Jump to content
catalepsy

Скърцане на нови спирачки -предни 5 ген. хонда сивик купе

Recommended Posts

Смених дисковете с Брембо макс,накладките Текстар отзад Паджит челиости и когато натисна прискръцва леко от дясно отпред ,давам назад спирачка после напред уж се пооправя и после пак?!?От какво е това даите савети някои ако се е сблъсквал с такъв проблем?

Редактирано от catalepsy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,може би феродото на новите накладки е по твърдо . Ще прискърцва ,прискърцва и като се напасне по диска ще спре. Почти всички нови накладки си имат период на "окарване" през който може да поскърцват малко. Не е страшно карай спокойно.П.П. 100-на колиметра гледай да не правиш резки и аварийни спирания със новите накладки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да ти задържат челюстите да не прибират и за това да ти скърца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Brembo Max са нарязани и прилягането трябва да стане малко по бързо, покарай малко и кажи резултата. Не ги напрягай много тези дискове, че доста се оплакват хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Brembo Max и да ги напрага и да не, от многото мнения излиза че са доста меки дискове, и се сменят като консуматив :)Скърването не е от задържане. По принцип трябва да има едни пластинки между накладката и апарата, и се добавя малко грес на това място за да се изчистят тези скържания, които са всъжност вибрации с много голяма честота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притесняваи толкова.При мен това скърцане продължи около 2-3 седмици.Свалях супорта на предните спирачки 3-4 пъти раздвижих водачите,чистих гресирах наново.Накрая накладките улегнаха и всичко си доиде на мястото. П.П. ако ти се занимава просто свали една от предните външни накладки и ще забележиш че докато е нова контактува на доста малка повърхност когато си легне на мястото би трябвало да престане скърцането.И все пак си раздвижи наново апаратите-това според мен доста помага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vex е обяснил най добре причината

Ако не намериш оригинални пластинки изрежи някакви и сложи противозадираща смазка между тях и задната част на накладката. С обикновена грес издържа не повече от месец и пак започват да скърцат, защото от високата температура изтича за нула време

Редактирано от Nasakoto.Yakata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не те отчайвам, ама скърцането оправия няма. Поне при мен беше така. Явно феродото е някакво калпаво. Даже вадих накладките и им правих напречен разрез, уж за да намалее, ама ефекта беше никакъв.Иначе скърцах като влак, гаджето ме чуваше при затвоен прозорец на 7-мия етаж като спирам пред тях и слизаше направо, без да и звъня... :) Поне бързо заминаха тия накладки. След това взех други, дори не бяха по-скъпи и всичко си беше нормално.

Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа само че тези "антивибрационни" пластини за които говорите не се поставят на всякъде.При мен например ги няма по подразбиране ,виждал съм ги само при спирачна система"Лукас"-т.е. европеиска сглобка .При "Акебоно" не съм виждал пластини . Не съм много сигурен дали съм прав но такива са ми наблюденията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Nissin има, или поне на моите ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязал съм, че скърцащи накладки почват и спират да скърцат от само себе си. На две коли съм имал такъв "проблем" и винаги е бил on и off когато му скимне. Сега от няколко месеца накладките ми не скърцат. Лятото скърцаха яко 2-3 месеца и така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на всички !!!Засега е в гаража мойта кукла:lol: а през зимата е като снегорин:PДа се стопи снега и я мятам живот и здраве!!!Дакажа че старите накладки са ЛУКАС,нито ми скърцаше нито виеше-ако не спре почвам от изброените методи с грес ,да раздвижа и така !!Да се надявам да спрат без манипулации:tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...