лично ми е много удобен. Като кола също ми харесва , макар че бях малко скиптично настроен към тая кола . Абе с две думи вземай я и не се притеснявай от скоростният лост УДОБЕН Е :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам вече почти 3 години такава. Скоростният лост е доста удобен,макар и аз да си мислех че хич няма да е! И за около 63х.км имам изгоряла само 1 бубина на единия цилиндър,което е доста добре!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв скоростен лост притежават и други автомобили, не само маршрутките, бусовете и т.н.Аз съм карал кола, Citroen, с такъв лост и е много удобен, защото преместването на ръката от волана до скоростния лост е много по-бързо и лесно. Наистина лоста е сложен там с цел, и тя е да е удобно да се премести ръката без проблем и да се върне обратно на волана. При typer r, и изобщо автомобилите от този модел, които се ползват за по-така шофиране това е много удобно според мен, защото не ти позволява да загубиш толкова лесно контрол над колата поради преместването за смяна на предавките...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...