Jump to content
manch

Синя Зона

Recommended Posts

Колеги може ли някои да ми обясни как става паркирането.Снимка знак Когато е работно време 8:30 до 18:30 е ясно плащаш - спираш. А когато е неработен ден (визирам днес) гледам горе пише 7:30 до 21:30? На работа съм от 20:00 днес до 8:00 утре. Мога ли да си оставя колата там в този период или ще ми я закопчаят? Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставяй е смело, няма да имаш проблем. Плаща се само в оказаното от знака време, през останалото време и през почивни дни е напълно безплатно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да си прав колега, да не ходя да си я търся някъде по паркингите сутринта :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е, споко. Знака най-отгоре е стандартен и се слага на всички места, към които работи паяк. Той е просто универсален и показва, че службата на софийски гаражи работи от 7:30 до 21:30. Това важи например за инвалидните места. Ако спреш на инвалидно място, без значение от деня от седмица, ще дойдат да те вдигнат в рамките на този 12 часов диапазон. Обаче ако спреш на синя зона в почивен ден... никой нищо няма да ти стори. Или пък ако спреш на синя заона след 18:30, въпреки, че паяците бачкат нямат право да те вдигнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги!! :huh: Лека неделна вечер :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От синя зона не вдигат, само закопчават. Въпроса е да не те закопчаят след 7:30.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сините зони из София са, така да се каже, с различно "работно време". Някъде до 18:00, някъде до 18:30 и т.н.Най-добрият вариант е да се прати СМС, все едно си плащаш паркинга.Ако все още е платен(в "работно" време) - получаваш СМС отговор, че си платил успешно. Евентуално след 2 часа получаваш още един СМС с "подкана" да си платиш пак.Ако обаче е изтекло "работното" време - получаваш СМС, че НЕ са ти начислени пари за паркинг.Жертваш 20 ст, но избягваш много неприятности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и гледай внимателно знаците че ако спреж на служебен абонамент някои са до 21,30 и може да ти викнат паякамакар че не съм сигурен след 18.30 и през почивните дни дали изопщо минават паяци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...