Jump to content
joro__

Въпросче за масло в ск. кутия

Recommended Posts

Та искам да попитам, колко литра събира и дали мога да си сменя маслото в скоростната кутия с 75W90 , а ако не може да ми препоръчате някое подходящо.

 

Поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та искам да попитам, колко литра събира и дали мога да си сменя маслото в скоростната кутия с 75W90 , а ако не може да ми препоръчате някое подходящо.

 

Поздрави !

Недей !

Сложи добро 10W40 или MTF - а на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха...значи са ме подлъгали че е по-добре да си сипя пълна синтетика. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз слагам само 10-40 и няма проблеми.А пак и такова го дават по каталог или MTF :lol:събира около 2л.

Редактирано от xags

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в твоя случай трябва да сложиш MTF !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със 75-90 МОТУЛ щот казват,че това е наи доброто за хонда.за лятото ще е страхотно но ся зимата е гъсто и докат се разбие скоростите влизат малко трудно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със 75-90 МОТУЛ щот казват,че това е наи доброто за хонда.

На Приста маслото е по-добро ходи сега сложи от него :) За ръчни скоростни кутии на сивик 5г - 10W40 или 10W30, за кутии на сивик 6г - хонда MTF това е по мануал. Какви лайна ще си наливате в кутиите вече си е ваша работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам що им викаш лаина,именно в този форум съм чел и за пръв път чул за МОТУЛ,много колеги са наливали от същото в скоростната,иначе нямаше да дам 26лв.за литър,можеше да си взема и друго със сигурност щеше да е по ефтино

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се беше зачел щеше да разбереш,че Хонда МТФ струва толкова, даже по е ефтино в Бултрако Варна ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотул само по себе си е хубаво масло но това което си сложил просто не е за твоята кутия и като резултат може да я сменяш скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотул само по себе си е хубаво масло но това което си сложил просто не е за твоята кутия и като резултат може да я сменяш скоро.

е стига де,смених я преди 2 седмици

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със 75-90 МОТУЛ щот казват,че това е наи доброто за хонда.за лятото ще е страхотно но ся зимата е гъсто и докат се разбие скоростите влизат малко трудно

Колега това дето съм подчертал не ти ли се струва странно?

Все пак си налял ново масло и изведнъж да почнат да ти влизат трудно скоростите.

Това,че е студено не значи,че трябва да ти влизат скоростите трудно(дори да е само отначало).

Послушай колегите, те казаха по-горе какви масла се препоръчват.

 

Някъде из форума имаше тема май - едно момче така наляло 75/90 на скоростите и постепенно

почнали да му влизат трудно и да хъркат като влизат, докато накрая му заминали синхронизаторите.

Това по спомен, темата е стара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото 75W90 е точното масло като вискозитет и гъстота.Друг е проблема,че повечето хора не чакат хубаво да се изтече старото масло, и смесването на старото с новото масло води до пресичане на маслото.От там се губи цялото качество на маслото и се получава трудно влизане на скоростите и хъркане.Представете си маслото е станало на грес и не може да се качи по зъбците а седи вечно долу.Моят съвет е изчакайте хубаво да се отече старото масло и тогава слагайте новото.Около 1 час е достатъчно!

Редактирано от niki1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе направо се чудя как некомпетенти хора се изказват толкова убедително. Като не сте сигурни недейте да пишете глупости. Не се слага 75w90, 80w90, M10D...Навсякъде по ръководства за експлоатация, каталози на свестните марки, Аутодати си пише - HONDA MTF, за кутиите до 96 може временна употреба на 10W30.Пък вие си сипвайте каквото искате в крайна сметка.

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със 75-90 МОТУЛ щот казват,че това е наи доброто за хонда.за лятото ще е страхотно но ся зимата е гъсто и докат се разбие скоростите влизат малко трудно

Колега това дето съм подчертал не ти ли се струва странно?

Все пак си налял ново масло и изведнъж да почнат да ти влизат трудно скоростите.

Това,че е студено не значи,че трябва да ти влизат скоростите трудно(дори да е само отначало).

Послушай колегите, те казаха по-горе какви масла се препоръчват.

 

Някъде из форума имаше тема май - едно момче така наляло 75/90 на скоростите и постепенно

почнали да му влизат трудно и да хъркат като влизат, докато накрая му заминали синхронизаторите.

Това по спомен, темата е стара.

 

ще взема да си върна старото масло в кутията,поне с него нямаше проблеми и определено беше по рядко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха....благодаря за изчерпателните отговори. Мисля, че маслото по книжка ще да е моето :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само MTF на Хонда не е толкова скъпо :D .Аз го сменям на 30-40 хил. ;) .Не трябва да чакаме да възникне проблем едва тогава да търсим решение :lol: . Иначе 75W-90 не е лошо но не и за Хонда ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...