Jump to content
Mailo13

Пробем с Honda Hr-v

Recommended Posts

Здравейте!Карам Honda HR-V 4х4 V-tec мод.2003г.Сега,когато е заледено при всяко потягляне се чува странен звук,който прилича на стържене или мачкане на пресен сняг.През по-топлите и сухи дни това на се чуваше.Предпогам ,че това се чува при зацепване на четирите колела.Някой може ли да ми отговори какъв е проблема и дали се налага мигновенното му отстраняване.Ако имате и представа колко би струвало и къде ще е най-добре да се извърши ремонта във Варна,ще е просто супер. Благодаря предварително!

Редактирано от Mailo13

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери колко ти е маслото в задния диференциал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега тъп въпрос ама трябва да го задам.Човек така се учи!Проверката на маслото в задния деферинциал мога сам да го проверя или трябва в сервиз?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо ама най-добре е да сложиш маслото което е произведено за там: DPS-F

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слава богу че мойто го смених преди да е направило беля :( тва е важна стъпка която доста хора забравят явно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също веднага сложих ново DPS-F ,а в една стара тема четох,че при "тежки" случай следвало смяната да се повтори май след 1000км...........

купуваш си масло ATF-Z1 сменяш го и си готов цената му е 34лв

Мисля,че точно такова сложих,но в скоростите............. :pinch:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,които се отзоваха!Сложих 1л. масло DPS-F цената му е 32лв.в "Крада Варна".Всякакъв шум изчезна и сега ще отида да се порадвам на снега.Нов въпрос!Нормален ли е разход от 16л/100 градско при положение ,че 40% от прехода е off-road.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. CRV-то ми дава 13-14 нормално градско. Вярно, по-тежко е от HRV, но на off-road разхода се вдига чувствително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси!Беше важно да го знам!Няма да я пипам колицата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...