Jump to content
ManiaK

Кожен салон

Recommended Posts

Тази тема може би ще е безинтересна за някой колеги (за тези които нямат кожени салони :angry: ) но за други се надявам да бъде полезна!сега по темата... С тези екстремно ниски температури сега а и лятото в големите горещини кожените салони са изложенини на сериозно изпитание. Всички са виждали захабени или изсъхнали и напукани кожи които не са никак красиви. Както пряката слънчева светлина и високите температури, така и ниските температури също изсушават кожата, и тя губи еластичноста си и се напуква. Съществуват доста версии как трябва да се подхранва една кожа (от тоалетно мляко през течен парафин че до доста скъпите специални лусиони), но аз искам да чуя и вашия вариянт... нека всеки напише с какви препарати почистава и подхранва или "смазва" кожения салон!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Turtle и Sonax имат такива продукти.Ползвал съм Turtle, но мисля да пробвам волана със Sonax, макар че ги плюят нещо, за другите им продукти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих този на SONAX и за сега съм доста доволен.Той почиства салона от замърсявания и отделно подхранва кожата и хубавото е,че не попива бавно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Turtle Wax и съм много доволен, лесно се разнася и попива сравнително бързо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да изглежда смешно, но чух, че става с крем Нивеа и пробвах, есента мазах целия салон два пъти и съм много доволен. Намазваш с мека кърпа и оставаш крема за една нощ, на другия ден е готова :) Кожата стана мека и лъскава :bye:

Редактирано от PARUSHEV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвам Turtle wax -става но преди това бях взел една вакса българско производство за 4.50лв и смея да твърдя че ефекта беше по добър,седалките омекваха и кожата ставаше еластична.Само да уточня нещо моят салон е от изкуствена кожа -т.е. балатум и доколкото гледах препаратите са универсални за истинска и за фалшива кожа се този.Все си мисля че трябва да има някакво мазало специално за имитация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С таз нивея изчезват ли бръчките :D а сега по темата на Sonax съм фен за сега сам предоволен :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форума на тунинг.бг имаше такава тема, ама не ми се търси. Иначе и там старите тапицери препоръчваха Сонакс :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Експертите твърдят, че кожата по седалките трябва да се гледа като собствената кожа :tooth: Когато имах кола с кожен салон съм си купувал специални (уж) препарати за кожа. Най-често обаче минавах с един много влажен парцал и мисля, че беше достатъчно. Но си зависи от кожата. Ако не е качествена нищо не помага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло от информацията която събрах от тук и от другите форуми, трудното не е толкова в почистването (то става лесно, може и само с влажна кърпа) колкото в подхранването на кожата за да може да е еластична за да не се напукава! За сега като най-добри се отличават препаратите на Sonax и Turtle wax, а веднага след тях се нарежда подхранването с тоалетно мляко (много положителни мнения има за това по всички форуми) и последното за което има най-противоречиви мнения е течния парафин... прави кожата да изглежда добре, но много хора казват че я запечатва и тя не може да диша и така се захабява по-бързо. Някой има ли някакви отзиви за това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sonax и тоалетно мляко са достатъчни за поддръжката. Най-важното е да ползвате дънки без капси и ципове на задните джобове, иначе кожените салони на Хонда са изключително качествени и дълготрайни, за разлика от повечето други марки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се подържа еластична кожата е хубаво от време на време да се маже с трансформаторно масло, като се нанася е хубаво да се остави няколко часа и после със сух парцал се забърсва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се подържа еластична кожата е хубаво от време на време да се маже с трансформаторно масло, като се нанася е хубаво да се остави няколко часа и после със сух парцал се забърсва.

Трафовете, знам че ги точат и маслото отива право в резервоара на някоя печка от типя на Гоуф 2 например.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, горещо препоръчвам на всички един израелски продукт - SANO. Преди време се интересувах от същия въпрос и в друг "японски" форум попаднах на предложението за този продукт. Изпробвах го и съм изключително доволен. Препоръча го колега - музеен работник, който пишеше, че от години мажат експонатите с него и по-добро нещо на пазара няма. От тогава мажа с него всичко кожено, което имам. Особено подходящ също така за обувки, защото притежава антистатичен ефект и изключително трудно по тях полепва прах. Цена - 10 лева.Между другото отготава станах фен на тази марка - произвеждат абслютно цялата гама от необходимата домашна химия, по-скъпи са от другите аналози на пазара, но си струват парите. В момента вкъщи всичко е САНО.Иначе в другия форум имаше и предложения за мазане с най-обикновено бебешко мляко и пак крем Нивеа, а също така и да не се ползват препарати, съдържащи силикони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за марката САНО.Въпреки че продуктите са Израелски качеството е отлично,около 10 години използвам препарат за миене на стъкла от тази марка и смея да твърдя че е най-доброто което се среща на пазара.Верно по скъп е дори и от прехвалените и рекламирани продукти но си струва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SONAX e добре за кожата.ползвал съм го и съм доволен.мой приятел внася професионални препарати за потдръжка и почистване на автомобили и сега си взимам един препарат който прилича на мляко. ползва се за почистване и за подхранване на кожата. аз се занимавам с автотапицерии и го препоръчвам на всички мои клиенти и за сега няма недоволни.колкото за масло недей да мажеш-ще направиш грешка.не ти препоръчвам и такива силиконови спрейове дето ги продават навсякъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...